Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 19 of 19

Topic: Hajléktalanság

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2015
    Lakhely
    Europe/Budapest
    Tetszik adás
    0
    17 tetsziket kapott 8.topicban
    Kell egy terv, de jobb ha van több is. Hónapokig csak olvastam a fórumot, és még egy órát sem foglalkoztam célirányosan a sokat hangoztatott gyakorlati tapasztalat szerzéssel. A vizsgadrukk totál ki tud késziteni, de egy SHTF-re fejben viszont felkészültnek tartom magam. Még nem tudom, mi lenne a 10 dolog amit magammal vinnék, de egy biztos: eszközök nélkül nem jutok sem élelemhez, sem menedékhez. Ugyanúgy egy zsák kaja nem véd meg az időjárástól és 1-2-3 nap múlva elfogy. Akkor aztán se kaja se menedék se semmi csak a szaros seggem és a síró gyerekem. (Amit asszonytól kapnék bele se merek gondolni)
    Viszont ügyesen feltaláltad magad a blokkok újrahasznosításával, hogy egy kis pénzhez juss vagy használhasd a MekWécét. Erre pl én nem biztos hogy gondoltam volna.
    A kaja kérdés: Teso és Oson általában hajnalban tolja ki megsemmisiteni az el nem adott pékárut. Szerencsés esetben 1-2 raklapnyi kenyér, zsemle, kifli, fánk, croissant, stb lehet a fogás. Csak a kerítésen kell be és kijutni, amit éhes ember simán megold.
    Egy kés és egy pecacucc energia és fehérjedús lehetőséget nyújt valamilyen dunai hal formájában. A pecázást pedig tuti meg lehet oldani, hisz sokan teszik ezt Szentendrétől a Szabadság híd lábán át Budafokig és még tovább. Ha nem sütöm a halat táplálóbb, ha sütöm finomabb.
    Apropó Szabadság híd: ha jól lékszem ott van lehetőség egy meleg fürdőt venni a Gellért termálvizéből, a déli oldalon van a beeresztés.
    Betegen persze semmi sem frankó, de ez pont egy okkal több, hogy az ember leüljön egy percre gondolkozni.

2. A következő fórumozóknak tetszett Remil hozzászólása:

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2015
    Lakhely
    Europe/Budapest
    Tetszik adás
    0
    17 tetsziket kapott 8.topicban
    Egy cigi mellett el is gondolkodtam mit tennék mint tapasztalatlan városi fotelkirály, ha igy semmi nem lenne nálam. Az első nap valószínű roppant stresszes lennék, de az éhség nahy úr, valahogy összekoldulnék 2-3ezer forintot. Ennyiért tuti lehet kapni egy használható kést, amivel pl egy kóbor kutyát már fel lehet dolgozni, egy öngyúlytót, hogy megsüssem, pár darab fokhagymát, hogy ízesítsem és adjak egy kicsit az immunrendszeremnek is. Egy százasért még egy százas zsebkendő, hogy ki tudjam törölni. Teli hassal és a Gellért "külső" fürdője után kitalálhatom hogyan mossam és száritsam a ruhám. Hol tudok olyan munkát szerezni ami lehetőleg azonnal fizet. Így el lehet szerintem csövezni egy darabig mielőtt beköszönt a tél.
    Építő kritikának szánom: azt vettem észre (itthon is és külföldön is), hogy a magyar egyfelől roppant leleményes tud lenni, másfelől sosem azt nézi, hogyan lehetne valamit megoldani, hanem mérgelődik, siránkozik, megmagyarázza a problémákat, hogy miért nem lehet valamit. Egy kétévesnek talán el tudom magyarázni, miért nincs idén husvét vagy karácsony, bár megérteni nem fogja. Az viszont abszolut nem érdekli, miért nincs kaja...

4. The Following 2 Users Say Thank You to Remil For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    152 tetsziket kapott 104.topicban
    Doom, nem rád gondoltam az őrült elmebetegezésben, de akkor sem tartom normálisnak, ha valaki nem vinne kaját... szóval. ne haragudj, ha magadra vetted, de én így gondolom és szerintem ezzel sokan egyetértenek. Kaja nélkül egy felnőtt embernek elindulni (akár csak pár konzerv vagy egy zacskó zab) nem jó ötlet.
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Idézet Eredeti hozzászóló Remil Hozzászólás megtekintése
    Apropó Szabadság híd: ha jól lékszem ott van lehetőség egy meleg fürdőt venni a Gellért termálvizéből, a déli oldalon van a beeresztés.
    Betegen persze semmi sem frankó, de ez pont egy okkal több, hogy az ember leüljön egy percre gondolkozni.
    Van jobb, a Margit szigeten a Palatinusnál is van termál fürdő, ott ki vannak alakítva a rakparton is átfolyó medencék, tisza víz, hatalmas medencék kövekből, nézzétek meg.
    Nagy Zoltán

