Oldala 1 of 10 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 99

Topic: Élet a táborban

D - törölt tag
    Guest

0 Not allowed!

Élet a táborban

Sokan tervezgetjük,ha tarthatatlan lesz az otthon és az esetlegesen kiszemelt,kiépített,meglévő menekülőhely elérhetetlen lesz vagy megsemmisül az erdőben,vizek partján vagy más elrejtőzésre és védelemre alkalmas helyen vészeljük át a nehéz napokat.
    Megeshet,hogy ez az időszak akár hónapokat is igénybe vehet,így mindenképpen szükség van valamilyen rendre,rendszerre a szürke hétköznapok folyamán.
    Ez a menekülési ,létfenntartási stratégia mindenképpen azt feltételezi,hogy nem trauma szerű esemény következik be,tehát legalább pár óra rendelkezésre állt a felszerelés,élelem ruházat összegyűjtésére és az autóba való bepakolásra.
    Megeshet,hogy elindultunk a bepakolt autóval,családdal a menedék felé,de természeti katasztrófa,zavargások vagy más esemény miatt elérhetetlen és másik ,talán teljesen ismeretlen helyen kell egy "otthont" teremtenünk.
    Bizonyos mennyiségű felszerelésünk,élelmünk van ,nem a nulláról kell kezdenünk.
    Könnyűnek hangzik,de nem az.A több évtizedes ponty és más halak hosszútávú horgászata és a nagy kitelepülések mondatják ezt velem.
    a leghosszabb idő hat nap(öt éjszaka) volt amit egy jó társasággal kint töltöttem.A tábor rendje nagyon fontos és a jó időbeosztás.
    Ebben a topicban ezt a témát beszélhetnénk át,jó ötletekkel ,személyes tapasztalatokkal.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 15
    Given: 0

0 Not allowed!
    Nekem erről sok tapasztalatom van. Alkalmasint írok róla. Most a legfontosabbakat, fontossági sorrendben:
    1. Meg kell határozni, ki a vezető és mir terjed ki a hatáskör (mindenre!). Demokratikus alapon már a 2. naptól sem fog mőködni, mert kialakul a belső ellenzék, majd ellenség. Megfelelő szintű, felkészültségű és mindenkor gyors döntéshozatalra lesz szükség, a vele járó határozottsággal együtt, ugyanis az ilyen sorsba kényszerült emberek mindig szebb jelent és jövőt akarnak. Ha nincs megoldva az igények és feszültségek egységes kezelése, a helyzet szükségszerűen anarchiához vezet.
    2. Minden áron el kell érni a rendezettséget, a rendet a táborban élés minden területén. A szemetes, zilált környezet azon túl, hogy fertőzések veszélyét hordozza, rossz közérzetet, a szegénység és elesettség mégnagyobb érzetét okozza. Ez nagyon kerülendő jelenség!
    3. A higiéniával összefüggő kérdéseket minél hamarabb rendezni kell, ugyanis a fertőzésveszélyen túl ez megint hangulatot jelentősen befolyásoló tényező.

Az első három szabály kéretik kőbe vésni. Ha ez meg van, a többi már "gyerekjáték".

D - törölt tag
    Guest

0 Not allowed!
    Felteszek pár képet korábbi kirándulásokról,horgászatokról Magyarország tájairól,hogy legyen fogalmunk,nagyjából mi var ránk.Mit kell tennünk,magunkkal vinnünk,hogy a sokszor barátságtalan körülmények között egy élhető kis világot alakítsunk ki a családunknak.
    Csatolmány 5453
    Hegyvidék.Ez a hely nagyon jó.Már nem teljesen vad,tűzrakóhely,forrás és patak van,tűzifa korlátlan mennyiségben rendelkezésre áll,
    Hátránya,hogy népszerű,mások is ismerik,kevés a természetes élelem.
    Csatolmány 5454
    Alföldi halastó.Nagyon jó!Az élelem szinte korlátlanul rendelkezésre áll,Víz van bőven,de tisztításra szorul.Hatalmas terület jól el lehet rejtőzni,Hátrányai,sáros út,szinte semmi tűzifa és árnyék.
    Csatolmány 5455
    Sok ilyen öntöző csatorna van az országban,több száz kilométer hosszan,könnyű ilyen helyet találni.Sok tűzifa és tiszta víz,nincs bepunnyadva,a halállomány télen nyáron ellát minket,rágcsálók,madarak,őzek,vadmalacok kedvelik a környezetet,Hátránya a megközelítés.

