Oldala 1 of 10 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 91

Topic: Iskola, tanulás, iskolai oktatás, oktatásügy

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,461
    4,741 tetsziket kapott 3,179.topicban
    Blog Entries
    4

Iskola, tanulás, iskolai oktatás, oktatásügy

Első hozzászólásnak 1 két részes cikk első fele.

Az iskola nagyon fontos. Vagy nem. (1. rész)

http://makesensenot.blogspot.com/201...em-1-resz.html

2. The Following 2 Users Say Thank You to Tulelo For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    153 tetsziket kapott 105.topicban
    A művészeti képzések például nem sokat érnek, piramisjáték, csapda.
    Nem csoda, hogy egyre több pénzzel támogatja a kormányunk őket! Hiszen nem is oktató, hanem hülyítő, züllesztő intézmények, ellentétben azzal, komoly egyetemeket vonnak össze, szüntetnének meg.
    http://eduline.hu/felsooktatas/2013/...ruhazas_YALFXO
    Mondhatni van tapasztalatom az intézménnyel. Mindenkit elsöpörnek az útból aki tényleg oktatni akar ott. A diákokat megalázzák, a protekciós diákokat az egekbe emelik. A képzés a papíron kívül semmit sem ér, és ahogy egy fórumozó már itt kifejtette, a beiratkozásnál aláiratnak velünk egy bizonyos szerzői jogi szerződést, miszerint az egyetem él a jogainkkal és értékesítés esetén 70% az övék (semmi sem elég? semmi?)

Ennek ellenére az összes felsőoktatási intézménynél fenn áll az a probléma, hogy a kormány burkolt diákhitelt csinált az ingyenes képzésekből, ugyanis a külföldön dolgozás lehetőségét már tartozással kötötte össze, illetve azt is, hogy ha valaki nem tudja teljesíteni a képzést, vagy nem időben. Korábban elég laza volt, 12 félévet támogatott az állam (ez 6 év) ennyi idő alatt a diák azt csinált amit akart, ha akart lediplomázott, ha akart nem.

Jelenleg az a helyzet, hogy ha 3 év alatt nem végez a BA diplomával intézménytől függően körülbeül 3 millió forintos tartozást varrnak rá. Velem most ez lesz a helyzet, ugyanis a kényes művészkör kitagadott, tanulni sem tudtam semmit, viszont 2 évet eltöltöttem ott. az szintén 3 millió forint, mert 1,5 millió forint egy év az egyetemen. mondanom sem kell, hogy a képzés szinvonalából látszott, hogy ez a pénz nem oda folyik, mert még üvegragasztót, és papírt is nekem kellett vennem, az egyetemen kettő darab működő projector volt és mindenre azt mondták, hogy épp nincs pénz. Tehát a diák nem elég, hogy csak elszámolásnak kell az intézmény fele, még KI IS FIZETTETIK VELE AZ ELLOPOTT PÉNZT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

végeztem.
    Nagy Zoltán

4. A következő fórumozóknak tetszett glassbox hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Ja igen, a fejlesztésről.
    A cikk szerint műhelyház, műteremház, és médiaház épül.
    Nos:
    A fejlesztést rombolással kezdték. (takarítással)
    Lerombolták a jelenlegi rendkívül jó állapotú általuk nagyon hájpolt és szeretett (nem is olyan régi) műteremházat.
    A műhelyház pedig jelenleg az iparművészeti egyetem egyik szárnyában helyezkedik el több szinten, kiváló környezet, szerették. (ki akar ott vajon éttermet, vagy bankot nyitni?)
    A médiaház pedig egy 4 szintes épület, amit szintén lerombolnak és valmai mást építenek a helyére. Az az épület is kiváló állapotban van és nagyon szerették.
    Továbbá lerombolják a kollégiumot is, szintén kiváló állapotú, elég komoly épület.
    Tehát a B épület, a C épület, a kollégium és az iparművészeti egyetem műhelyei mennek a kukába.
    mome.jpg
    MAJD! 10 milliárd forintból újakat építenek. Én ezt fejlesztésnek nem nevezném. Főleg úgy, hogy sok szakot összevonnak, többek között az én szakom is megszűnik, a kerámia szak is megszűnik és a fémművesség is, tehát a műhelyházban műhelyek nem igazán lesznek!
    Érthetetlen ugye?
    A mi pénzünkből. Az én jövőmből. És semmit sem tehetek. Végig kell nézni. Még a média sem szólal meg, hogy ez mégis milyen beruházás.
    Nagy Zoltán

6. A következő fórumozóknak tetszett glassbox hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Ezt nem azért osztom meg, mert dühöngök, már elengedtem. Csupán jó példa arra, hogy ha a kölykeitek művészeti képzésre mennének, ne legyenek komoly illúzióik! Jobban járnak ha fel sem veszik őket.
    Nagy Zoltán

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    5
    280 tetsziket kapott 198.topicban
    Megint be kell hogy szóljak, milyen te pénzedből, milye jövődből?
    A jövőd csak rajtad múlik, senki máson...