Senior Member forestwalker's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    188
    587 tetsziket kapott 339.topicban
    Blog Entries
    1
    nemigazan tudtam hova irjam de ugy gondolom ebbe a topikba illik a legjobban.
    szoval a hetvegen voltam kempingezni, londonban, hajlektalan modra.

kineztem egy helyet egy irodahaz paroklojat. kicsit korulneztem napkozbe milyen a hely es talaltam egy sarkot a parkoloban ami a celnak megfelelt.
    tudtam, hogy a hely vasarnap zarva ezert szombat estere idozitettem a kis kempingezesemet.
    szombat este, csak atugrottam a falom es bent voltam a parkoloban. kicsit korbejartam, hogy biztos nincs senki az epuletben.

aztan elkeszitettem az alvohelyemet. talaltam egy kb 3x1m muanyag hullampalat meg egy muanyag kert kuka szeru valamit. a palat nekitamasztottam a falnak meg a kukanak ugy , hogy kb > 45 fokot zarjon be a fal es a pala. ebbe a resbe beraktam 2 raklapot amiket ott talatam es kesz is volt a kis menedekem. mar csak meg kellet agyazni.
    a 3 evszakos halozsakom hasznaltam, ebbe ment bele az onfelfujodos matrac. a zsak ala egy piknik takaro es mindez bele a felbe hajtott 3x2 m ponyvaba. egy nagyon jol sikerult kis profilu menedeket sikerult osszehoznom igy. ha nem is lett volna ott az a pala, hogy takarjon valoszinuleg akkor se jott volna ra senki, hogy ott alszok a ponyva alatt, hacsak nem a hangos horkolasbol vettek volna eszre
    nagyon jol bevalt ez a menedek, este tok jol aludtam. egy nagyon kicsit esett hajnalban de en szaraz maradtam. tetszik, hogy jol rejt, nincs semmi sator vagy menedek kinezete.
    ez volt a szombat estem, tetszett, volt benne egy kis izgalom is

csinaltam rola videot is, meg szerkesztem, ma vagy holnap elkeszul, aztan akit erdekel majd megnezheti itt.

8. The Following 8 Users Say Thank You to forestwalker For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    nemigazan tudtam hova irjam de ugy gondolom ebbe a topikba illik a legjobban.
    szoval a hetvegen voltam kempingezni, londonban, hajlektalan modra.

kineztem egy helyet egy irodahaz paroklojat. kicsit korulneztem napkozbe milyen a hely es talaltam egy sarkot a parkoloban ami a celnak megfelelt.
    tudtam, hogy a hely vasarnap zarva ezert szombat estere idozitettem a kis kempingezesemet.
    szombat este, csak atugrottam a falom es bent voltam a parkoloban. kicsit korbejartam, hogy biztos nincs senki az epuletben.

aztan elkeszitettem az alvohelyemet. talaltam egy kb 3x1m muanyag hullampalat meg egy muanyag kert kuka szeru valamit. a palat nekitamasztottam a falnak meg a kukanak ugy , hogy kb > 45 fokot zarjon be a fal es a pala. ebbe a resbe beraktam 2 raklapot amiket ott talatam es kesz is volt a kis menedekem. mar csak meg kellet agyazni.
    a 3 evszakos halozsakom hasznaltam, ebbe ment bele az onfelfujodos matrac. a zsak ala egy piknik takaro es mindez bele a felbe hajtott 3x2 m ponyvaba. egy nagyon jol sikerult kis profilu menedeket sikerult osszehoznom igy. ha nem is lett volna ott az a pala, hogy takarjon valoszinuleg akkor se jott volna ra senki, hogy ott alszok a ponyva alatt, hacsak nem a hangos horkolasbol vettek volna eszre
    nagyon jol bevalt ez a menedek, este tok jol aludtam. egy nagyon kicsit esett hajnalban de en szaraz maradtam. tetszik, hogy jol rejt, nincs semmi sator vagy menedek kinezete.
    ez volt a szombat estem, tetszett, volt benne egy kis izgalom is

csinaltam rola videot is, meg szerkesztem, ma vagy holnap elkeszul, aztan akit erdekel majd megnezheti itt.
    novembertől januárig tenerifén "csöveztem"
    Én úgy oldottam meg a legtöbb esetben, hogy a nagyobb buszállomásokon amik éjjel nappal nyitva vannak magamra zártam a mozgássérült wc-t.
    Nagyon sok gyökér van aki szívesen bántalmazza a hajléktalanokat így nem igazán ajánlom a látványos utcán alvást.
    Ami még jó az az erdő, függőágyban. Vagy a tengerpart.
    Ja igen, egyszer megpróbáltam ugyanezt egy kikötőben és nagyon hamar csótánytenger közepén találtam magam miután elment a villany.
    Nagy Zoltán

