Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 23

Topic: Villanypásztor

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    978 tetsziket kapott 537.topicban
    Hm, már említettem neked régebben is, mikor érzékletesen bemutattad tágabb lakókörnyezetedet, de megismétlem, némi aktualizállással:
    Ahol egy nyakörvet ellopnak, ott minden forint, amit villanypásztorra (vezeték, karók, tápegység) és malacra költesz, kidobott pénz, mert ellopják, és hiába mész a barátságos közeghez feljelentést tenni.

Egy faék egyszerűségű megoldás van a dologra: költözz el a p.csába onnan.

Ádám Csaba
    Guest
    Van valakinek gyakorlati tapasztalata villanypásztor üzemeltetésben? Mennyire földeli le az eső, jégeső, hó? Milyen magasságba rakjam a szálakat? (Kecskék ellen lesz!) Alsó szál mennyire legyen a talajtól? (Kutya, hó, stb. Miatt)

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    386
    211 tetsziket kapott 170.topicban
    A gyom szokta leföldelni a drótot arra érdemes figyelni. Télen hogy akarod használni mit legelnek a jószágok? Az aksi biztos hamar le fog merülni. Talán érdemesebb lenne karámot építeni.

Ádám Csaba
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    A gyom szokta leföldelni a drótot arra érdemes figyelni. Télen hogy akarod használni mit legelnek a jószágok? Az aksi biztos hamar le fog merülni. Talán érdemesebb lenne karámot építeni.
    Télen nem akarok legeltetni, de gondolom akkor is mozognak az állatok. Ha meg olyan telek lesznek, mint az utóbbi 2 akkor akár még találnak is valami ennivalót maguknak. Lesz egy karám nekik, de villanypásztorral biztosítanék nekik nagyobb életteret, amit szükség szerint növelhetek-csökkenthetek vagy áthelyezhetek. A felnövő gazról hallottam. Tervem szerint 25 cm magasan lenne az alsó drót. Szükség szerint, 1-2 hetente levágnám alatta a gazt fűkaszával. Bár ahogy a kecskék természetét ismerem, pont az a gaz fog nekik kelleni, ami a villanypásztor alatt van vagy azon túl.

5. A következő fórumozóknak tetszett Ádám Csaba hozzászólása:

Ádám Csaba
    Guest
    Megépítettem a villanypásztort és be is üzemeltem. Kövezzetek meg érte, de tetszett az ismerkedésük. Lazán rá akart harapni az anyakecske, olyan hangot adott ki, hogy még most is elmosolyodok ha eszembe jut.
    Komolyra fordítva, szerintem a leherő legjobb "mobil kerítés" kecskékhez.

7. A következő fórumozóknak tetszett Ádám Csaba hozzászólása:

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    513
    696 tetsziket kapott 401.topicban
    A "nyári szállásom" környékén nagy legelők vannak bekerítve villanypásztorral. Van, ahol lovak vannak így elhatárolva (amikor úgy gondolják, átudorják, aztán meglátogatnak), másik részen marhák. Az őszi szarvasbőgési időszak az, amikor a villanypásztorok jobban amortizálódnak. Egyébként azt figyeltem meg, hogy a bekerített állatok viszonylag hamar megszokják és utána ha már feszültség sincs a drótokban, akkor is tiszteletben tartják.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Ádám Csaba
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Egyébként azt figyeltem meg, hogy a bekerített állatok viszonylag hamar megszokják és utána ha már feszültség sincs a drótokban, akkor is tiszteletben tartják.
    Erről olvastam egy blogon. Ott azt írták, hogy napokra is kikapcsolják amikor leesik a hó. Szerintem én is így fogok tenni.

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    513
    696 tetsziket kapott 401.topicban
    Szerintem rendszerint azok is ki vannak kapcsolva, amelyeket említettem. Rendszeresen bújok át alatta (útba esik, ha megyek gombászni, vagy egyéb dzsindzsa túrára), előfordul, hogy hozzám ér, de igen ritka az az eset, amikor meg is b@sz. Viszont azt is megfigyeltem, hogy a bekerített állatok a bekerített területet territóriumukként kezelik. Ha megjelenik a behatoló, rögvest oda nyomulnak. A múltkor nem vettem észre a hátam mögött utánam sompolygó húsmarhákat. Alapból szelídek, viszont barátkozásból az egyik úgy hátba nyomott az orrával, hogy majdnem hasra estem.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Ádám Csaba
    Guest
    A villanypásztornak alapból van egy pattogó hangja. Van olyan kecském, amelyik ezt megfigyelve tudja mikor nincs áram a vezetékben. Kihúzom ha valamit köztük csinálok. Olyankor rágja a vezetéket és többször hozzáér. Nem öröm ez számomra, mert ahogy írtam is, télre a hó miatt nem akartam üzemeltetni...

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Tetszik adás
    155
    149 tetsziket kapott 115.topicban
    mi a baj a hóban üzemeltetéssel?
    leföldelné az oszlop és a drót között?
    ahogy ismerlek azt megoldod egy perc alatt
    a villanypásztor különböző kialakításokkal a legtöbb lábas jószágnál jól működik, de a kecske úgy fest egy kicsit túl okos
    a nyúl meg egy kicsit túl buta hozzá amúgy, amit kevés tapasztalatunk mutat