Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 14 of 14

Topic: Akik az Apokalipszisben élnek

D - törölt tag
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló londonercsecse Hozzászólás megtekintése
    Kepek?
    Engedd meg,hogy egy kis jó modorra intselek.Bár már kérdezted a másik topicban és választ is kaptál rá,most megint ez a " Kepek" ????
    Mond ki,hogy mit szeretnél.!!!
    Ha például ilyesmit : "Ha esetleg készítettél képeket,megosztanád velünk?
    vagy "Légy szíves tölts fel képeket,mert kíváncsi vagyok rá!"
    Nem nehéz,látod én is le tudtam írni!
    Nos mint már írtam egyszer, nincsenek "Kepek".

Doom
    Guest
    Nem tudom hová írjak,talán ez a legjobb hely.
    Ma egy olyan helyen voltam,meló miatt,amit itt a fórumon ideális bol-nak tekintünk és pl.a tanyasi túlélés kialakítása,az élet ott,meg minden ami ezzel kapcsolatos.
    Rövid földúton jutottunk a három házból álló,tanya bokorhoz.Csodaszép rendezett kis porták,de többnyire fű és gyümölcsfák.Konyhakerteket,fóliát nem láttam.
    Egy lakója van az egész komplekxumnak,egy 78 éves néni.már kint várt minket,gumicsizma,melós nadrág,pulcsi,vásáros terep mellény.Kicsi vékony,élénk kék szemekkel és ősz hajjal.majd kicsattant az egészségtől,még segített is a drótot húzni,jól láthatóan nem ijedt meg a munkától
    Míg a többiek elmentek és nekem maradnom kellett,összekötöttem a beszélgetést ,egy burkolt riporttal.
    Míg a kutyák elfogadták a szagomat,beszédbe elegyedtünk.
    Csak Ő él ott állandóan,a többi olyan nyaraló féle,de Ő rendezi,vigyázza azokat is.
    Több betörést rablást élt már meg.Hozzá is behatoltak nem egyszer mikor nem volt otthon,fényes nappal,de nincs semmije,úgyhogy nem vittek el semmit és le is szoktak róla,
    a szomszédokat viszont fosztogatják rendesen,utoljára majd egy millió értéket tulajdonítottak el,nappal! Kis traktor,fűnyíró,tv,fúrógép..minden ami valamit ér.Letiporják e kerítést,felfeszítenek,tönkre tesznek mindent. Kifigyelik valahonnan,hogy elmegy otthonról,boltba vagy orvoshoz.
    Tudjátok,hogyan megy a buszmegállóig,hát gyalog,mert szédül a biciklin.Gyalog két kilométert és gurulós táskával haza.Nem kocsival!
    Érdeklődtem,hogy nem tetszik e félni és mivel védi meg magát.
    Semmivel,nincs semmije,se gázspré,se bot,se balta.Két kutya van az egyik bent alszik,a másik a küszöbön,
    Mesélte,hogy egyszer ugatásra kelt.Kiment a zseblámpával és betévedt valahol egy őz,azt terrorizálta a kutya,kikergette a kapun,hadd menjen.
    Nem fél,mert ahogy mondja "rühes kutyák ezek",nem jönnek ha itt vagyok.
    Egyébként kora ellenére és az a tény,hogy csak egy rádiója van,világosan és tájékozottan látja, érti a világ dolgait.Szimpatikus volt nekem,mert mintha egy prepperrel beszéltem volna.Persze túlélő kések és géppuska nélkül.
    állatot nem tart,csak két tyúk van meg egy öreg kacsa.Mindegyiknek neve van,inkább barátok mint háztáji,nincs szíve levágni őket.
    Kérdeztem,hogy itt ez a nagy terület,miért nincs több jószág,kert ,stb.
    Keveset eszik,a gyümölcsöt befőzi,még így is visz az unokáknak,nem fogy el.Elmondása szerint drága a táp és a füvön nem nő a jószág.ami meg kell a főzéshez azt megveszi a boltban,heti kétszer.A kutyák tápot esznek,amit kihoz a boltos kocsival.
    Van mobiltelefonja,tv-je nincs,csak egy rádió.
    Bent nem voltam,nem akartam tolakodó lenni,de kíváncsi lettem volna a háztartási gépekre.Villany van+szivattyú a kútban.
    Szóval jól elvan ott,ott született és hát...

3. The Following 6 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    130
    143 tetsziket kapott 82.topicban
    http://index.hu/video/2017/01/06/hid...nacsok_fagyas/
    A közhiedelemmel ellentétben NEM bergirsz,rambó,+a többi műceleb a szakértő..hanem Pista bácsi!

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    397
    216 tetsziket kapott 173.topicban
    Nekem nagyon úgy tűnik hogy Pista bácsit betanították erre a szövegra és ő inkább a kannásverekedős itókával melegíti magát.