Oldala 3 of 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 42

Topic: Koldulás, kéregetés

hillicker
    Guest
    Pedig elbírja azt is, hogyha fába szúrom, és 1 lábbal ugrálok rajta. De az éle ennyit ért, egy kő kivitte.

Pityubá
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló hillicker Hozzászólás megtekintése
    Van nekem kínai késem, elég jól bírta meg minden, de amikor véletlenül egy kőbe belevágtam (favágás közbe) az éléből kipattant egy kb 0,5mm darab. Ennyit a kínai késekről.
    És sikerült kiköszörülni, utána használhatóvá tenni ?

hillicker
    Guest
    Meg Magyar készítőtöl ingyen se vennék kést. Nemzetközi viszonylatba semmi nevük nincs.

hillicker
    Guest
    Nincs köszörűm ,a kés így áll othon. Majd kidobom. Eladok minden cuccot. Hagyom ezt a túlélést a fenébe, drága mulatság.

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban

6. A következő fórumozóknak tetszett Grafitos hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    579
    528 tetsziket kapott 317.topicban
    Hogy a felkészülés drága vagy sem, azt nehéz eldönteni, mindenkinek más az ingerküszöbe... Van ki hajlandó leszokni piáról, cigiről, hogy egészségesebben éljen és azt a pénzt rá tudja költeni erre a "hobbira". Azok, akik nem isznak, dohányoznak, stb. kénytelenek másképp megoldani. (Pl. hitelből vesznek egy telket, amibe még a csatorna sincs bevezetve, mert tudják/sejtik, hogy hosszútávon ez lehet a megoldás.) Senki sem mondta hogy ez könnyű/egyszerű/gyors/olcsó lesz. De azért azon szerintem érdemes elgondolkozni, hogy ha semmit sem teszel azért, hogy neked és a családodnak jobb/több legyen, akkor hogy nézel majd tükörbe, amikor (és nem ha, hanem amikor), beüt a baj...

Szerintem most csak egy kicsit rossz passzban vagy, aludj rá egyet, gondold át! Itt mindenki segítőkész, próbáljuk biztatni egymást, örülünk egymás sikerének, és a nagy faluban még közös sörözések is szoktak lenni (nekem oda-vissza kb 400km lenne, csak azért nem). Persze vissza lehet regelni, de spórold meg magadnak azt a 3 percet, amit mással tudsz tölteni

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    503
    681 tetsziket kapott 391.topicban
    Van nekem kínai késem, elég jól bírta meg minden, de amikor véletlenül egy kőbe belevágtam (favágás közbe) az éléből kipattant egy kb 0,5mm darab. Ennyit a kínai késekről.
    Figyelemreméltóan jó anyaga van! Semmi baj vele, ehhez elég egy vizes kaszakő és némi türelem, kitartás. Ennél az eredet F1 se lesz jobb, ezt borítékolom neked. Sajnos az acél és a kő viszonya kétféle lehet. A puhább acél kihajlik, a ridegebből, vagy keményebből kipattan egy darab. Ha fél centis darab tört volna ki belőle, vagy kettébe a penge, akkor én is a kidobást javasolnám, de egy ilyen kiváló holmit inkább becsülj meg.

Senior Member doki's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Dél Somogy
    Tetszik adás
    353
    360 tetsziket kapott 188.topicban
    Meg Magyar készítőtöl ingyen se vennék kést. Nemzetközi viszonylatba semmi nevük nincs.
    Ami külföldi, jó nevű késem volt, azokat mind eladtam, a 3 legjobb minőségű késem magyar mesterektől van... (Kovács Miklós, Lovász Gyula, Hegyes Sanyi)

10. The Following 4 Users Say Thank You to doki For This Useful Post:

Senior Member Morpheus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Tetszik adás
    59
    454 tetsziket kapott 207.topicban
    Na ismét egy jót szórakoztam...
    Vagyunk itt páran bárkások, egy része lassan megengedheti magának, hogy egy-egy embert befogadjon hosszabb időre. Ez idő alatt mindenki sokat tanul, nagy tapasztalás ez, hasznos dolog. Olyanok is vagyunk, akik a segítségért cserébe nem csak tanulnivalót, jó borocskát és egy tál rizst, de még kis pénzt is tudunk fizetni. De azért megválogatjuk kit engedünk be a portára és neked biztos nincs ki az összes kereked komám! :-)

12. The Following 3 Users Say Thank You to Morpheus For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    702
    221 tetsziket kapott 143.topicban
    Azért koldulásból erős finanszírozni a projektet.
    Mondjuk olyan háttérel amit írt hogy van neki, kicsit másképp kellett volna hozzáállni.
    Kicsit hűbelebalázs volt a fiú így kezdésnek.
    Nem értettem a tagot az elejétől. Nem nagyon találja a helyét.

14. The Following 2 Users Say Thank You to LSVF For This Useful Post: