Oldala 3 of 8 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 74

Topic: Kecsketartók Klubja

Senior Member Salmo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pestűl négy fertályóra járásra délre.....
    Tetszik adás
    399
    287 tetsziket kapott 139.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló csigasütő Hozzászólás megtekintése
    Kedves Salmo Szaktárs!

Teljesen felcsigáztál az írásoddal. Szeretnélek megkérni, hogy írd meg a szalámi, és a Hugh féle jamaicai kecske curry receptjét, mert szeretnék elmélyedni benne.
    A búr kecskét megnéztem képen, nem semmi megjelenésű!

Ez a szaktárs kicsit erős.......

Szóval én fotel kecsketartó vagyok, miután a kecskék nem nálam, hanem unokaöcsém 3,5 hektáros gazdaságában vannak. És bár én vettem
    meg őket, tulajdonképpen "feles tartásban" vannak nála a kecskék. Nyilván sok dolga nincs velük, ki vannak csapva egy 9000m2 elkerített területre és ha van nyaló só meg víz, akkor napokig hozzájuk sem kell szólni ( nincsenek fejve, a búr bak is azért lett választva, mert erősen hús termelő fajta) Az éves szaporulatot levágjuk, feldolgozzuk. ( sajnos tavaszra kell egy másik bak, de ez
    egy másik történet.....)

A szalámiról: tisztán kecskéből nem lenne jó ( túl száraz lenne) így kerül bele sertés hús, és zsírszalonna is ( kb 60-40 % az arány) műanyag
    szalámi bélbe van töltve, és csabai jellegű ízesítéssel készül

A kecske curry:
    olaj, egy kiló csontos hús, curry por és őrölt szegfűbors, 1 fej hagyma,egy fél kápia paprika, erős paprika, fél fej fokhagyma (3-4 gerezd) egy kiskanál apróra vágott gyömbér, 4 paradicsom,kakukkfű, egy doboz kókusztej,egy krumpli A curryt megfuttatunk olajon csak hogy illatozni kezdjen. Hozzáadjuk a húst, sózzuk és fél óráig minden oldalát barnára pirítjuk. A megpirított húst kiszedjük, a maradék olajos currys léhez adunk egy fej hagymát és a kápia paprikát, amit üvegesre párolunk.
    Mehet bele a gyömbér, paradicsom, a kockázott krumpli, fokhagyma, kakukkfű és a kókusztej és majd ugyanannyi víz és a pirított hús.
    Másfél-két órát főzzük
    Last edited by Salmo; 09-22-2015 at 06:25 PM.
    Don't be a Rambo, Save Your Ammo.

2. The Following 4 Users Say Thank You to Salmo For This Useful Post:

Senior Member doki's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Dél Somogy
    Tetszik adás
    353
    358 tetsziket kapott 186.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló astonferi Hozzászólás megtekintése
    nem jönnek már a régi tagok mert tele van értelmetlen semmiről nem szóló topicokkal. ezek váltották fel a rendes témákat. és igen benézek és nem nyitom meg a topickat mert ilyen szemétről szólnak csak de akkor kár prepper fórumnak hívni.
    Minden, aminek valaha hasznát veheted prepper szempontból, hasznos téma. Ha csak a "klasszikus" (fegyver, bunker, konzerv, raktározás, jármű, bushcraft, conteók, ruházat, edzés, kommunikáció, alternatív fizetőeszközök) prepper topikok működnének, akkor valószínűleg még kevesebb hozzászólás lenne. Ez a fórum amúgy is elég szűk rétegnek szól , sokan- mint minden más fórumról- innét is kikopnak...

4. The Following 3 Users Say Thank You to doki For This Useful Post:

Senior Member doki's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Dél Somogy
    Tetszik adás
    353
    358 tetsziket kapott 186.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Tízből 9-re itt a válasz. Sajnos nekem nincsen kecském...
    http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalo...es/adatok.html
    A tizedikre meg a felénk jellemző árat tudom. Egy pár (Bak meg anya állat) 16-30 ezer között van. Az olcsó az gyengébb minőség... Egy gida 5 és 10 közé esik a piacon. Ha többet is veszel durván lehet alkudni!
    Áprilisban két 8 hetes gidát vettem 6 ezer Ft-ért.

6. A következő fórumozóknak tetszett doki hozzászólása:

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    526 tetsziket kapott 273.topicban
    na akkor kezdjük ...látom tényleg taj parasztok vagytok a húzzál innen és hasonlókkal. elkeserítelek egyelőre oda megyek ahova akarok és abba szólok bele amibe akarok. jogot formálok azon jogon hogy regisztrál tag vagyok ( régebben mint TI ), Ti kezdtetek belepofázni mindenbe és kritizálni szét, trollkodni mindent. kis gyűlésetek fotóján jót nevettem mert úgy néz ki mint a hajléktalanok a kórházi fertőtlenítő osztályon. biztos valamelyikőtök elvágta a szuper túlélő késével az ujját és szaladtatok a bibit bekötöztetni mert egy ragtapasz sem volt nálatok.
    mint Túlélő rávilágított sekélyes konkrétum nélküli tartalomra.
    lehet nekem esni én bírom a parasztkodást ez pesti össznépi játék és ebben jó vagyok nem fogok kiregizni mint Doom de még csak lapítani sem fogok.
    és végül akinek nem tetszik befogja, nem olvassa és eltakarodik innen.

Senior Member Buckalako's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2015
    Tetszik adás
    467
    128 tetsziket kapott 78.topicban
    Off:
    Mintha a mai szavaidat tudjukki diktálná, szerintem ilyen hozzászólások cseszik szét a fórumot .
    --
    Fegyver az, amit annak használsz.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló Buckalako Hozzászólás megtekintése
    Off:
    Mintha a mai szavaidat tudjukki diktálná, szerintem ilyen hozzászólások cseszik szét a fórumot .
    nem kedves buckalakó nekem nem diktál senki és az ilyen topicok és az ilyen emberek akik ilyen stilussal lépnek
    fel csesznek szét mindent. vissza kell olvasni a többi topicot.
    értelmes dolgokhoz még nem nagyon volt hozzászólás de trollkodás az megy

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    5
    271 tetsziket kapott 190.topicban
    Ha már van kecskés topik...
    Főznék egy jó csípős masalát, tud valaki egy hentest a nagyfaluban ahol kapok húst?
    A kockázatok és mellékhatások tekintetében olvassa el a betegtájékoztatót vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

11. A következő fórumozóknak tetszett mzperiksz hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló mzperiksz Hozzászólás megtekintése
    Ha már van kecskés topik...
    Főznék egy jó csípős masalát, tud valaki egy hentest a nagyfaluban ahol kapok húst?
    11. ker karinthy f . u eleje szir bolt és hentes rendelésre és dolgozik.

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    5
    271 tetsziket kapott 190.topicban
    bittedanke
    Idézet Eredeti hozzászóló astonferi Hozzászólás megtekintése
    11. ker karinthy f . u eleje szir bolt és hentes rendelésre és dolgozik.
    A kockázatok és mellékhatások tekintetében olvassa el a betegtájékoztatót vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    899
    558 tetsziket kapott 231.topicban
    Elnézést kérek, de csak most kerültem gép elé. Köszönöm a Fórumtársak buzdító írásait, igyekszem elmondani hogy MIÉRT a kecske...

Nem szeretnék tulelo kolléga kérdéseire azonnal válaszolni, mert ezeket a válaszokat a google is adhatná, és semmiféle "hozzáadott érték" nem lenne mellé.
    A fórum akkor élő, ha a fórumtagok a saját élményeikből, tapasztalataikból akarnak átadni a többieknek, nem pusztán lexikális információkat.
    Külön szeretném tárgyalni a tartás, az ellés, a vágás, a fejés mozzanatait saját tapasztalataim alapján.
    A tudás mindig cseppenként jön, néha az ember lázad ellene, tagadja, de ha logikusan gondolkodik, rájön az összefüggésekre.

Évekkel ezelőtt amikor még a feleségem futógépén és az ágy alatt tároltuk a túlélő készleteket, már akkor beszéltünk arról, milyen állatot fogunk tartani.
    Hogy miért? Mert akármilyen készletet is halmozunk fel, az mindig csak valamennyi időre lesz elég. Egy havi, egy évi, három évi... de csak korlátozott idejű és eltarthatóságú.
    Ha állatot tartasz, növényt ültetsz, voltaképp "transzformátort" üzemeltetsz, amely átalakít. Az emberi fogyasztásra alkalmatlant, átalakítja hússá, tejjé, tojássá, paradicsommá, kukoricává... etc. Mivel ezek a "transzformátorok" reproduktívak, vagyis szaporíthatók, az élelmiszer ellátás időkorlát nélkül megoldható. Noé bátyánk sem véletlenül vitt magával állatokat, Ő pedig csak tudta.
    Amit leírtam, teljesen logikus és még a hozzá nem értők számára is világos.
    Egy prepper csak akkor marad tartósan életben egy szétesett világban, ha az életfeltételeket meg tudja teremteni.
    Az elsők között az élelmiszer áll! Aki maga még nem éhezett, az fel sem tudja mérni az élelmiszer jelentőségét, pedig el kell rajta gondolkodni!

A feladat tehát: Olyan állat kell, amely igénytelen, viszonylagosan szapora, több hasznosítható "terméke" is van, szinte BÁRMIT megeszik, bírja a szomjúságot.
    A kecske, rideg tartásban jól érzi magát. (A szelet nem szereti, szélvédett helyről gondoskodni kell.)
    A kecske, évente 1-3 gidát (fiú), gödölyét (lány) ellik. (Viszonylag nagy súllyal, 4-5 hónapos korra vágáséretten).
    A kecske, tejet ad (napi 1,5-3 liter antiallergén, laktózérzékenyek által is fogyasztható)
    húst ad (kortól és fajtától függően, 5-15kg színhúst plusz a csontos részek levesbe)
    bőrt ad (fajtától függő nagyságú, kellő kikészítés után, bármire használható)
    A kecske, a növények döntő többségét megeszi, még az allergén, mérgező növényeket is. (ezeket semlegesíti, és a tejben mintegy "gyógyszerként" jelenik meg)
    A kecske, naponta kétszer igényel vizet. (nagyon keveset párologtat, és képes a vizet is "méregteleníteni" magának bizonyos határok között.)

A kecske tipikus prepper állat, nagyon jól hasznosítja a befektetett energiát és törődést.
    Egy négytagú családnak egy bak és három anya "megtermeli" az éves tej és húsmennyiséget, viszonylag kis ráfordítással.

Benő.jpg

Folytatása következik!
    Last edited by Lekvár; 09-22-2015 at 08:59 PM. Indoklás: Stilisztikai hiba.
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

15. The Following 5 Users Say Thank You to Lekvár For This Useful Post: