Oldala 15 of 15 ElsőElső ... 5131415
Eredmény 141 to 143 of 143

Topic: Kecsketartók Klubja

A lényeg csak kimaradt: ha már szinte csak küzdelemként tekint az ember az egészre, akkor jobb abbahagyni. Jobb az embernek és állatnak egyaránt. Sajnos elég sok embert láttam emiatt megkeseredni, elfásulni a környezetemben
    Loco en el coco

Senior Member Sergeant's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2016
    Lakhely
    Közép-, Kelet-és Nyugat-Orbanisztán
    Nem tudsz összhangban élni a természettel. Az egész világunk mesterséges. Igen messzire kellene hozzá elköltözni.
    Amíg mesterséges anyagok használatából és bolondok által alkotott törvényekből áll az élet, addig alkalmazkodnunk kell, nem is kicsit.
    Egy lótartó barátom mondása: ha egyetlen kiálló szög is van a több négyzetkilométeres területen, ahol az állatokat tartja, akkor biztos, hogy valamelyik beleakad. Ez minden állattartásnál így van.
    A romantikus, meseszerű álmok nem működnek. Marad helyettük a mindennapi kötelező rutin, nem beszélve a betegségekről, az időjárás okozta szélsőségekről, a más állatok okozta támadásokról stb., lehetne végeláthatatlanul sorolni. Egyik szomszédom kecskéit kóbor kutyák tépték szét és ették meg, nem sok maradt belőlük. A saját kutyája is beállt a falkába.
    A csak elengedem őket, aztán ellesznek, hiszen a természetben is így élnek, nem működik.
    Ez egy folyamatos harc.
    Hazámban bárhol lehetek, mindenhol otthon vagyok.
    Hazámban minden utat ismerek.
    (Idézetek a Nagy zűr Korzikán c. alapműből)😀

A fatolvajok miatt naponta megyek az erdőbe. A telkünktől pár száz méterre lakik egy pár. Kutyákat, birkákat, kecskéket tenyésztenek és kézműves cuccokat gyártanak. A pár női tagja lázasan fekszik négy napja, a birkák fele most ellik karácsonykor, autójuk elromlott, két birka lebetegedett és vágni kellett, egyik kecske belelépett valamibe és alig tud járni.
    Ezek történtek az elmúlt napokban. És lehet nem is tudok mindent, mert viszonylag új a "barátságunk" és keveset is beszélünk.
    Szerintem nagyon kemény dió az állattartás vagy a növénytermesztés.
    Odahaza a szülővárosomban láttam egy fiatal tanár házaspárt. Örökségből tanyát és állatokat vettek egy tavasszal. A csaj lelépett már nyáron. A fazon küzdött az állatokkal de a telet már albérletben húzta le valami nagyvárosban. Az állatok megszöktek, ellopták vagy éhendöglöttek. A tanyával már nem tudom mi lett.