Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 18

Topic: Villanykörte-összeesküvés. A tervezett elavulás története.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2015
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!

Villanykörte-összeesküvés. A tervezett elavulás története.

Villanykörte-összeesküvés. A tervezett elavulás története.

A fogyasztói társadalom három alappillére: a reklám, a tervezett elavulás és a hitel. A mostani generációknak úgy tűnik csupán annyi szerepe van az életben, hogy minél több hitelt vegyen fel, hogy olyan dolgokat vásároljon vele, amire nincs szüksége. [...] Ez a tanulságos dokumentumfilm megpróbálja felkutatni, miért romlik el minden tárgy (amit oly nagy örömmel vásárolunk meg) rögtön a garancia lejárta után.

D - törölt tag
    Guest

0 Not allowed!
    Nahát,pont erről írtam a "Vámkérdések" topicban ,ha előbb nyitod Ezt a topicot, ide való lett volna!
    Na igen,a fogyasztói társadalom! Annak idején Wanabbe azt írta sznob vagyok,amiért a minőséget tekintem az elsődleges értéknek egy túlélő eszköznél,felszerelésnél.
    Mint írtam én is azebajjal és azalival kezdtem.Megbízhatóak,nem erről van szó,ami kell az jön,ha van pénz dögivel.
    Itt van a kutya elásva ,ami a két legfőbb ellensége egy túlélőnek.A kényelem és a spórolás!Két immár alap ösztön a mai világban.Csak kattints egyet és máris a tiéd,a hőn áhított és kipróbálatlan ,minőségtelen,de óccó termék.Még a pénzt sem kell számolni!Hitelkártya,kölcsön,hitel keret,részlet,minden csak vedd,megéri.Olcsóbb ,mint a jobb minőség,amit akár a te kezedhez gyártanak,rád varrnak,a te valódi igényedet szolgálja.
    Aztán mikor megjön a csomag(házhoz ugyebár,hogy ne fogyjon a benzin ),inkább tedd a vitrinbe vagy csinálj egy fotót,amit Ide felteszel,mert eddig fog tartani,nem tovább.
    Hiszen itt az újabb fejlesztés,meg hát ennyiért,Ez jár!Mit gondoltál ?Két dollárért Ferrárit kapsz?
    Ki ne vidd az erdőbe és le ne ejtsd,mert ,hogy is fogalmaztatok? Üveggyöngyök? Hát azok,pár dollárért,több ezer oldalon keresztül.Teljesen felesleges,használhatatlan,majd jó lesz valamire,meg hát ennyiért ajándék termékek.
    És mennyi fér a zsákba? Már a valóban fontos dolgokon kívül (víz,kaja,meleg ruha,kés,gyufa),mennyi kütyü-mütyü,túlélő kártya és fontos napelemes töltő fér a zsákba?Mennyit bírsz el és mennyit dobálsz el az első 24 órában?
    Akkor mi az OLCSÓ?

D - törölt tag
    Guest

0 Not allowed!
    Most már megjött az eszem!Sok pénzem bánja!Nem dőlök be a hangzatos leírásoknak ,a videóknak,a csodás promócióknak.
    Hétfőn teszek fel képeket a Valódi állapotokról,ahol a felszerelésnek helyt kell állnia.
    Mert nekem (más azt csinál amit akar),nem fog beleférni,amikor a tyúkszaros életemért futok,hogy javítsak,karbantartsak,szigszalaggal össze mókoljam.Tegye a dolgát a cucc,ahogyan kell,ahogy elvárom tőle,szolgáljon,Engem szolgáljon.
    A hálózsákban Én aludjak kényelmesen,a kés nyele az Én kezemhez legyen mérve,a kulacsból Én iszok,a hátizsák pedig az Én vállamat húzza.
    Úgyhogy nem mindegy!
    Ami mindegy,hogy mennyibe kerül,mibe fáj!Mert most fájhat,Akkor jobban fog,mert egy nagy bukta lesz a vége.
    Ha nincs annyi pénz nem veszem meg!Olcsóbbat minek????Mit spórolok meg vele?Mire spórolok vele??Arra,hogy lehet még egy semmire se való kütyü?

