Oldala 1 of 20 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 195

Topic: 10 dolog amit magaddal vihetsz!

D - törölt tag
    Guest

10 dolog amit magaddal vihetsz!

Drága Barátaim!
    Bizonyára mindenki sokat tanult már itt a fórumon és a magánéletében.
    Vitázzunk el egy kicsit a felszerelésekről.Mindenki nagyon okos az odavetett mondatokkal.Mérjük le egymás tudását,fantáziáját,hozzáállását.
    Magaddal vihetsz 10 felszerelési tárgyat,az alapfelszerelésen kívül!
    Az alapfelszerelés:
    - 1 cipő(bakancs)
    - 1 Hosszú nadrág
    - 1 pár zokni
    - 1 alsó
    - 1 póló vagy ing vagy trikó(egyéni)
    - 1 pulcsi
    - 1 párka vagy kabát
    - 1 törölköző
    - 1 sapka,kalap(egyéni)

ennyi!A táska nem!, az már a 10 be tartozik,mert mindenki döntse el ,hogy a zsebébe teszi,vagy batyuba!
    A körülmények! Káosz! fosztogatás,népvándorlás,a rend felbomlása,termelés,egészségügy,közművek leálltak!
    A helyszín mindenhol!Városi környezet,vidéki környezet,hegyvidék,sivatag.Mindegy mindenhol helyt kell állni,nem tudni mit dob a gép!
    Tehát 10 dolog!
    Aki gyógyszert szed,szemüveges az megszívta mert az már -1.A gyufa,tűzkő,öngyújtó szintén mindegyik 1 nem számít.
    Na engedjük el a fantáziánkat és lehetőleg részletes indoklással,linkekkel mutassuk be egymásnak mit tudunk már,mit próbáltunk,teszteltünk már,mire lennénk képesek ha túl kell élni'
    Tanuljunk egymástól!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    278
    260 tetsziket kapott 146.topicban
    Blog Entries
    8
    Szia,

Elso pillantasra nagyon jonak tunt a topic, de jobban meggondolva nagyon irrealis, hogy db-ra merjuk a dolgokat, es nem tomegre.

De ha ez a szabaly, akkor e szerint jatszunk, az en otleteim:

1. szemuveg
    2. BTR80A
    3-4. Gazolajjal teli utanfuto (nehany m3)
    5. 1 m3 ivoviz
    6. 1 m3 mez
    7. Viztisztito
    8. egy mazsa arany
    9. mobiltelefon
    10. valtas zokni

3. The Following 3 Users Say Thank You to bel For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2015
    Tetszik adás
    336
    197 tetsziket kapott 98.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló bel Hozzászólás megtekintése
    6. 1 m3 mez

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    189
    460 tetsziket kapott 303.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló bel Hozzászólás megtekintése
    8. egy mazsa arany
    Több nem is kell

Senior Member Salmo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pestűl négy fertályóra járásra délre.....
    Tetszik adás
    421
    295 tetsziket kapott 142.topicban
    BTR-t csak szemüveggel vezethetsz? Benne van a jogsidban?
    Don't be a Rambo, Save Your Ammo.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    152 tetsziket kapott 104.topicban
    Valószínűleg délnek venném az irányt.
    1. Ha elsősegély csomag 1-nek számít, akkor azt vinném, ha nem, akkor mindenképp vinnék betodint és rengeteg antibiotikumot (ennek később csereértéke lehet)
    2. Vinnék valamiféle fegyvert, lehetőleg lőfegyvert töltényekkel. és-vagy kést.
    3. sawyer víztisztító alkalmatosság
    4. 2-4 kiló fehérjepor (testépítős) 1 kiló egy hónapra elegendő, szerintem a legkoncentráltabb formában így lehet fehérjéhez jutni vészhelyzetben. közben olyan területnek venném az irányt, ahol fellelhető gyümölcs, vagy állatok lehetőleg egész évben.
    5. szénhidrátból is hasonló mennyiség. (esetleg zab, vagy rizs) Valamiféle olaj aminek magas az omega3 és szénhidráttartalma. (nem tudom élelem egy dolognak számít-e) esetleg só, nagyjából ezek alapján állítanám össze:
    https://diy.soylent.com/recipes/simplent
    6. függőágy. (lehet, hogy vinnék egy hálósat és egy neylont is, ha a neylon szakadna maradna egy háló az meg jó a cuccoknak, egyben a háló táskának is jó lehet! sőt talán vadászni, halászni is) Tartozékként rovarhálót, és a drága hegymászó sátramról egyszerűen levágnám a szakadásmentes esőálló ponyvát és természetesen azt is vinném az ágyhoz.
    7. napelemes töltős, vagy kurblis zseblámpa, amivel tudom tölteni a readert.
    8. ebook olvasó rajta offline térképpel, hasznos információkkal, növényhatározókkal, mindenféle információkkal (csomókötés, akármi) Szerintem ez nagyon fontos lehet. több ezer könyv is elférhet rajta és egy hétig is olvasható egyetlen feltöltéssel, könnyű is.
    Egy alu edény, amiben ki tudom forralni a vizet.
    9 szemüveg
    Hirtelen őszíntén ezek jönnek.
    10 Talán horgászfelszerelés de az is jól megválogatva, (erős fonott zsinór, nagyon sok horog (legalább 100 kicsi és 50 nagy), illetve valamiféle szütyő amibe kavicsot tudok fogni ólomnak. (ólmot nem cipelnék)) bár nem szeretem a halat, de ez a legbiztosabb. A kis halakat könnyű kifogni például hálóval és jó fehérjeforrás lehet, lehet 100 kishal kitesz akkora súlyt mint egy nagyobb.
    Én azt gondolom az antibiotikum és a fegyver lehet a legfontosabb, ezeknek komoly csereértékük is lehet. De az is lehet, hogy a kirabolt gyógyszertárakból mindenkinek jut majd.

