Oldala 2 of 10 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 91

Topic: Iskola, tanulás, iskolai oktatás, oktatásügy

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,223
    4,575 tetsziket kapott 3,068.topicban
    Blog Entries
    4
    A gyerekek fejét tömik. Az enyémet is tömték, mindenkiét tömik. Főleg a szülők, rokonok és a tanárok, de a média is. Nem értem hogy miért, mert a valóság nem igazolja azt az elképzelést hogy papír = biztos és jó munka + jólét és gazdagság

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    5
    275 tetsziket kapott 194.topicban
    Erre nem tudok mit mondani, nekem és az ismrőseimnek nem tömték. Ránk bízták a döntést, én is elkezdtem a főiskolát. A második év után nem sok értelmét láttam folytatni, inkább elkezdtem dolgozni.
    Most 16 év múltán még azt mondom hogy nem bántam meg.

Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    A gyerekek fejét tömik. Az enyémet is tömték, mindenkiét tömik. Főleg a szülők, rokonok és a tanárok, de a média is. Nem értem hogy miért, mert a valóság nem igazolja azt az elképzelést hogy papír = biztos és jó munka + jólét és gazdagság
    A kockázatok és mellékhatások tekintetében olvassa el a betegtájékoztatót vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

3. A következő fórumozóknak tetszett mzperiksz hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    152 tetsziket kapott 104.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló mzperiksz Hozzászólás megtekintése
    Az viszont igaz hogy manapság boldog boldogtalan főiskolára/egyetemre akar járni mert büdös nekik a munka.
    Nem.
    Azért akar boldog boldogtalan főiskolára/egyetemre járni, mert magasabb jövedelmet és biztosabb pozíciót remél. (gyakran tévesen) Ne keverd össze. Egyébként meg nem könnyű bejutni. Sokan nem jutnak be. Ők dolgoznak. Vagy külföldre mennek.

Jobban tennék, ha azok is külföldre mennének akik itthon akarnak tanulni, mert ahogy leírtam, csapda.
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    mzperiksz, hidd el, hogy nem a hozzám hasonló fiatalok miatt szar az ország, hanem amiatt a burzsoáz törvények mögé burkolózó hamis bagázs miatt akik ilyenné tették. Hidd el, hogy az ellopott százmilliók és milliárdok nem az én kezemen futnak keresztül. Veled együtt szenvedek. Próbáld meg megérteni. De fejet hajtani nem fogok, nem neked nem fogok, hanem "azoknak".
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Fórumtársak!
    Kifelejtettem egy lényeges dolgot.
    Én sajnos zsidó egyetemekre jártam, ilyen volt az AMI (alkalmazott művészeti intézet) sopronban illetve ilyen az iparművészeti egyetem is.
    Ezekre a helyekre bárkit felvesznek, akinek sikerül leérettségiznie, ugyanis nem számít az érettségi pontszám. Épp ezért ha befolyásos apuci és anyuci pici fia-lánya tehetséges, vagy épp olyannyira tehetségtelen, hogy csak rajzolgatni képes, simán felveszik ezekre a helyekre, ezért a legkeményebb korrupt pontok az oktatásügyben.

Viszont!!

Fontos lenne kiemelni, hogy például a Nyugat-magyarország Egyetem, főleg hagyományörzés szempontjából tartja a frontot! Rengeteg hiteles és korrekt embert ismertem meg onnan és sok barátot szereztem (a művészeti egyetem a Nyme campusába volt beépülve, így kaptam a "normális világ" áldásából is a tanulmányaim alatt, éltem együtt tanárképzősökkel, erdészmérnökökkel)
    Szóval ha van kölykötök, érdemes nekik bemutatni ezt az irányt, és az egyetemet. Egy kis ízelítő:
    http://www.kisalfold.hu/soproni_hire...okba_/2295191/

A hagyományörzők a trianon előtti időkre is visszaemlékeznek. Erősen jobboldaliak, ez kell a magyar értelmiségbe!
    De sajnos a kormány ezt is tönkre akarja tenni. (most fel akarják darabolni a nyme-t)
    https://hu.wikipedia.org/wiki/Selmec...gyom%C3%A1nyok
    http://www.sebaj.hu/hu/ismertet.html
    https://www.youtube.com/watch?v=_lZsOzU-J5s
    Rengeteg anyag van róla a neten, hirtelen nem tudom mit válogassak be. Mindenesetre TRUE, hiteles képzés amíg tönkre nem teszik teljesen!!! ne hagyjuk
    Nagy Zoltán

