Oldala 1 of 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 22

Topic: Könyvek vízhatlan és sérülés mentesen szállítása, tárolása

0 Not allowed!

Könyvek vízhatlan és sérülés mentesen szállítása, tárolása

Nem láttam még ezzel kapcsolatban írást ezen az oldalon, de úgy gondolom hogy nagyon fontos dologról van szó. Mindenki visz valami túlélési könyvet a BOB vagy INCH táskájában. De ha csak úgy bedobjuk a táskába, nem sokáig fogja bírni. Szétszakad, kiesnek a lapok, elázik hamar tönkremenne. Ki mit javasol, miben tároljuk a könyvet ? Amibe vízhatlanul van, és a sérülésektől is védi. Kinek mi a javaslata?

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 45
    Given: 13

0 Not allowed!
    Legolcsóbban nejlonszatyorba tekerve. Drágábban simítózáras tasakba, még drágábban valamiféle vízhatlan táskában. Más nekem nem jut eszembe, hacsak egy vízálló ebook reader nem játszik rajta digitális formában az összes könyveddel bár ha annak baja lesz akkor nem lesz mit olvasni.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 66

0 Not allowed!
    A legjobb ha a könyv tartalmát memorizálod és Begyakorlod.
    Maximum csak a Herbáriumot vinném magammal, mert abban sok gyógynövény van jellemezve illusztrációkkal.
    A könyv súlyát megspórolva vihetsz egyéb dolgot is.
    Persze egy kisebb súlyú könyv még azért beleférhet.

Egy mélyhűtős(ez erősebb az átlagnál) nejlontasakba raknám a könyvet, majd bekötözném úgy hogy ne menjen bele víz.

0 Not allowed!
    Ez a simítózáras tasak megoldás tetszik a legjobban, hol lehet ilyet kapni milyen boltokban ? (ha nem tudok venni sehol, akkor marad az erős reklámszatyor, az a vastag anyagú, tudjátok nem az a vékony mint a tesco szatyor)

0 Not allowed!
    De lehet hogy mélyhűtős nejlontasakot veszek. Az hogy néz ki ? Képet tud valaki mutatni ?

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 2

0 Not allowed!
    Ha könyvet cipelnék, akkor simítózáras tasakban vinném, mellé egy szilika csomagot(pl. cipőkhöz adják, páramegkötésre), illetve nyomatnék bele CO2-t, pl. szóda patronból...
    De a könyv súly, helyette szerszám/élelem...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

0 Not allowed!
    A súly miatt jó lenne egy saját túlélőkönyvet összevágni. Csak azt a részt kimásolni a már meglévő könyvekből, amelyiket fontosnak tartod, pl. nem egy 1000 oldalas lexikont a csomózási technikákról, hanem 2-3 oldalnyit azokról a csomókról, amelyiket valóban meg tudsz csinálni a nálad lévő kötélből és van is értelme (pl. a Börzsönyben nem lesz szükséged vitorla rögzítő csomókra).
    Viszont azzal mindenképp egyetértek, hogy egy jó növényhatározó szükséges, ha nagy valószínűséggel sokáig a szabadban kell lenned. Érdemes lehet a BOL-ban is szakirodalmat tárolni.
    A zacskónál nincs jobb ötletem a vízhatlan tárolásra, de én mindenképp tennék egy átlátszó borítót is a fontosabb könyvekre, olyat, amit általánosban használtunk. Nekem anno a szendvics, kiborult tea stb.... mellett hasznosnak bizonyult az iskolatáskában. Szerintem sokat javíthat a könyv élettartamán.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 16
    Given: 1

0 Not allowed!
    A növényhatározó használatát sokáig kell tanulni, gyakorlat kell hozzá. Egy csomó növény, annak fajtái, fajtaváltozatai nincsenek benne (a legvastagabban se). Nagyon könnyen mellé lehet nyúlni! Csak akkor tedd be a cuccba, ha már jól tudod használni!

0 Not allowed!
    Melyik határozót ajánlod lelkes kezdőknek?

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 16
    Given: 1

0 Not allowed!
    Jávorka-Csapodi Kis növényhatározó Minél régebbi kiadás, annál kevesebbet vettek ki belőle. Az enyémben még szerepel a vadkender is...