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Ha bedőlt városban az A terv, és a saját telken a B terv, akkor szükség van jól begyakorolt tábori C tervre.
    A hangsúly a begyakorolton van. Tehát nem elegendő a jónak gondolt drága felszerelés, Youtubeon videókat nézegetni, hanem szükséges
    elmenni több napra gyakorlatozni, áradó patakon esőben térdig gázolni, sziklát mászni, ha kell kőkést pattintani, kézzel tüzet fúrni.
    Hasznos lehet: tanyára Morpheuszhoz, elmenni. Vagy Pityubáékkal, Rácalmásra Máj.22,23,24.én, akit érdekel keressen privátban.
    Akár felszerelés nélkül is életben maradni, mi ezt is gyakoroljuk megjegyzem, jó szar. Ne ezzel kezdjétek.
    Ha tábor akkor körlet kialakítás is kell, nem-ám katonaira kell gondolni, hanem biztonsági és higiéniai dolgokra.
    Menedékeket kell készíteni hozott anyagból esetleg a terepen található anyagokból. Vizet kell szerezni, tárolni, ha kell ihatóvá kell tenni (szűrés, forralás)
    Az természetes, hogy tüzet vigyázni, a tábort őrizni kell, szervezés kérdése. Latrinát kell készíteni, vagy helyet kijelölni.
    Tűzhelyet készíteni ami lehet rejtett is Pl: Dakota vagy gödörtűzhely, ha melegre is szükség van akkor máglya vagy pásztortűz.
    A megszerzett élelmet tárolni kell, hogy meg ne romoljon, vagy a róka el ne lopja. Nem koptatom tovább a billentyűt.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Izé... Nők mehetnek? Gyerekek?
    Mihez kezdesz a
    EBBEN A SZAROS PATAKBAN MÁRPEDIG NEM MOSOM KI A BUGYIMAT? HOZZ TISZTA VIZET!

LÁTOD TE SZERENCSÉTLEN, A JÓZSIÉK GYEREKEINEK 2 POKRÓC IS JUTOTT, TE MEG CSAK EGYET HOZTÁL HÁRMUNKNAK, MEGFÁZIK A GYEREK!

MÁRPEDIG EZT A SZART ÉN NEM ESZEM MEG!

ÚGY NÉZED AZT A LUVNYÁT, MENJ INKÁBB ALUDNI AZ Ő SÁTRÁBA!

MÁR MEGINT NEM HOZTÁL TE NYÚLBÉLA SEMMIT CSAK EZT A SZART, ÉHEN HALNAK A GYEREKEK!

NEM VIGYÁZOK A TŰZRE, A HÉTEN MÁR MÁSODSZOR KELL NEKEM VIGYÁZNI, VIGYÁZZON RÁ A KATI!

MIT PARANCSOLGAT NEKEM EZ A SENKI? LESZAROM, NEKEM NE DIRIGÁLJON.

MONDTAM NEKED NE IDE JÖJJÜNK, A BÁTYÁMNAK VAN EGY HÁZA ODA KELLETT VOLNA MENNÜNK! Megölöd a gyerekeidet te szerencsétlen? nem vagy tekintettel senkire, nem vagy jó semmire!

Márpedig most elindulok a gyerekekkel anyámhoz, ha kell gyalog!

Persze ezt jobb esetben 4 szemközt, rosszabb esetben meg mások, esetleg a gyerekek is hallják.

