Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 18 of 18

Topic: Villanykörte-összeesküvés. A tervezett elavulás története.

D - törölt tag
    Guest

0 Not allowed!
    Felőlem mindenki azt csinál amit akar, csak az jött le tőled (nekem legalábbis), hogy aki körültekintően vásárol, meggondolja mire mennyi pénzt ad ki az nagyon rossz úton jár. A mocsok, nem növeli a hazai gdp-t .
    Nem jól jött le!Aki akar vegye ott vagy akárhol,tényleg semmi közöm hozzá,A személyes tapasztalataimat osztottam meg.Kifejezetten prepper témában.

D - törölt tag
    Guest

0 Not allowed!
    Pár dolog amin tessék elgondolkodni.
    Ez a videó a hajánál fogva előráncigált,több évtizedes dolgokkal foglalkozik,hogy az milyen tuti,ami most van az meg gagyi.
    1 Hányan éltünk a bolygón 150 éve,hányan most?
    Vannak igények és valami munkát is kell adni az embereknek!
    2 profit! Természetes dolog! Van itt olyan aki vállalkozó és nem akar profitot?
    3 technikai színvonal
    Azok az ezeréves izzók még a fatengelyes generátorokhoz lettek gyártva és volt még energiahordozó dögivel.
    Ma csökkenő forrásokkal több embert kell ellátni és azért korszerűbb minden.
    4 kötelező megvenni?
    Természetes igénye a lakosságnak a fogyasztói társadalom!Mi a fenének 100 évig tartó nyomtató?
    5 Mi lesz ebből?
    Összeomlás! Lassan az igények kiszolgálása miatt elfogy minden,de ez egy természetes folyamat
    Mi a dolgok menete? születés-felívelés-stagnálás-visszaesés-elmúlás Így működik a világ!

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Szerintem a tervezett elavulással nem is lenne nagyobb baj, ha a megoldott lenne a műszaki cikkek közel 100%-os újrahasznosítása.
    S még az újrahasznosítással járó többletenergia nagyrészét is meg lehetne spórolni, ha pl az adott nyomtató, vagy tv műanyag részeit biopolimerekből készítenék(kukorica, vagy burgonya keményítőből).
    Csak be kellene áztatni az adott selejteket egy jó forró "levesbe" a műanyag eloldódna és csak az újrahasznosításra alkalmas fémek maradnának fent.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 42

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló DooM Hozzászólás megtekintése
    Nem jól jött le!Aki akar vegye ott vagy akárhol,tényleg semmi közöm hozzá,A személyes tapasztalataimat osztottam meg.Kifejezetten prepper témában.
    Nem kifejezettem prepper cuccból (mobiltelefon) indult a dolog, te túltárgyaltuk .
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 102
    Given: 192

0 Not allowed!
    Megvettünk egy villanyrezsót, tavaly Május 26.-án. 1 éves garancia volt rá. Letelt az egy év, Május 27.-e. Elromlott. Pontosan 1 nappal a garancia lejárta után.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 10

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Megvettünk egy villanyrezsót, tavaly Május 26.-án. 1 éves garancia volt rá. Letelt az egy év, Május 27.-e. Elromlott. Pontosan 1 nappal a garancia lejárta után.
    Már nagyon pontos a technika .....

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 102
    Given: 192

0 Not allowed!
    Nem tudom, én nem hiszek benne, de őszintén szólva az egyetlen napon túl elromló eszköz azért elég elgondolkodtató.

Asszony meg ezt találta:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sony_timer

A Sony cégnél volt róla szó, felsőbb vezetésben is. Az elnök azt állította hogy Sony-nál ez ilyen dolog volt, beszéltek róla. Igaz, bizonyítva sosem lett.

Igaz, ha megtették volna, akkor a Sony kameráim rég nem működnének.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 10

0 Not allowed!
    Sokmindenből akkor veszel másikat , ha a jelenlegi elromlik , vagy olyan öreg , hogy nem kompatibilis az eszközökkel .
    Tesznek róla , hogy elromoljon , lehet az akármilyen márka . Sokmindenben a noname gépben ugyanaz az alkatrész van , mint a márkás gépekben . Fogyasztói társadalom van , ha minden működne évtizedekig , nem venne szinte senki újat , nem lehetne eladni a termékeket , így tenni kell róla , hogy 2 év , vagy x üzemóra után megáljon ........