Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 22

Topic: Könyvek vízhatlan és sérülés mentesen szállítása, tárolása

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 67
    Given: 107

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Parasztcipo Hozzászólás megtekintése
    A súly miatt jó lenne egy saját túlélőkönyvet összevágni.
    ...
    Érdemes lehet a BOL-ban is szakirodalmat tárolni.
    A zacskónál nincs jobb ötletem a vízhatlan tárolásra, de én mindenképp tennék egy átlátszó borítót is a fontosabb könyvekre, olyat, amit általánosban használtunk. Nekem anno a szendvics, kiborult tea stb.... mellett hasznosnak bizonyult az iskolatáskában. Szerintem sokat javíthat a könyv élettartamán.
    Idővel aztán egyre kevesebb könyvre, oldalra van szükség. Később már a képek, az illatok, a hangok, a tapintható részletek, a rutin, a rengeteg kiegészítő információ mind mind az az ember elméjébe ég, ami vízálló, nem foglal súlyt és mindig kéznél... illetve fejben van.

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    Idővel aztán egyre kevesebb könyvre, oldalra van szükség. Később már a képek, az illatok, a hangok, a tapintható részletek, a rutin, a rengeteg kiegészítő információ mind mind az az ember elméjébe ég, ami vízálló, nem foglal súlyt és mindig kéznél... illetve fejben van.
    Szerinted mennyi ideig fontos, hogy a könyv bírja? Szerintem 2-3 évet kéne kibírnia amíg túlélsz pár teljes évet és kiderül mikor mire van szükség.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

0 Not allowed!
    Antikváriumban simán a polcra vannak dobálva a könyvek, de 60-80-100 évet még úgy is simán kibírnak.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 47
    Given: 15

2 Not allowed!
    De azért ott nincs túl sok nedvesség és hőingás... vagy ha van, akkor az egy elég vacak antikvárium

Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Szerinted mennyi ideig fontos, hogy a könyv bírja? Szerintem 2-3 évet kéne kibírnia amíg túlélsz pár teljes évet és kiderül mikor mire van szükség.
    Akár 1 év is elég lehet, mert ha mondjuk havonta átolvasod az egészet és ami kell azt gyakorlatba ülteted(a többiből megjegyzed amit tudsz), akkor már lesz egy jó alapod a továbbiakhoz. Persze csak akkor ha addig sikerül átvészelned a mostohább körülményeket.
    Egy könyv információmennyisége viszont kevés lesz. Kivéve persze, ha valami válogatott túlélő könyvecske gyűjteményt (bibliát) viszel magaddal alapból.

Viszont az első és legfontosabb, hogy ne akkor akarj elkezdeni megtanulni túlélni, sőt élni a mostohább körülmények között, amikor beüt a gebasz.
    Hanem ennek az alapozását kezdd el mondjuk most.

Legyen egy alap tudásod, ahol csak lehet gyakorlati tapasztalattal és csak azt tartsd magadnál gebasz után könyv formában, amit még nem tudtál elsajátítani és gyakorlatba ültetni addig.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 12
    Given: 10

2 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    ...
    Viszont az első és legfontosabb, hogy ne akkor akarj elkezdeni megtanulni túlélni, sőt élni a mostohább körülmények között, amikor beüt a gebasz.
    Hanem ennek az alapozását kezdd el mondjuk most.

Legyen egy alap tudásod, ahol csak lehet gyakorlati tapasztalattal és csak azt tartsd magadnál gebasz után könyv formában, amit még nem tudtál elsajátítani és gyakorlatba ültetni addig.

