Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 14

Topic: Akik az Apokalipszisben élnek

D - törölt tag
    Guest

Akik az Apokalipszisben élnek

Itt folytatom "Mit csináltál a héten? Mit prepperkedtél? " topicban elkezdett gondolatmenetet!
    Ja,nem vittem gépet.Meg a telefont direkt otthon hagytam
    Azért felkeltette a hölgy az érdeklődésemet,lehet meglátogatom és viszek valamit,vagy nem is tudom hogyan lehetne a bizalmába férkőzni?
    Felteszem olyan szintű tudása van a túlélésről amiről Mi csak álmodunk.
    Egy összeomlás után,amikor már ki-ki alapon megy a buli,Ő biztosan tudja mit kell tenni!Most is ezt teszi,voltaképpen már túlélte a világvégét és most Abban az alternatív világban él.
    Azok a dolgok,amikről mi itt diskurálunk( közművek hiánya,élelmiszer válság,védekezés a betolakodók ellen,ellenséges természeti környezet,pénzhiány,élelem termelés magunknak,portyázás,gyűjtögetés) számára mindennapi rutin.
    Nem tudom Ti ,hogyan vagytok ezzel a dologgal,mi a véleményetek?
    De azt hiszem egy új fogalom van körvonalazódóban.
    Nem prepper,mert már túl van a felkészülésen,nem túlélő,mert már túlélte a maga apokalipszisét.Akkor ki Ő,milyen meghatározás igaz Rá?

D - törölt tag
    Guest
    A tegnapi kirándulással egy másik világba pillanthattam be!Bár csak egy pillanatra lebbent el a függöny,de felkeltette az érdeklődésemet,megfogott a dolog!
    Rájöttem,hogy egy álomvilágban élek,egy mesterségesen fenntartott,erőforrás zabáló és valamikor összeomló rendszerben.
    Szembesülni a Valósággal elég sokkoló élmény,azóta is ezen jár az eszem.
    Azt hittem eleddig,hogy a túlélésem biztos,a beszerzett eszközök,a kidolgozott tervek,a gyakorlás,az ismeret elég lesz és a győzelem biztos tudatában hátra dőlhetek.
    Egy óra szembesülve a valósággal elég volt,hogy romba dőljön a kártyavár.
    Eddig a használt,kitaposott helyeken,horgász helyeken,turista ösvényeken jártam és gyakoroltam a "túlélést". Nem nagyon tértem le a festett jelekről az ösvényen (ez jelkép is).
    Mindig volt valami infrastruktúra,forrás,buszmegálló,büfé.
    A biztos tudat pedig,hogy bármikor haza mehetek,lefürdök,kimosom a ruhákat és rendelek egy pizzát !!!!!
    Bele csöppenve Ebbe az alternatív világba,egy pillanatra belesve abba ahogy emberek Ott élnek, döbbenetes felismeréseket eredményez.
    Nem tudok semmit a túlélésről és ez elszomorít!
    Persze honnan is tudnék?A a videók,a reklámok,a beszélgetésékek a fórumon,a túrák nem adnak hiteles és valós képet!
    Ahhoz oda kellett menni.Megérezni,beleszagolni a levegőbe,átgázolni,a sáron,a vizes füvön,beszélni(illetve hallgatni ,Azt Aki Ott él)
    Új úton kell folytatni a felkészülést!Fel kell deríteni és elbeszélgetni ezekkel az ember társainkkal!(viszek gépet is máskor )
    Képet kaptam egy szemhunyásnyi időre ,milyen lesz az Élet,a Világ az Összeomlás után!
    Hogy tetszik e? Nem ,nem tetszik!De ha túl akarom élni az Apokalipszist,tanulnom kell azoktól ,akik tudják,átélték,hogy Mi Az!