Idézet Eredeti hozzászóló glassbox Hozzászólás megtekintése
    A mi pénzünkből. Az én jövőmből.
    A kockázatok és mellékhatások tekintetében olvassa el a betegtájékoztatót vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,461
    Blog Entries
    4
    Szerintem egyértelmű. Ha állami az iskola akkor az adófizetők pénzéből, ha magániskola, akkor a tanuló fizet érte. A jövő sok mindenen múlik, a körülményeken és a lehetőségeken is, nem csak egy személyen.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Szerintem egyértelmű. Ha állami az iskola akkor az adófizetők pénzéből, ha magániskola, akkor a tanuló fizet érte. A jövő sok mindenen múlik, a körülményeken és a lehetőségeken is, nem csak egy személyen.
    A pontosan, a baj az, hogy az adófizetők pénze ebben az esetben is zsebekbe folyik, a diák már csak elszámolásra kell. Láthatóan az egyetemi fejlesztések is. Emellett az én pénzem, mert szinte hitelként vettem fel, ez azt is jelenti, hogy ugyanazt a pénzt duplán elszámolják, egyszer az adófizetőkön, másodszorra pedig a diákon.
    De mindenki kussol.
    Mennyire korrekt ez?
    Természetesen ha a diák jól tanul, de ez az egyetemen is múlik, meg azon, hogy az intézmény a sikerre, vagy a kudarcra van-e eleve felépítve (ezek miatt a szerződések miatt) akkor nem kell visszafizetnie semmit, de ebben az esetben is zsebbe megy a 80% nem pedig az oktatásra, és az adófizetők fizetik ki.
    Nagy Zoltán

Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    5
    Mondja ezt egy olyan ember, akinek állandóan olyan dolgokon jár az esze ami finoman szólva is bicskanyitogató...
    Mellékesen hozzátenném hogy a felsőoktatás kurvára nem kötelező, akinek inge az fizessen érte, aki pedig valóban megérdemli az kapjon ösztöndíjat...

Idézet Eredeti hozzászóló glassbox Hozzászólás megtekintése
    A pontosan, a baj az, hogy az adófizetők pénze ebben az esetben is zsebekbe folyik, a diák már csak elszámolásra kell. Láthatóan az egyetemi fejlesztések is. Emellett az én pénzem, mert szinte hitelként vettem fel, ez azt is jelenti, hogy ugyanazt a pénzt duplán elszámolják, egyszer az adófizetőkön, másodszorra pedig a diákon.
    De mindenki kussol.
    Mennyire korrekt ez?
    Természetesen ha a diák jól tanul, de ez az egyetemen is múlik, meg azon, hogy az intézmény a sikerre, vagy a kudarcra van-e eleve felépítve (ezek miatt a szerződések miatt) akkor nem kell visszafizetnie semmit, de ebben az esetben is zsebbe megy a 80% nem pedig az oktatásra, és az adófizetők fizetik ki.
    A kockázatok és mellékhatások tekintetében olvassa el a betegtájékoztatót vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,461
    Blog Entries
    4
    Nem kötelező, de mindenki fejét azzal tömik, hogy "csak úgy lehet érvényesülni". Ha valaki elvégzi, akkor az sokba kerül neki, diákhitelek meg minden és akkor valószínűleg el se tud vele helyezkedni, tehát pénze nem lesz, munkája nem lesz, de hitele lesz, keresete meg nem.

Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    5
    Senkinek nem tömik ezzel a fejét, mindenki szabadon dönthet. Az viszont igaz hogy manapság boldog boldogtalan főiskolára/egyetemre akar járni mert büdös nekik a munka.
    Erről jut eszembe két dalszöveg részlet.

"A szupermanáger meg a hájtek szektor
    De mit eszel majd akkor, ha nem indul a traktor?"

"Családod az nem lesz, bár lóvé mint a pejva.
    De a temetőben, nincsen menedzser fejfa,
    Az önmegvalósítás, meg a karrier a fő cél,
    Te döntöttél cicám, eszed, amit főztél. "

Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Nem kötelező, de mindenki fejét azzal tömik, hogy "csak úgy lehet érvényesülni". Ha valaki elvégzi, akkor az sokba kerül neki, diákhitelek meg minden és akkor valószínűleg el se tud vele helyezkedni, tehát pénze nem lesz, munkája nem lesz, de hitele lesz, keresete meg nem.
    Last edited by mzperiksz; 08-02-2015 at 04:51 PM.

14. The Following 2 Users Say Thank You to mzperiksz For This Useful Post: