Oldala 1 of 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 23

Topic: Villanypásztor

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    152 tetsziket kapott 104.topicban

Villanypásztor

Sziasztok!
    Mostanában jöttem rá, hogy szeretnék malacot.
    Munkagépnek, Sepp Holzer módszeréhez hasonlóan talajelőkészítésnek.
    Arra jöttem rá, hogy mindenképp kelleni fog villanypásztor. Milyen költségekkel számoljak? Esetleg ha aliexpressről vásárolok villanypásztor "generátort" az mennyire lehet tartós?
    A villanypásztor úgy általában mennyire megbízható?

A malacok mennyi élelmet tudnak az adott területről maguktól összeszedni, mennyi takarmány kell nekik? Feltétlen szükséges egy ól, vagy mehet ridegtartásban? (mangalica?) kóbor kutya-róka mennyire piszkálja őket? Milyen állományt érdemes tartani? (5 főre lesz, de alapvetően ketten foglalkozunk a dologgal)
    Másrészt meg ahogy holzer is teszi, ahol feltúrták a malacok a földet, oda mehetnek majd tavasszal a vetőmagok. (ha ez így működik)

Nagyon nagy a területünk de nincs kerítés, ezért gondolkodom ezen.
    De mivel nincs kerítés a haszonállat "védelme" sem megoldott. Be lehet dobni a kutyát a malacok közé a villanypásztorhoz? Vagy hogyan lehet ezt megoldani? El szokták lopni a malacot? Ha be van kapcsolva a pásztor? Mennyire rongálják úgy poénból meg? (nekünk a kutyánk sírjáról ellopták a nyakörvet pl, szóval történnek furcsa dolgok a kertben)

Malac amúgy dzsindzsát, bodzát kiszedi? A villanypásztorhoz gondolom nem érhet hozzá fű mert nem fog működni, ugye? Mit kell tudni róla?
    Nagy Zoltán

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,436
    801 tetsziket kapott 520.topicban
    Blog Entries
    4
    Én a villanypásztorban nem bízok annyira mint pl. egy drótkerítésben, de ha nincs más...
    A drótkerítés nem akadály a setéseknek(nem véletlenül nem használnak ilyet sehol).

A villanypásztor előnyei:
    - olcsóbb mint a drótkerítés
    - gyorsan telepíthető
    - kevésbé látható

Hátrányai:
    - egy csípőfogó és annyi a védelemnek
    - egy ember átléphet felette vagy elszakíthatja
    - a malacot gyorsan ellophatják, a kutyát lefújhatják paprika spray-el, mert 2 másodper alatt át lehet jutni a védelmen.
    - nem jelent fizikai védelmet, egy machete jellegű suhintással hatástalanítani lehet vagy a sertés elrágja(ehhez nagyon értenek).

3. A következő fórumozóknak tetszett mmilan21 hozzászólása:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,412
    4,701 tetsziket kapott 3,148.topicban
    Blog Entries
    4
    Van még egy hátránya. Áram kell hozzá.

5. The Following 3 Users Say Thank You to Tulelo For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Vajon be lehet állítani valami komolyabb riasztást, ami akkor aktiválódik, ha elszakad a kábel? Akkor rögtön sziréna, és a kert kivilágítása led-es fényvetőkkel.
    Nemrég vettem egy kis ledes fényvetőt. 2000 lumenes, megvan az ára, de ha olcsóbb lenne tökéletes lenne a kert kivilágítására mondjuk riasztás esetén.
    Nyilván a sertést nem az ölében viszi ki a tolvaj, ha meg a malac elrágja még lenne idő megfogni. (ez mennyire gyakori? vagy csak valami mendemonda?)
    Nagy Zoltán

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    381
    204 tetsziket kapott 163.topicban
    Miért ne használnák???? Erdős területen általánosan használják vaddisznó ellen is. Nem rágja el a disznó legfeljebb átszalad rajta ha megcsapja az áram de legközelebb már nem megy a közelébe.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2015
    Tetszik adás
    0
    10 tetsziket kapott 5.topicban
    "A malacok mennyi élelmet tudnak az adott területről maguktól összeszedni" Legfeljebb annyit amennyi ott van. Te tudod milyen arra a környék. Ha csak gyom meg fű van arra akkor nem sokat. Ezt kell kiegészíteni táppal vagy mással. Pl ha tököt termelsz azt szeretik.