Szerintem itt van egy sarkalatos pont. Nem tudom miért, de úgy érzem ez egy valós probléma, ha nem is minden nő ilyen, de előfordulhat, (Hál istennek nekm nincs ilyen problémám. Erre kérek megoldásokat. (lelövöm, elásom, nem ér!)

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Valós dolgot vetettél fel, de megjegyzem nem csupán a nők, gyermekek közt, a férfiak közt is lesz aki többre fog vágyni mint a pillanatnyi lehetőség.
    Nos tisztelt hölgy fórumtársaink kérnénk a lehetséges megoldásokat, hogy tanulhassunk belőle. Ha nincs más megoldás akkor a táborvezetés fog erre megoldást találni.

D - törölt tag
    Guest

0 Not allowed!
    Alapvető dolgok amik mindenképpen legyenek,ha Így alakulnak a dolgok.
    -kötél minden mennyiségben,szerintem a legolcsóbb ruhaszárító kötél tökéletes,
    -takaró műanyag ponyvák ,több méretben
    -bogrács,lavór,teáskanna,bögre,vágódeszka,tányérok, étkészlet,tálca,mozsár,fakanál,merőkanál és egy olyan fém edény ami "szürke",víztisztításra,ruhák kiforralására
    -balta(kettő),kések,fa fűrész
    -törölköző,konyharuhák és egy olyan kis törölköző vagy ilyesmi amit nedvesen az illemhelyen lehet használni és kiforrázni utána(mindenkinek saját),mert a papír el fog fogyni ez biztos.
    -papucs(a legtöbbet ebbe lesz mindenki és szabadidő ruhába)
    -ruházat,élelem
    Ami biztosan be fog következni az az,hogy a készlet el fog fogyni és a környezetünkben lévő táplálékot kell feldolgozni.Szerencsére a búza,szotyi kukorica akkor is ki fog nőni ha nem lesz vetve abban az évben és bogyókat is találni erre lesz jó a pl. a mozsár.

D - törölt tag
    Guest

0 Not allowed!
    Szerintem itt van egy sarkalatos pont. Nem tudom miért, de úgy érzem ez egy valós probléma, ha nem is minden nő ilyen, de előfordulhat, (Hál istennek nekm nincs ilyen problémám. Erre kérek megoldásokat. (lelövöm, elásom, nem ér!)
    Voltuk asszem 2004-ben egy hosszú hétvégén a Fűzvölgyi csatornán.A barátom feleségétől mindenki óckodott már jó előre,hogy mekkora botrányt fog csinálni a fent leírt körülmények miatt.Igazi ízig -vérig shoppingoló plázacica...lakk táska,kiskutya,napszemcsi, és vakolat...
    Nos Ő volt az aki mindent megcsinált,mindenben segített,nem panaszkodott,sőt kifejezetten jól érezte magát...az alkalomhoz illően csomagolt és nagyon okosan ápolt volt egész hétvégén,mindenkivel kedves volt és türelmes,tanult horgot kötni stb...
    Kellemes csalódás volt.

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Azám a mozsár, basszus mennyire jó ötlet, törni, őrölni lehet benne. El lehet készíteni a terepen is.
    Közepének parázzsal történő kiégetésével egyik csapattársam a táborban készített farönkből égetéssel mozsarat, tálat.

mozsar.jpg

Én fakanalat készítettem parazsas égetéssel.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Pityubá Hozzászólás megtekintése
    Valós dolgot vetettél fel, de megjegyzem nem csupán a nők, gyermekek közt, a férfiak közt is lesz aki többre fog vágyni mint a pillanatnyi lehetőség.
    Nos tisztelt hölgy fórumtársaink kérnénk a lehetséges megoldásokat, hogy tanulhassunk belőle. Ha nincs más megoldás akkor a táborvezetés fog erre megoldást találni.
    Fínom, inteligens, diplomatikus válasz.