Oldala 3 of 10 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 99

Topic: Élet a táborban

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    899
    559 tetsziket kapott 231.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló DooM Hozzászólás megtekintése
    Egy kérdés a gyakorló mezőgazdászokhoz!
    Milyen magot érdemes tárolni a túlélő cuccban? ami könnyen beszerezhető,korlátlan ideig eláll,tavasztól őszig vethető és nagyon rövid idő alatt valamilyen ehető termése van?Praktikusan arra gondolok,hogy a táborhely kialakítása közben felás az ember egy négyzetmétert és már vet is és locsolja.Én a retekre gondoltam,de biztos van még sok amit nem ismerek.
    A női kérdésről.
    Spontán összeverődött csoportoknál biztosan fennáll a hatalmi harc és az igazodás egymáshoz,ez elkerülhetetlen.De mérlegelni kell mielőtt kipakol az ember egy ilyen csoport mellett,
    hogy megéri e megosztani a felszerelést a friss "barátokkal"?J
    Jár e annyi előnnyel a csoport védelme,hogy adott esetben immár a semmivel,esetleg titokban kell távozni?
    Egyáltalán szükségem,szükségünk van e egy már meglévő csoportra?
    A befogadásnál,ha a már meglévő táborunkhoz csatlakozna valaki.
    Egyértelműen el kell döntenie a csoportnak,hogy befogadó taktikát folytat vagy a mindenki ellenség és hagyjanak minket békén taktikát választják.A legrosszabb a határozatlanság ,a vacillálás és ha vannak a csoportban akik nem tolják,hanem húzzák visszafelé a kordélyt.
    Szerencsére ez ritka lesz,mert menekülni is inkább a baráti társaságok szoktak együtt akik évek óta ismerik egymást.
    A hölgyek panaszkodásáról.
    Ha ilyen veszekedések lesznek,vannak a pár,társak között ----az nem pár és Ő nem a társ.Most sem és a kitelepülésnél sem.
    Hadd kérdezzek valamit: OFF
    KI VAGY TE DooM? A régi Doom reinkarnációja?
    Olvasom a topicot, és a hozzászólásaid, nem ismerek Rád! Élvezettel olvasom a soraid, építő jellegű kérdéseket vetsz fel.
    Cirka egy hétvégén megtanultál rendesen és összefüggően írni, ... nélkül. Nyoma sincs stilisztikai és helyesírási hibáknak.
    Összeszedettek és logikusak a gondolataid és a meglátásaid, semmi jele a korábbi énednek.
    Rendkívül pozitívan értékelem a változást, de a puding próbáját elvégzem rajtad:
    Légy szíves írd meg nekem, mit is írtam neked privátban, amire igencsak sokáig és hiába vártam a választ.
    Azért nem magánlevelezésben szeretném ezt a tesztet elvégezni, mert ez KÖZÉRDEK!
    Ha megválaszolod, elismerem hogy Te vagy az igazi!
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

2. The Following 2 Users Say Thank You to Lekvár For This Useful Post:

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    225
    583 tetsziket kapott 389.topicban
    A vezetőnek nem szabad süketnek és vaknak lennie.
    Mindenképp meg kell hallgatnia másoknak a tanácsát is és azt is bele kell neki kalkulálnia a döntéseibe, látnia kell a hibás döntéseit.

Ha a vezetővel kivételezve van (kényelemben hátradőlve dirigál) akkor hamar elkezdik a szerveződést ellene, talán teljesen jogosan, hiszen akkor ő már nagyúr és a csapat többi tagja is erről a pozícióról fog ábrándozni. Az erősebb játékosok viszont tenni is fognak érte, hogy ők kerüljenek a helyére. Ha a vezető is a mindennapi teendőket végzi tisztességesen és nem csak "uralkodik" a táborban a többiek felett akkor talán van esélye.
    Persze ezeket tábori körülményekre értem, egy katonai alakulat teljesen más, ott ha tetszik ha nem a felettesnek igaza van de azok képzett harcosok viszonylagosan kimosott aggyal. Egy spontán kialakult szerveződésben nem ilyen emberek vannak, ott sokkal fontosabb a "demokrácia" érzését biztosítani a vezetőnek még ha nem is beszélhetünk valós demokráciáról de legalább meg lehet beszélni a dolgokat hiszen lehet, hogy valóban hasznos ötlettel áll elő az egyik játékos.

4. The Following 2 Users Say Thank You to WestBam For This Useful Post:

Pityubá
    Guest
    Vannak tanyán élő társaink akik még nem szólaltak meg ebben a topikban. Holott nagy szaktudás rejlik bennük, és a fórumnak szüksége lenne az ő tudásuk megosztására is, például: milyen magokat,állatokat vigyünk magunkkal a táborba. Megjegyzem a C terv mint táborba vonulás őket is érinti.