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,223
    4,575 tetsziket kapott 3,068.topicban
    Blog Entries
    4
    Sok helyre meg úgy veszik fel a fiatalokat, hogy az első évük meglegyen, mert úgy már fizet az állam. Hogy utána hányan buknak meg az meg már nem érdekli az iskolát.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Egyrészt igen, de másrészt most az van beállítva, hogy állami ösztöndíjszerződés.
    Szóval fizet az állam, de csak kölcsönben:
    http://www.oktatas.hu/felsooktatas/f...zodes_mintaval
    Az a lényeg, hogy ha nem sikerül lediplomáznod (mint nekem sem fog sikerülni, mert ezek a zsivány kipások nem hagyják) vissza kell fizetned az egész képzés árát. Amiben az a gyönyörű (nálam pl 3,5 millió) hogy ebből a hallgató semmit sem lát, mert ahogy kiutalják az egyetemnek, úgy osztja szét egymás között a sok bennfentes. Mégis a hallgatónak kell visszafizetni azt amit az adófizetők pénzéből előlegeznek meg a tolvajlásra.
    Nos ha ez nem lenne elég szép, és az, hogy ha ŐK nem akarják akkor tényleg nem fogsz lediplomázni, hanem az, hogy bizonyos befolyásos diákokat viszont végignyalnak a képzésen, szinte be sem kell járniuk.
    Ez egy kicsit durva kivételezés.

De ilyen ritkábban fordul elő például olyan egyetmeken mint az NYME, PTE, stb. Legfeljebb a művészeti karokon.
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Tehát nem elég, hogy 20 évig magyarországon kell dolgozni, de meg is szűntették az ingyenes felsőoktatást. Ez konkrétan még az eus irányelvekkel is szembe megy. Emlékszem régen a fidesz "csak" a hallgatói szerződést hozta be, ahol fizetni semmit sem kellett, de azt hiszem 2-4 évig itthon kellett volna dolgozni.
    De ez nem volt nekik elég, a kétharmaddal behozták a 20 évet és azt, hogy a pénzt vissza kell fizetni ha külföldre menne a diák dolgozni, vagy pedig nem sikerül lediplomáznia.... Ezzel konkrétan lehetetlen helyzetbe hozzák a fiatalokat. Ráadásul a fent említett összetartó és erős NYME-t most szét is akarják zúzni.
    http://www.kormend.hu/0/hirek/29046
    Vagy már sikerült is nekik?
    Hihetetlen mi megy itt.
    "az intézmény integrációját „nem sikerült jól végrehajtani", emiatt pedig belsõ feszültségek alakultak ki."
    ???
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Persze a művészeti egyetemekhez nem nyúlnak, régen volt arról szóbeszéd, hogy a soproni művészeti kart összevonják a budapestivel, de ez nem történt meg. Helyette miközben az Nyme-t szétzúzzák, a budapesti iparművészeti egyetem 10 milliárdos támogatást nyert el, amit leépítéssel kezd (szakok összevonása, épületek bontása!)
    Nagy Zoltán

D - törölt tag
    Guest
    Az élet olyan mint a terepfutás!
    Jó tudom,nem önként vállalt (mert senki nem kérte,hogy megszülessen) és nem azonos feltételekkel(mert mindenkinek más a háttere)
    Lehet nyávogni a feltételek miatt,hogy sok a fa,meleg van,túl hosszú,senki sem segít,meg amit még ki lehet találni indoknak!
    De a távot végig kell futni!csak Rajtad műlik mi lesz az eredmény!
    Alkesz,narkós senkiházi,gyári melós két gyermekkel,panelban,gazdálkodó,vállalkozó,politiku s vagy művész.
    Egy biztos,bárkit vagy bármit lehet okolni ,de ez a játék a TE bőrödre megy!
    Ne próbálj elsőre székesegyházat építeni,kezd egy homokvárral.
    Ha a nagy semmivel indulsz,lassabb lesz a haladás .Ne próbálj edzés és támogató csapat nélkül az élre törni.Nem fog menni!
    Ha nem megy bármi okból a felső oktatás,akkor elégedj meg egy szakmunkás bizonyítvánnyal.Az sem biztos,hogy a hobbid lesz a szakmád!
    Van sok keresett jól fizető betöltetlen állás,mint melós!
    Jó,tudom dolgozni kell!Van főnök!Fel kell kelni reggel !Teljesíteni kell az utasításokat!
    De másként nincs pénz és nincs jólét,nincs család,gyerekek,hobbi,nincs semmi!
    Persze lehet élősködni,bűnözni,rokonok,ismerősök,barátok nyakán élni!De minden perc amit ezzel töltesz,a Te életedből vész el!Ami soha nem jön vissza!
    Lehetne most sorolni a dörgedelmeket,hogy "árva gyerekként,két szatyorral indultam,de nekem má 19 évesen lakásom,kocsim,állásom,feleségem,fiam vót"
    Jó azt is tudom,most mások a feltételek és hú de rohadt nehéz minden!
    Egyébként nekem mind1 ki hogyan tölti el élete,fiatalsága méreg drága perceit!
    Ez nem rólam szól,hanem rólad!A Te életed,Te éled,Te örülsz a sikernek és te fogod megszívni,ha elcseszed!