Nem tudom csalni lehet-e, én úgy tervezném, hogy a kijelölt zarándokútam mentén és a célomhoz kisebb ellátmányokat raknék el. Ez teljesen random. Tehát a felsőeket úgy vegyük, hogy csak az indulást vesszük.
    Az indulást lehet vehetjük úgy is, hogy amint beüt egy olyan helyzet, spontán nyaralást rendeznék és repülőjegyet vásárolnék mondjuk új zélandra, ahol kisebb eséllyel omlik össze a társadalom. ez attól is függ hogyan alakulnak az anyagiak a jövőben.
    Lehetséges, hogy olasz, vagy görögország, vagy spanyolország fele indulnék meg, a hegyeknek. Ez helyzettől is függ.
    Hát így ezek alapján elsőre nem nagyon élném túl, vagy maximum azoknak lennék jó célpont akik fosztogatnak.

Tegnap néztem meg a párommal Az út című filmet, és az emberevés sajnos reális veszély lehet, de nem valószínű.
    Szerintem a 10 dolgot le kéne cserélni 10 kilóra, az reálisabb. Ha meg tudom előzni a katasztrófahelyzetet először repülőre szállnék és ha nem zárnak menekülttáborba új zélandon, vagy ahova eljutok, ott bevásárolnék. Magyarországot nem tartom biztonságosnak összeomlás szempontból, épp azt beszéltük a párommal, hogy a helyi cigányok talán már a harmadik nap jönnének követelni a jussukat miután bezárnak a boltok mi meg eszegetjük a maradék terményt, készleteket.

Ja és lehet a szemüvegemet becserélném a mosózsákomra, vízhordásnak is jó (sima vízálló zsák) vízmelegítésre fürdéshez, stb. Esetleg ha mellé lehet csapni vinnék valami nagyon erős tisztítószert, ha lehet por állagban. (mosópor?) de abból is környezetbarát, hogy fogmosásra, fürdésre is jó legyen. max 200 grammot. a szememen azt vettem észre, hogy idővel alkalmazkodik és egyre jobban látok szemüveg nélkül. főleg ha süt a nap.
    Tűzgyújtásra is vinnék valamit, azt kihagytam.. szikrakő?.. azért télen megnézném.... ezért tartanék délnek.
    Last edited by glassbox; 08-31-2015 at 01:15 PM.
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Update: tűzgyújtásra valami usb-s tűzgyújtót vinnék, így a napelemes töltővel vagy a solar power bankról bármikor tudnék elektromos tüzet gyújtani. ha már lenne nálam. Talán kis mennyiségű víz felforralására is elég lehet a power bank, ezt nem tudom.
    Nagy Zoltán

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Tetszik adás
    87
    107 tetsziket kapott 66.topicban
    1 kés
    2 balta
    3 tűzszerszám
    4 ifak(elsősegély)
    5 számszeríj
    6 ponyva
    7 hálózsák
    8 sok sok lavinazsinór(akár 300 méter is)
    9 horgászfelszerelés
    10 egy csinos kis szőke(bár nem tárgy )

Emellett lehet improvizálni.
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    526 tetsziket kapott 273.topicban

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Ja és ha bárki kérdezi orvosnak adnám ki magam. Ez takarna is valamit a valóságból, mert az ebook readeremen orvosi könyveket is tárolnék vészhelyzetre, lenne nálam gyógyszer és betadin. Az orvosban megbíznak, orvost nem ölik meg.
    Nagy Zoltán