D - törölt tag
    Guest

0 Not allowed!
    Pár példa,ami átment az extrém teszten!Az én tesztemen,nem a videó teszteken,nem a gyártó tesztjén.

Haix bakancs
    Csatolmány 5679
    Megkapta a box adagját aztán uzsgyi.Éjjel nappal,abban is aludtam,a valós igénybe vételt reprodukáltam három napig.Nem vettem,le csak cseréltem zoknit.Ha vérezzen,most vérezzen el,ne akkor jöjjön le a talpa mikor futni akarok az életemért.
    Átment! Teljesen biztos vagyok benne,hogy ki fog tartani amíg biztonságba érek!
    511 R 72
    Csatolmány 5680
    Tele raktam cuccal és felálltam az asztalra és minden helyzetben dobáltam le.Szakadjon szét,ha kell,menjen tönkre ha kell,nem érdekel az ára,mert ennél gyötrelmesebb lesz a sorsa,ha itt az idő.
    beraktam a kádba és engedtem rá a zuhanyt,én nem akarok vízben tocsogó cuccokat cipelni!
    A kényelme pedig fenséges,szinte le sem akarja venni az ember.
    Olcsó??,NEM OLCSÓ !!! De tudja amit elvárok tőle!
    GI Tanto és egyedi kés.
    Csatolmány 5681Csatolmány 5682
    Nos GI kivételesen olcsó ,de amit ez a kés tud az felülmúlhatatlan,egy igazi szörnyeteg,ki lehet vágni vele egy fát,átlyukaszt egy kocsi ajtót,utána milliméterre szeli a paradicsomot.
    A másik egyedi,Nekem készült,Bár puccosnak tűnik és az anyag sem gagyi és drága mint a fáró koporsója,de minden grammja ajándék,ami nem pénzben értendő.Mindent ezzel csinálok itthon is mióta meg van.Főzés,kirándulás,minden.Egy igazi igásló ,egy jó feleség.
    Kulacs ,víztisztító
    Csatolmány 5683
    A kulacsot tele vízzel ledobtam a 6.-ról a fűre,semmi baja nem lett.Nem folyik nem csöpög,be sem horpadt.Felforraltam benne többször vizet,lássam deformálódik e.Nem semmi baj.Ebben biztonságban tudhatom a legfontosabb cuccomat,ami az életemet menti meg.A vizet!Mert ez a legfontosabb.
    A kis kínai,bár olcsó de szolgál,szolgál,szolgál.Kivételesen Ez jó vásár,nem vacak.Hármat elhasználtam.Egy eltört,ráültem Egyet addig pumpáltam nap,mint nap míg szétmentek a tömítések,de pár száz litert tudott,egy meg újonnan be van csomagolva,hosszabb csővel,bízom benne.
    Tatonka edény
    Csatolmány 5684
    Brutál pénz,de egy álom.Nem ég le semmi benne,könnyű,több funkciós.Súroló porral könnyen lejön a korom.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 16
    Given: 13

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló DooM Hozzászólás megtekintése
    Most már megjött az eszem!Sok pénzem bánja!Nem dőlök be a hangzatos leírásoknak ,a videóknak,a csodás promócióknak.
    Hétfőn teszek fel képeket a Valódi állapotokról,ahol a felszerelésnek helyt kell állnia.
    Mert nekem (más azt csinál amit akar),nem fog beleférni,amikor a tyúkszaros életemért futok,hogy javítsak,karbantartsak,szigszalaggal össze mókoljam.Tegye a dolgát a cucc,ahogyan kell,ahogy elvárom tőle,szolgáljon,Engem szolgáljon.
    A hálózsákban Én aludjak kényelmesen,a kés nyele az Én kezemhez legyen mérve,a kulacsból Én iszok,a hátizsák pedig az Én vállamat húzza.
    Úgyhogy nem mindegy!
    Ami mindegy,hogy mennyibe kerül,mibe fáj!Mert most fájhat,Akkor jobban fog,mert egy nagy bukta lesz a vége.
    Ha nincs annyi pénz nem veszem meg!Olcsóbbat minek????Mit spórolok meg vele?Mire spórolok vele??Arra,hogy lehet még egy semmire se való kütyü?
    Ezen én is átestem.
    Megvettem az olcsóbbat, lélektani pótléknak megfelelt, de utána belátható időn belül meg KELLETT venni a drágább, de jobb minőségű-eredetileg kiszemelt- terméket.
    Ma már inkább várok, míg meglesz a minőségi termékre a pénz.
    Hála égnek, tudok néha beszerezni kiváló minőségű-esetenként használt- felszereléseket.
    Persze nem mindenben veszek meg használt terméket, csak ami nem "annyira személyes", mint pl. hátizsák.