"Feltétlen szükséges egy ól," valami fedett hely nem árt nekik, eső elő elbujni vagy árnyékolónak.

"Milyen állományt érdemes tartani?" Mennyi húst akarsz belőlük? Mennyi területed van? mennyi tápot tudsz nekik biztosítani ha kell? Tenyészteni akarod vagy mindig újat venni?

"kóbor kutya-róka mennyire piszkálja őket" Semennyire ha elég nagyok a kismalacokat esélyesen.

"Be lehet dobni a kutyát a malacok közé a villanypásztorhoz?" Ha ridegen tartott disznók közé "bedobod" a kutyádat esélyesen vehetsz új kutyát.

"A villanypásztorhoz gondolom nem érhet hozzá fű mert nem fog működni, ugye?" de fog. legfeljebb nem olyan jól.

Építs egy ólt és tereldbe estére oda a disznókat. Egyébként simán ellopják őket. Elvágják a villanypásztort és elterelik a kocsihoz szevasz malac.

Sövény telepítésen még nem gondolkodtál?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Hát csak gyom és fű van, de eléggé dús a terület.
    Kb 500 négyzetméter lenne a malacoknak, de akkor nem éri meg jobban pl a birka, vagy a kecske, hogy legeljen?

"Feltétlen szükséges egy ól," valami fedett hely nem árt nekik, eső elő elbujni vagy árnyékolónak.
    Értem

"Milyen állományt érdemes tartani?" Mennyi húst akarsz belőlük? Mennyi területed van? mennyi tápot tudsz nekik biztosítani ha kell? Tenyészteni akarod vagy mindig újat venni?
    két-három főre kéne a hús.

Sövény telepítésen még nem gondolkodtál?
    De, csak 2000 négyzetméteres a terület, elég nagy sövény kéne.
    Vegyes sövényen gondolkodtam szeder-homoktövis-gleditsia (méztövis) és vadrózsa keverékéből, de még nem sikerült töveket szereznem hozzá, elég sok kéne. A gleditsia magjaim meg nem úgy keltek ki ahogy számoltam vele. Nem maradt meg.
    Kéne valamiféle mini faiskola a kertembe, vagy helybe is vethető, de elő kéne készíteni a területet mert kissé gazos.
    A szomszédok egyébként nem tudom mennyire örülnének ennek a szúrós sövénynek.
    DSCF5328.jpgDSCF5327.jpgDSCF5323.jpg

Ezek még tavalyi képek, azóta nagyjából rendbe szedtem a területet. ÜLtettem hátra fákat.
    DSCF8060.jpgDSCF7774.jpgDSCF7779.jpg

Összesen 2000 négyzetméter
    Nagy Zoltán

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2015
    Tetszik adás
    0
    10 tetsziket kapott 5.topicban
    "A szomszédok egyébként nem tudom mennyire örülnének ennek a szúrós sövénynek." Magadnak csinálod vagy nekik?
    Tökéletes most az idő,hogy szétnéz a környékeden és bujtással csinálj magadnak annyi palántát amennyit csak tudsz. Tavasszal meg a gyökeres kezdeményeket elülteted.
    Amit meg nem tudsz bujtatni, azt gyökereztető hormon segítségével ősszel cserepekbe rakod és ami gyökeret ereszt tavaszra elülteted.

11. The Following 2 Users Say Thank You to Takács For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Köszi, csak ugye rengeteg növény kell hozzá! De rajta vagyok az ügyön.
    Nagy Zoltán

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Kecske? Láncon, nyakörvvel?