10. A következő fórumozóknak tetszett glassbox hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    188
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló glassbox Hozzászólás megtekintése
    novembertől januárig tenerifén "csöveztem"
    Én úgy oldottam meg a legtöbb esetben, hogy a nagyobb buszállomásokon amik éjjel nappal nyitva vannak magamra zártam a mozgássérült wc-t.
    Nagyon sok gyökér van aki szívesen bántalmazza a hajléktalanokat így nem igazán ajánlom a látványos utcán alvást.
    Ami még jó az az erdő, függőágyban. Vagy a tengerpart.
    Ja igen, egyszer megpróbáltam ugyanezt egy kikötőben és nagyon hamar csótánytenger közepén találtam magam miután elment a villany.
    ezt az utcan alvast nyilvanosan meg se akartam probalni, pont azert amit irtal. valami barmok azt hiszik igazi hajlektalan vagyok akit lehet egy kicsit basztatni vagy lehugyozni (volt mar ra pelda itt londonban) azt meg nemigazan dijaztam volna.
    amit kineztem parkolot az tok jo volt. a terulet le volt zarva szombat delutantol hetfo reggelig. rajtam kivul csak ket roka volt meg ott igy mas emberektol nem kellet tartanom. a videot a bug out shelter topicba a 26. oldalon megtalalod, ott jol lathato milyen helyet valasztottam.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    188
    Blog Entries
    1
    delutan a lanyommal kimentunk setalni a kozeli kiserdobe:

https://www.google.co.uk/maps/@51.43...!3m1!1e3?hl=en

itt van tolunk nem messze, meg boven londonon belul vagyunk a hires richmond park melett.
    ide szoktunk kimenni setalni ha csak egy keves idonk van. ma is kimentunk kicsit bogaraszni aztan belefutottunk 2 hajlektalan taborba az erdoben.
    hat nem volt valami szep latvany az a szemethalom amit a taboruk korul hagytak de maga az erdo is sokkal szemetesebbnek tunt amin meg is lepodtem mert eleg tiszta rendezett erdo. eleg kicsi is raadasul es a parkorok mindig rendbe tartjak. nem ertem eddig, hogy nem tunt fel senkinek, hogy a hajlektalanok ott taboroznak.
    mondjuk elegge bent voltak a kozepen es most eleg suru az aljnovenyzet igy nyar kozepen, szoval ja ha nyugton vannak tenyleg csak azok veszik eszre oket akik mint en bemennek a surube es nem csak az osvenyen setalnak.
    mindketto tabor 2 satorbol allt amik le voltak takarva zold ponyvaval. nem ertem minek alcazzak a satrat ha teleszemetelik az erdot es mindenki kapasbol tudja, hogy ok voltak? volt tuzrako hely kialakitva, amin meglepodtem mert azert elegge bent vagyunk meg londonban es ugye itt azert szigoruan tilos tuzet gyujtani. a leegett ronkok alapjan lehetett latni, hogy nem sajnaltak a gyujtost meg a tuzifat, nem tudom, hogy miert nem lettek meg kizavarva az erdobol?
    par nap mulva vissza megyek egyedul megnezem ott vannak-e meg.
    most meg igy el lehetnek itt a nyar kozepen a jo idoben de azert telen mar nem lesz olyan egyszeru ott kint taborozni az erdoben, de nagyon remelem adiigra mar nem lesznek ott.

Member sukran4fish's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2016
    Tetszik adás
    26
    31 tetsziket kapott 20.topicban
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése
    A mentális tényező nagyban befolyásolhatja ezeket a dolgokat, pl. van aki egy egyszerű vizsga/állásinterjú miatt teljesen kikészül, nem tud előtte nap enni sem, aznap pedig majdnem összeesik...
    Ebben van az igazság, a mentális állapot a legfontosabb. A 3 hét élelem nélkül nem feltétlenül igaz, ha állandóan idegeskedsz azzal például glükózt is folyamatosan dolgozod fel, fölösleges terhelést rósz magadra. Érdemes utánanézni hogy működik a böjtölés, amióta egy hétig csináltam teljesen máshogy állok az éhezés dologhoz. A gyomornak összehúzódott állapotban napokig elég ha csak van benne valami, nem feltétlenül kell szilárd élelemnek lennie. Beszélni persze könnyű, és egy valódi szituációban én is stresszesebb lennék de szerintem a böjtölés valódi alternatíva arra, hogy gyakoroljunk.