Oldala 3 of 3 ElsőElső 123
Eredmény 21 to 22 of 22

Topic: Könyvek vízhatlan és sérülés mentesen szállítása, tárolása

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Received: 23
    Given: 0

2 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    Ha van készséged, elszántságod a saját kezes munkavégzés terén és láttál már párszor rendes kőműveseket dolgozni, esetleg falaztál/vakoltál is már, akkor össze fogsz tudni rakni egy (nem tökéletes de) már használható kemencét.
    Amúgy meg nem kell ragaszkodni feltétlenül a könyvekben leírt alapanyagokhoz.
    Agyagból is el lehet készíteni, nem kell hozzá feltétlenül égetett tégla.
    Vagy malter helyett agyaggal is lehet falazni az égetett téglákat és hasonlók.

Ugyanakkor számos helyen és módon lehetséges hibázni az építés során, ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni.
    Érdemesebb egy kevésbé összetett kemencetípus megépíteni elsőre.

A könyvből/internetről tanuláshoz:
    Nem olyan rég nekiálltam egy ostort készíteni. A nyelét viszonylag egyszerűen össze tudtam hozni ahogy az ostorrész csatlakozását is.
    Maga az ostorrész elkészítése tart sokáig. A belseje elkészült némi anyagkeresés, összefonás és bandázsolások után.
    A külsejét kígyóbőr szövéssel elkészíteni viszont nem kis kihívást jelent.
    A szövés technikáját sehol sem tudták(mondjuk nem is akarták ahogy láttam) rendesen bemutatni képeken keresztül, így magamnak kellett rájöjjek a mikéntjeire.
    Szőni szőttem, fonni fontam már eddig is többször(a kettőnek a keveréke lényegében), ezért volt némi elképzelésem róla és néhány próbálkozás után végül sikerült is összehozni.
    Az arányokat viszont sehol nem említették meg, szóval arra nekem kellett rájöjjek, hogy mondjuk milyen széles bőrcsíkok is kellenek egy 16-os kígyóbőrszövéshez x átmérővel rendelkező ostor belső esetén.
    Így is nagyobb lett a külseje a kelleténél, de legalább már tudom közelítőleg az optimális arányokat.
    Lassan készülget és remek elfoglaltságot jelen számomra.
    Tavaly nyáron kb 3 óra alatt dobtam össze 1486.jpg

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Received: 23
    Given: 0

1 Not allowed!
    A következő generáció számára nem kell megőrizni? Azok menjenek a levesbe. Mekkora egy önző társaság.