3. A következő fórumozóknak tetszett D - törölt tag hozzászólása:

D - törölt tag
    Guest
    Millió megválaszolatlan kérdés kavarog a fejemben!
    A védelem kérdése,amit olyan sokszor beszélünk át itt a fórumon.
    A hölgyre két dolog volt jellemző.A hihetetlen agresszivitás és a félelem teljes hiánya.Pedig jó ötven kiló köztünk a különbség(a javamra ) és egy fejjel magasabb vagyok és semmit nem tud rólam,akár fegyver is lehetett volna nálam.
    Ő mégis kiállt a kerítése mellé és ádázul védelmezte a terciáját. Döbbenet!Valahol Ezt nagyon meg kell tanulni!Felteszem,bepillantva a kertbe,házra,hogy semmiféle fegyver,márkás túlélő késre,gázpisztolyra nincsen pénze.Van Ő és esetleg ami a keze ügyébe akad.És működik!Gondolom nem kell tartania a rablóktól,fém tolvajoktól,senkitől.Elég a mentalitása és teljes védelemben van a birtok,sőt az utca is.Nem is marad senki a környéken,gondolom az ért ennyi ez a kert.
    Szóval védelemből csillagos ötöst kapott tőlem a Hölgy!

D - törölt tag
    Guest
    A hely ahol él,már az sem piskóta.Jó választás vagy csak az jutott neki,de minden esetre példa értékű prepper szempontból.
    Már az oda út sem piskóta,úgyhogy a mezőgazdasági úton teszteltük a 4*4 -et,aztán jött a domb,de mivel nem volt nyírva az út,és a faágak is ártanak a festésnek,gyalog mentünk tovább.Odaérve,ha nem sajnálnám a verdát azért fel lehetne menni.
    Nem okozott csalódást,ide nem jön senki lopni,az tuti,a pótos-lada nem jön be,nincs is miért ide jönni.Egy évi tüzelő meglenne csak az irtásból,meg a száraz fákból,több helyen fölvettem a kutyát mert nem volt kerülő,és elmerült volna a pocsolyába.Olyan szinten koszosak lettünk,hogy haza felé kocsi mosás,mind a kettőnknek fürdés,most mindent mosok,még a kutya plédjét is.
    Na és a kullancsok!Szó szerint söpörtem a nadrágomról,a kutyát ezerszer nézem át,mindig találok egyet a szőrébe.Jól lefürdettem,hogy lássam és az élősködőket irritáló samponnal átmostam,potyogtak rendesen.
    Na szóval,nézegetem a telket kívülről,jön a szomszéd . Itt lakik valaki?És igen a hölgy ott él életvitel szerűen,egy.... nem is tudom,nem akarok megbántani senkit,de gáz az biztos.Olyan volt a mint egy indián,de tényleg,cserzett bőr,vékony,szikár,hosszú egyenes fekete haj,koszos munkás nadrág és kabát.
    Valahol az ilyesmi a tökéletes BOL.
    Nincs közmű,tehát teljesen független minden civilizációt érő összeomlástól.
    Ahogy felidézem a képet kútgyűrűt sem láttam.
    Tűzifa kimeríthetetlen mennyiségben van a környéken.
    Kémény volt a házon.
    A kert,bár nem kimondottan minta kert,gazos,nem kapált,de jól láthatóan gyümölcs,dió,ribizli bokrok.Volt vetve krumpli,borsó,paprika,paradicsom palánta,hagyma.De minden olyan rendezetlenül,nem olyan szépen mint a vidéki házakban.
    Kutyát,csirkét,más jószágot nem láttam.A környező kertekben szintúgy rengeteg gyümölcs van,de mindegyik egy gaztenger.
    Persze nem is nagyon figyeltem,mert a szomszéd házra voltam kíváncsi,utána pedig nem győztem eliszkolni onnan,mielőtt elfajulnak a dolgok.Én ott betolakodónak számítottam.