Egy a lényeg, néha a drágább az olcsóbb.
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Hadd mondjak valamit:
    Örülök hogy a téma előkerült, régebben sokat foglalkoztam a mérnöki szinten beépített hiba források keresésével.
    Nem kívánom untatni a társaságot különböző készülékek, szerszámok, felszerelési tárgyak tudatosan kigyengített pontjaival, DE még a legmárkásabb holmikban is megtalálható a "gyenge láncszem". Aki megnézte a filmet, tudja miért tervezett ez az elavulás.
    Egy másik fórumon nyitottam egy topicot, hogyan lehet ezeket a hibákat felderíteni és javítani... érdeklődés hiányában elhalt a dolog.
    Rá kellett jönnöm, hogy a javítani már nem éri meg senkinek. A mostani használati tárgyak egy részében, egy sarkalatos "időzítő" játssza a GAME OVER szerepét. Itt még lehet javítani!
    Más részében, hihetetlen zsenialitással a készülék egésze megy tönkre, hiszen nem lenne kifizetődő pl. olyan telefont gyártani aminek az akkuja "még húzná két évig". Ezekkel nem érdemes bajlódni!
    Egyszerre, vagy kis időeltéréssel megy tönkre a kijelző, az akku, a cover, stb. Az első javítás után a tulajdonos nem vállal be másodikat... hanem vesz egy újat, amiben ugyanúgy ketyeg az időzítő.
    Nekem is sikerült egy a filmben látható izzót szereznem, a trükkje, hogy nem fehér izzáson működik. Így a hatásfoka gyengébb ugyan, de az élettartama... meghatározhatatlan.
    Ez ugye üzleti szempontból katasztrófa!
    Csatolt képek Csatolt képek
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2015
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Látom, van, aki nem nézte meg a filmet. A legmárkásabb termékek tervezett szarságáról szól, színtiszta tényeket bemutatva.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 218
    Given: 411

0 Not allowed!
    Szerintem ilyen topic már biztos van valahol. Majd megkeresem és összefűzöm a kettőt.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 128

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése
    Egy a lényeg, néha a drágább az olcsóbb.
    Így van, nem minden esetben.
    Noha sokan úgy gondolják hogy biztos azért drága mert jobb. Régen talán lehetett erre adni, de ma már egyre kevésbé. Ma sokszor a márkanév, az extra árrés vagy egyszerű marketingfogás miatt kell többet fizetni valamiért.
    Pont itt példának a napokban írt epiláló. Volt egy 7ezer forintos sokáig, de páromnak fájt a szíve egy márkásabb, 2sebességes formatervezett 25ezer forintosra. Az olcsóbb legalább 10x több üzemórát ment és még mindig működik. A drágább majd akkor fog újra ha veszek komplett fejet 10ezerért hozzá. (Most megmókoltam de nem lesz tartós)

Doom:
    Hogy az olcsó mindig gagyi? Rengeteg dolgot kínában gyártanak hol ilyen, hol olyan márkajelzést tesznek rá, és aszerint árazzák be itthon.
    Sok dolog -ugyanaz a márkanév és típus- kapható itthon is, de 2x van mikor 3x áron.
    Nem azt mondom hogy kint kell mindent vásárolni, de aki nincs eleresztve anyagilag annak érdemes körülnéznie.
    Pl.: http://aruhaz.kauffer.hu/index.php?p...od=1442&cat=77
    Én ezt 12ért vettem, szinte napi rendszerességgel nyúzom (a telken nincs áram, a szigetüzem még nincs beépítve), erről flexelek, fúrok, töltök, teszi a dolgát ahogy kell. A különbözetet meg költhettem másra. Viszont a szinuszosat már itthon vettem.
    Vagy ezek után szerinted mennyit mászkálhattam volna egy vidéki városban és mennyiért rendelték volna be nekem?
    http://energiapedia.hu/media/image/G_plug.png
    Még egyszer: én sem (és gondolom más sem) mindent veszek kintről, csak amit érdemes.
    Elektronikai modulok, rf csatlakozók és adapterek, egyéb kábelek és csatlakozók, adóvevők és kiegészítőik, ledes világítás építőelemei mind olcsóbbak és sok esetben ugyanazok. A ledes izzók és tölthető elemek már átverősek.
    Cipőt, ruhát sosem vennék látatlanban, hátizsákot is csak olyant amit megbízható ember letesztelt
    Felőlem mindenki azt csinál amit akar, csak az jött le tőled (nekem legalábbis), hogy aki körültekintően vásárol, meggondolja mire mennyi pénzt ad ki az nagyon rossz úton jár. A mocsok, nem növeli a hazai gdp-t .
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

D - törölt tag
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Erdőlelke-íjszelleme Hozzászólás megtekintése
    Látom, van, aki nem nézte meg a filmet. A legmárkásabb termékek tervezett szarságáról szól, színtiszta tényeket bemutatva.
    De,többször is.Bár ez is egy sugalmazó ,konspirációs film,tele csúsztatással.A másik amit nem értettél , az nem a márka dicsőítése(amiről szó sem volt),hanem a minőség!!! előtérbe helyezése!