Oldala 1 of 12 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 116

Topic: Kecsketartók Klubja

Törölt_fórumtag2
    Guest

Kecsketartók Klubja

Ajánlom ezt az oldalt Lekvár barátomnak. Úgy hiszem kevesen vannak, akik jobban értenének a témához.
    Előre is köszönöm, hogy megosztja velünk a tapasztalatait.
    Én is tartottam már kecskét, öltem is, ettem is. Tudásom eltörpül Lekvár és Csigasütő tagtársaké mellett.

2. The Following 5 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post:

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    899
    559 tetsziket kapott 231.topicban
    Azt hiszem valami szerényet kellene írnom...
    Meglepett, mellbe vágott, és mélységesen meghatott.
    Köszönöm Oakland Barátomnak a bevezető sorokat, igyekszem megfelelni az elvárásoknak.
    Csigasütő, a feleségem is fog néhány okosságot ideírni, a nyúzáshoz jobban ért.
    Az enyém a tartás, a fejés, elletés, vágás és a darabolás rám eső része.
    Először ódzkodtam az egész kecskézéstől, de a feleségem rábeszélt... jól tette!
    Az egyik legigénytelenebb igazi "prepper" állat a kecske.
    A továbbiakban, el fogom mondani, mi hogyan kezdtük, és most hol tartunk. (Ha van rá igény.)

Köszönöm.
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

4. The Following 5 Users Say Thank You to Lekvár For This Useful Post:

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Van rá igény. Írjál, Testvérem.

Törölt_fórumtag3
    Guest
    Aranyos, Oakland, köszönöm a szép szavakat, de azt hiszem, vannak itt néhányan, akik sokkal többet tudnak a kecskékről. Én is kételkedem, hogy érdekel valakit a dolog, de hát próbáljuk meg.
    Amellett, hogy nagyon finom a húsa (leginkább az őzhúsra emlékeztet, megjegyzem, a zöldbableves és a pörkölt is abból készült :-), néhány kecske húsa hónapokra elég egy családnak. Kettőnknek még sok is, több húst vagyunk kénytelenek enni, mint szoktunk. A teje nagyon értékes, palacsintának, kalácsnak még azok is kérnek tőlünk, akik meg nem innák. Annyira finom a belőle készült étel. A joghurt, a sajt, a túró, a rikotta egyszerűen elkészíthető, és a boltival köszönő viszonyban sincs.
    Kecskét tartani nem nehéz, igaz vannak időszakok, amikor kitartást is igényel. Mint minden más.

7. The Following 3 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag3 For This Useful Post:

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Tanúsíthatom, hogy a zöldbableves és a pörkölt nagyon finom volt.
    Talán, ha négyszer-ötször szedhettem belőlük.

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Lekvár Hozzászólás megtekintése
    Azt hiszem valami szerényet kellene írnom...
    Meglepett, mellbe vágott, és mélységesen meghatott.
    Köszönöm Oakland Barátomnak a bevezető sorokat, igyekszem megfelelni az elvárásoknak.
    Csigasütő, a feleségem is fog néhány okosságot ideírni, a nyúzáshoz jobban ért.
    Az enyém a tartás, a fejés, elletés, vágás és a darabolás rám eső része.
    Először ódzkodtam az egész kecskézéstől, de a feleségem rábeszélt... jól tette!
    Az egyik legigénytelenebb igazi "prepper" állat a kecske.
    A továbbiakban, el fogom mondani, mi hogyan kezdtük, és most hol tartunk. (Ha van rá igény.)

Köszönöm.
    Testvérem!

Amit írsz, azt hallom a fülemben, a hangodon elmondva. Olyan szinten önmagadat adod, hogy az már maga a csoda.
    Nem kertelsz, nem beszélsz mellé.
    Köszönöm.

Senior Member Salmo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pestűl négy fertályóra járásra délre.....
    Tetszik adás
    428
    297 tetsziket kapott 143.topicban
    Lassan nálunk is jön a kecske vágás ideje. Tavaly is négy darabot vágtunk, idén is így lesz. kettő darab megy a szalámiba, egy-egy meg
    a két családnak ( unokaöcsémék meg mi) a mélyhűtőbe. A szalámiról nem ejtenék szót, a feldarabolt kecskehúsból (hátsó comb, gerinc) szalonnával,
    fokhagymával tűzdelt sült lesz, az első combokból, aprólékból Hugh féle jamaicai kecske curry

ja, búr, és szanentáli keverékek
    Don't be a Rambo, Save Your Ammo.

11. The Following 4 Users Say Thank You to Salmo For This Useful Post:

Törölt_fórumtag3
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Salmo Hozzászólás megtekintése
    Lassan nálunk is jön a kecske vágás ideje. Tavaly is négy darabot vágtunk, idén is így lesz. kettő darab megy a szalámiba, egy-egy meg
    a két családnak ( unokaöcsémék meg mi) a mélyhűtőbe. A szalámiról nem ejtenék szót, a feldarabolt kecskehúsból (hátsó comb, gerinc) szalonnával,
    fokhagymával tűzdelt sült lesz, az első combokból, aprólékból Hugh féle jamaicai kecske curry

ja, búr, és szanentáli keverékek
    Kedves Salmo Szaktárs!

Teljesen felcsigáztál az írásoddal. Szeretnélek megkérni, hogy írd meg a szalámi, és a Hugh féle jamaicai kecske curry receptjét, mert szeretnék elmélyedni benne.
    A búr kecskét megnéztem képen, nem semmi megjelenésű!

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    526 tetsziket kapott 273.topicban
    ez komoly ? kecske tartó topic ?
    miért nem csináltok valami tanya fórumot ? van elég paraszt topic már teljesen szétbasszátok ezt fórumot ezzel a sok baromsággal gondolkozzatok már.
    nem prepperek vagytok hanem valami tanyasiak akik unatkoznak hagyjátok már abba vagy el akartok mindenkit üldözni ?

Törölt_fórumtag3
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló astonferi Hozzászólás megtekintése
    ez komoly ? kecske tartó topic ?
    miért nem csináltok valami tanya fórumot ? van elég paraszt topic már teljesen szétbasszátok ezt fórumot ezzel a sok baromsággal gondolkozzatok már.
    nem prepperek vagytok hanem valami tanyasiak akik unatkoznak hagyjátok már abba vagy el akartok mindenkit üldözni ?
    Mit keresel itt, hívott valaki?