D - törölt tag
    Guest
    A további kérdés,ami nagyon-nagyon gondolkodóba ejtett,hogy miért nem fél a Hölgy?
    Fizikailag egyértelmű lenne a végeredmény egy konfliktusban.Ötven kiló különbség,ráadásul én képzett is vagyok és fel is voltam "fegyverkezve".
    Volt a zsebembe egy bicska és gázspray is (mondjuk ez az idióta kutya tulajdonosok miatt van nálam ,akik póráz nélkül futtatják a kutyájukat,az én kutyám kicsi,támadható,én védelmezem).
    Mi az ami engem gúzsba köt és inkább nem konfrontálódom és mi az ami Őt szabaddá teszi és nem fél?

Maga az ingatlan amiben lakik,nem nagy érték,nem leszólásként írom,de tény,hogy a piaci értéke ,egy havi átlagfizetés.
    Persze nem sokaknak kellene akik a rendszerben élnek,mert ahogyan én nem látok ott élhető körülményeket más sem.
    De ott van a lehetőség,csak még meg kell tanulnom meglátni!
    Szóval miért vagyok gúzsba kötve,miért iszkoltam inkább el onnan?
    Mert én félek!!!!!!!!!!
    Félek,hogy a kényelmes,összkomfortos életem romba dőlhet.
    Félek,hogy a törvény lecsaphat rám és az eddigi munkám kárba vész!
    Félek,hogyha nem lesz pénzem nem tudok menni a Teszkóba kajáért,mert el sem tudom képzelni,hogy magamról gondoskodjak és ha kell akár nélkülözzek egy kicsit!
    Félek,mert függök,függök a bolttól,a főnökömtől,a munkahelyemtől,a szolgáltatóktól,a hivataloktól,mindentől és mindenkitől!
    A Hölgy nem fél semmitől,nem függ senkitől és semmitől!
    Last edited by D - törölt tag; 05-31-2015 at 06:59 AM.

7. A következő fórumozóknak tetszett D - törölt tag hozzászólása:

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    291
    292 tetsziket kapott 166.topicban
    Blog Entries
    8
    Idézet Eredeti hozzászóló DooM Hozzászólás megtekintése
    semmiféle fegyver,márkás túlélő késre,gázpisztolyra nincsen pénze.
    Persze te voltal ott, en csak tippelek, de szerintem van fegyvere ("van ra penze"): van husangja, amivel (agyon) tud utni, van kese, amivel el tud vagni egy torkot, es nagy valoszuniseggel baltaja, amivel keses tamadot biztonsagos tavolbol meg tud olni (hiszen ha csak 20 cm tavolsagot fenn tud tartani a kestol, az mar biztonsagos tavolsag).

A markas tulelo kes aranak 60% marketing (vagyis maga a marka), 20%-a a kenyelem a kis karbantartasigenyert, 19% a kenyelem a megszerzeseert (boltban megveszed, es nem orakat turkalsz egy vastelepen, majd kikalapalod, megfened es faragsz ra markolatot).

ui. erdekes elmeny lehetet a talalkozas

D - törölt tag
    Guest
    ui. erdekes elmeny lehetet a talalkozas
    Azt hiszem,hogy fogok csinálni egy cikk sorozatot.
    Ma délelőtt megint voltunk egy másik helyen.Itt közvetlenül ugyan nem találkoztam senkivel,csak az útról láttam egy bácsit.
    Hasonlóak voltak a körülmények a tegnapihoz.
    Nem hajléktalanok és nem a rendszeren élősködők ezek az emberek.Nem is szegények,mert mindenük meg van,ami a lét fenntartásához kell.Itt voltak szép számmal csirkék,kacsák is.
    Le fogok ülni ezekkel az emberekkel beszélgetni az életükről,hogyan és miért választották ezt,vagy miért jutott nekik.Készítek,ha hozzájárulnak fotó sorozatot is.
    Nagyon eltér az életmódjuk és gondolom a gondolkodás módjuk is az enyémtől,az "átlagtól" (jó kérdés! mi az átlag?). Érdekes emberek!