D - törölt tag
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Lekvár Hozzászólás megtekintése
    Hadd kérdezzek valamit: OFF
    KI VAGY TE DooM? A régi Doom reinkarnációja?
    Olvasom a topicot, és a hozzászólásaid, nem ismerek Rád! Élvezettel olvasom a soraid, építő jellegű kérdéseket vetsz fel.
    Cirka egy hétvégén megtanultál rendesen és összefüggően írni, ... nélkül. Nyoma sincs stilisztikai és helyesírási hibáknak.
    Összeszedettek és logikusak a gondolataid és a meglátásaid, semmi jele a korábbi énednek.
    Rendkívül pozitívan értékelem a változást, de a puding próbáját elvégzem rajtad:
    Légy szíves írd meg nekem, mit is írtam neked privátban, amire igencsak sokáig és hiába vártam a választ.
    Azért nem magánlevelezésben szeretném ezt a tesztet elvégezni, mert ez KÖZÉRDEK!
    Ha megválaszolod, elismerem hogy Te vagy az igazi!
    OFF Sajnos a profillal a levelek is elvesztek,Így nem tudom Neked megválaszolni a kérdésedet.
    Jelezted,hogy unod már,hogy a fórum rólam szól.Többet ne is foglalkozzunk a személy,mint olyan témával,inkább a gyakorlati dolgokkal.Volt aki jelezte,hogy zavarja a .... pontozás és használjak "entert". Semmi akadálya,ennyit csak megtehetek Értetek.Vannak "terepek" ahol inkább jobb ha nem mozgok és nem nekem való,mert mert nem tudok vele mit kezdeni.Ilyenek például a politikai és lélektani,pszichológiai dolgok,ezeket jobb kerülnöm. Ennyit erről és többet ne is beszéljünk rólam,Inkább készüljünk. ON
    Szerintem az egyik legnagyobb veszélyt a csoportkohézióra az jelenti, mikor az amúgy alkalmas és a csoport által elfogadott vezető hibázik.
    Egy rossz döntés megingathatja a csoport vezetőbe vetett hitét és nagyon gyorsan megtöri az addigra már kialakult rendet és meggátolja a hatékony működést.
    A csoport túlélése érdekében azonban fontos, hogy továbbra is az adott vezető maradjon hatalmon.
    Szerintetek hogy lehet megőrizni a csapategységet, egy mindenki számára nyilvánvalóan téves vezetői döntés után?
    Erő, vagy agresszió mutatása? minél több szövetséges lekötelezése? vagy elkezdeni megmagyaráznia bizonyítványt?
    Mit gondoltok?
    Szerintem az a jó,ha a vezető nem felülről,hanem belülről irányít,folyamatosan módosítva a terveket,az álláspontját a többiek véleményéhez,igényihez viszonyulva.Az nem baj ha a másik jó ötletei meg vannak valósítva és nem szégyen ha a vezető terve elbukik.
    Továbbá a többieknek is a tudtára kell hozni,hogy Ő is egy esendő kiskatona,csakúgy mint bárki más a csapatban.Lehet fáradt,kimerült,türelmetlen és néha esendő,Hozhat rossz döntéseket és a többieknek ezt tolerálnia kell,hiszen választott vezető és nem kijelölt.Azonkívül,ha érzi,hogy nincs a toppon át kell tudnia adni a kormányrudat,hogy most "húzzon a másik egy kicsit",mert nekem ma nem úgy megy mint szokott,ma rossz passzban vagyok.

7. The Following 4 Users Say Thank You to D - törölt tag For This Useful Post:

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    527 tetsziket kapott 273.topicban
    akkor én jó vezető lennék mert nem hibázok ....szigorú de igazságtalan vagyok

D - törölt tag
    Guest
    Ez egy nagyon jó cikk a témában!
    Egy sötét erdőben táborozva sokkal nagyobb biztonságban vagyunk, mint egy sötét városban. Őztől, rókától még soha nem kaptam pofont éjszaka a folyóparton, mert nem adtam neki 200 Ft-ot, de embertől már igen. Úgyhogy nincs mitől félned, Magyarországon csak egy veszélyes állat van, az ember.
    http://www.vidra-vizitura.hu/vadkemp...es-felelosseg/

A Zacskóbicska által említett rossz példa Csatolmány 5461
    Ez pedig a jó példa Csatolmány 5462
    Körülbelül ilyesmire kell számítanunk Csatolmány 5463

10. A következő fórumozóknak tetszett D - törölt tag hozzászólása:

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    401
    218 tetsziket kapott 175.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Pityubá Hozzászólás megtekintése
    Vannak tanyán élő társaink akik még nem szólaltak meg ebben a topikban. Holott nagy szaktudás rejlik bennük, és a fórumnak szüksége lenne az ő tudásuk megosztására is, például: milyen magokat,állatokat vigyünk magunkkal a táborba. Megjegyzem a C terv mint táborba vonulás őket is érinti.
    Nem szükségszerű a táborba vonulás. Főleg ha elég eldugott helyen van a tanya.

Pityubá
    Guest
    Íme képpel illusztrálva az általunk is használt cserkész tábori tűzhely. Tökéletes akárcsak 1 sparhelt.

14. A következő fórumozóknak tetszett Pityubá hozzászólása:

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    401
    218 tetsziket kapott 175.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló venosz Hozzászólás megtekintése
    Kukorica
    Milyen, hibrid? :-D