Ez a lényege az egésznek, mert nem akkor kell elkezdeni pl. a tűzgyújtást gyakorolni, amikor a fagyhalál fenyeget...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

0 Not allowed!
    Növényhatározó, elsősegély (ezt az egyet nem igazán lehet élesben előre gyakorolni, az ember van hogy évekig nem kerül olyan helyzetbe hogy segíteni kéne valakin) ebből a két témakörből gondoltam a BOB-ba. Nyilván kell a pl. növénygyűjtéshez is gyakorlat, de stresszhelyzetben nagy megnyugvást okozhat szerintem, ha ellenőrizheted hogy tényleg jót szedtél-e le. Otthonra meg természetesen növekszik lassacskán a könyvtár, minden témakörből megveszem, amit megengedhetek magamnak, antikváriumokban szoktam vadászni és tényleg lehet 50-100 Ft-ért is kincseket venni. BOL sajnos még nincs, de ott is biztos tartanék valamit, ha lenne. Ti mennyire tartjátok azt életszerűnek, hogy pl. könyvből megtanulni kemencét építeni? Csak mert úgy gondolom, hogy ha tartunk is ilyen jellegű szakirodalmat azért kicsit az esélye hogy valami értelmeset sikerüljön belőle kihozni, főleg hogy SHTF szituáció esetén nem tudsz kiugrani a TÜZÉP-re alapanyagért. Azért hoztam ezt fel példának, mert jövőre tervezem, hogy építtetek egyet, tehát ez meglesz, ennek nem állnék neki akkor sem, ha doktori disszertációk sora állna róla a polcaimon.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

3 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése
    Ez a lényege az egésznek, mert nem akkor kell elkezdeni pl. a tűzgyújtást gyakorolni, amikor a fagyhalál fenyeget...
    Igaz, bár ahhoz sem árt néhány száraz könyv.

Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Ti mennyire tartjátok azt életszerűnek, hogy pl. könyvből megtanulni kemencét építeni? Csak mert úgy gondolom, hogy ha tartunk is ilyen jellegű szakirodalmat azért kicsit az esélye hogy valami értelmeset sikerüljön belőle kihozni, főleg hogy SHTF szituáció esetén nem tudsz kiugrani a TÜZÉP-re alapanyagért. Azért hoztam ezt fel példának, mert jövőre tervezem, hogy építtetek egyet, tehát ez meglesz, ennek nem állnék neki akkor sem, ha doktori disszertációk sora állna róla a polcaimon.
    Ha van készséged, elszántságod a saját kezes munkavégzés terén és láttál már párszor rendes kőműveseket dolgozni, esetleg falaztál/vakoltál is már, akkor össze fogsz tudni rakni egy (nem tökéletes de) már használható kemencét.
    Amúgy meg nem kell ragaszkodni feltétlenül a könyvekben leírt alapanyagokhoz.
    Agyagból is el lehet készíteni, nem kell hozzá feltétlenül égetett tégla.
    Vagy malter helyett agyaggal is lehet falazni az égetett téglákat és hasonlók.

Ugyanakkor számos helyen és módon lehetséges hibázni az építés során, ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni.
    Érdemesebb egy kevésbé összetett kemencetípus megépíteni elsőre.

A könyvből/internetről tanuláshoz:
    Nem olyan rég nekiálltam egy ostort készíteni. A nyelét viszonylag egyszerűen össze tudtam hozni ahogy az ostorrész csatlakozását is.
    Maga az ostorrész elkészítése tart sokáig. A belseje elkészült némi anyagkeresés, összefonás és bandázsolások után.
    A külsejét kígyóbőr szövéssel elkészíteni viszont nem kis kihívást jelent.
    A szövés technikáját sehol sem tudták(mondjuk nem is akarták ahogy láttam) rendesen bemutatni képeken keresztül, így magamnak kellett rájöjjek a mikéntjeire.
    Szőni szőttem, fonni fontam már eddig is többször(a kettőnek a keveréke lényegében), ezért volt némi elképzelésem róla és néhány próbálkozás után végül sikerült is összehozni.
    Az arányokat viszont sehol nem említették meg, szóval arra nekem kellett rájöjjek, hogy mondjuk milyen széles bőrcsíkok is kellenek egy 16-os kígyóbőrszövéshez x átmérővel rendelkező ostor belső esetén.
    Így is nagyobb lett a külseje a kelleténél, de legalább már tudom közelítőleg az optimális arányokat.
    Lassan készülget és remek elfoglaltságot jelen számomra.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 25
    Given: 108

0 Not allowed!
    Én azt mondanám, addig legyen veled a könyv, amíg élsz. Időnként nem árt frissíteni a tudást, megfakulhat, kophat, esetleg rosszul is vésődhetnek be dolgok.
    Loco en el coco