10. The Following 2 Users Say Thank You to D - törölt tag For This Useful Post:

Senior Member doki's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Dél Somogy
    Tetszik adás
    356
    371 tetsziket kapott 195.topicban
    A múltkori szóváltás ellenére örülök ennek az élményednek, szerintem sok mindenre rányitotta, rá fogja nyitni a szemed. Örülök, hogy leírtad, hogy félsz, ennek beismerése nagyon jó kezdet. Nyugodj meg, a hölgy is, és szinte kivétel nélkül mindenki fél valamitől, (ha a hölgy nem félt volna az ismeretlentől (Tőled), ha nem félt volna attól, hogy elveheted azt, ami az övé (zöldségek, nyugalom stb.), akkor nem lépett volna föl ilyen agresszíven. Amúgy valószínű, hogy csak addig nem kell tartania a betolakodóktól, elbitorlóktól amíg békeidőket írunk, egy esetleges válság, háború alatt a most legkevésbé értékes, nem frekventált helyen lévő ingatlanok lesznek a legértékesebbek.

Ja, átlag nem létezik, ha embert emberrel hasonlítasz össze. Senki sem gondolkodik úgy, mint Te, nemtől, faji hovatartozástól, iskolai végzettségtől teljesen függetlenül. Emberi tulajdonságokat (fizikai, szellemi, akármilyen) össze lehet hasonlítani, de komplett embert nem.

Itt a környéken több olyan település van, ahol emberek közművek, szolgáltatók nélkül élnek, legtöbb esetben sajnos nem önszántukból választották ezt, de van olyan is, aki jól eléldegél ilyen körülmények között is. Sok kisebb faluban simán használhatnád a szomszéd kertjét, házát, vannak olyan utcák, ahol 10 házból 3-4-ben nem laknak évek óta, a rokonok évek alatt egyszer sem jönnek le. Néhányan jól ismerik az erdőt, az egyik szomszédom mondta azt, hogy nagyon sokat köszönhet az erdőnek, mert, amikor senkinek nem volt munkája a családban, akkor a kertből, az erdőből és a folyóból éltek. A találékonyság is határtalan, pl. az öregebb romák a telepen hagyják nyáron felszaporodni a kutyákat, nagyon kevés kaját adnak nekik, félig elvadunak, dögöt esznek, vadásznak, aztán télen egy részüket megeszik.(Mellesleg elég veszélyesek is, két éve volt egy falka, amik már az erőben ellettek, ezek simán nekimentek az embernek is.)

Ha a tervezett cikkeket megírod, amit nagyon jó kezdeményezésnek tartok, akkor jelentkezem, és meg fogod érteni, mitől szakadt el nálam múltkor a cérna.

12. A következő fórumozóknak tetszett doki hozzászólása:

D - törölt tag
    Guest
    Ha a tervezett cikkeket megírod, amit nagyon jó kezdeményezésnek tartok, akkor jelentkezem, és meg fogod érteni, mitől szakadt el nálam múltkor a cérna.
    Kösz szépen!
    Nem hiszem,hogy valaha tudnám publikálni egy népszerű internetes,pláne nyomtatott sajtóban.
    A könyvem nyers kéziratát elküldtem két kiadónak.Az egyik kommentár nélkül egy "kösz,de nem" kíséretében "visszaküldte".A másik azért leírta,hogy "szép,érdekes,sőt le sem tettem a végéig,de nincs benne fantázia és a nyomtatás költségét sem fedezné a bevétel,mert nincs rá igény!Ha a Kubai rakétaválság idején írom akkor meggazdagodtam volna,de most nincs rá érdeklődés.Így tovább,támogatjuk a feltörekvő író nemzedéket,ecetera-ecetera".
    Úgyhogy ha írok Nektek írok ,nem csak Rólatok!

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    696
    1,398 tetsziket kapott 813.topicban
    Kepek?
    Adapt, survive, overcome!