Szavazási eredmény megtekintése: Kíváncsi vagy a veszekedésekre?

Szavazók
31. Te nem szavazhatsz
  • IGEN, a veszekedés nagyon izgalmas és használ a fórumnak

6 19.35%
  • NEM, a veszekedés csak szétrombolja a fórumot, értelmetlen, gyerekes

25 80.65%
Oldala 1 of 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 31

Topic: Kíváncsi vagy a veszekedésekre?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 66
    Given: 132

0 Not allowed!

Kíváncsi vagy a veszekedésekre?

A házelnök szavazásra indítványozza a következő kérdést:

"Kíváncsi vagy a veszekedésekre?"

Most kérem a szavazatokat.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 7
    Given: 0

0 Not allowed!
    Az egészséges vitával semmi gond, csak veszekedésig ne fajuljon!
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 17
    Given: 2

0 Not allowed!
    definiáljuk a vita és a veszekedés fogalmát!
    alapvetően a fórumtárs személyét érintő jelzőkhöz lehet talán érdemes hozzányúlni... elvileg elég nehéz úgy veszekedni (leleményes a magyar tuti megoldja), hogy a másikra semmi negatívat nem mondhatsz

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Így van. Vitázni a témáról, de arról teljesen. Személyes támadásokat, kötekedést mellőzni. A végén már lassan minden topic tele van azzal nyomva hogy kinek mi a másikról a rossz véleménye. (Holott az eddigi eredményből kitűnik hogy eddig látszólag 10-ből 9 embert az nem érdekel.)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 52
    Given: 1

0 Not allowed!
    Régen rendszeresen beleestem abba a hibába, hogy minden vitapartnert értelmes embernek tekintettem. Mára a legnehezebb módon, a saját káromra tanultam meg, hogy ez nem így van. Pedig optimista személyiségem az utolsó pillanatig bízott Azóta az ignore gombot használom, és csak az értelmes dolgokat olvasom

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Nos.. Túlélő..
    Egy közösségben, MINDEN közösségben mennek a "harcok". Kezdtük a bölcsiben...
    Egy olyan fórum (mini társadalom) nem létezik, ahol ne mondanának oda a másiknak!

Máshol is és itt is beklikkesedett minden nick, mégha észre sem vette esetleg. Vannak szimpatikus és ellenszenves nickek, tudalékos és idegesítően okos, vicces és jópofa.. mint az életben, mint bármely közösségben..
    Ha azt akarod, hogy leányneveldei stílusban folyjanak itt a beszélgetések, akkor az rossz irány lesz.. Tudom nem ezt mondtad, de én kisarkítottam kissé..

A személyeskedést és trágárságot el kell tüntetni valóban, mert egy nyilvános fórumon, csak ne ezt mutassuk már magunkról..

Kérdésedet (szavazás) fent kicsit sarkítottad te is .. Értelmes emberke nem nyom igent az elsőre, mert így senkinek sem jó.
    Viszont az sem állapot, hogy a többiek ne okuljanak egy csörtéből.
    Minden hozzászólás a megtevőjét minősíti! Ha eltünteted NYOM NÉLKÜL, akkor aki fél nap múlva lép be semmit nem tud erről és továbbra is jó csókának tart egy [censored]..

Ezért javasoltam, hogy törléskor írd ki hogy kitől töröltél és miért... Több ilyet látva, már lehet kapizsgálni, hogy milyen típusú az a nick..
    Szépestét!
    Last edited by Mizu; 09-27-2015 at 06:38 PM.
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Azt akarom hogy tárgyilagos viták legyenek, nem óvodás szintű odamondogatások.

Igent az nyom, aki szakmai vitát szeretne, vagy érv-ellenérv vitát, nem olyat hogy "hülye vagy! - Nem is igaz, mert te vagy a hülye!" típusú szösszeneteket.

Hogy ki-milyen ember a nick mögött, az teljesen mindegy. A lényeg hogy ne személyeskedjen. Lehet balos, jobbos, szeretheti az illegális bevándorlókat vagy nem, legyen prepper, vagy bushcraft-os, vagy egyik se, csak egy kiránduló, nekem teljesen mindegy. Mondhatja az ellenkezőjét annak amit én gondolok egy-egy témáról, ha képes értelmes vitát nyitni róla akkor semmi gond nincs.

Szerintem a szabályok egyáltalán nem szigorúak, csak van néhány alap amit be kell tartani.

Látva hogy milyen szigorúság van a kék fegyveres fórumon, vagy az Index fórumon azokhoz képest itt nagyon laza minden.

Senior Member Medve's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Ha a veszekedés alatt intelligens vitatkozást értünk akkor érdekel. Ha nincs vita, akkor egy elmélkedő hozzászólásra, nem ír valaki tapasztalati hozzászólást. Ilyen mód ha az elmélet hibás, mindenki azt veszi alapul (kivéve aki írhatna igazat/működő dolgot, de nem teszi mert itt nincs vita).

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A veszekedés személyeskedés, egymás anyázása, sértegetése.

A vita az teljesen más, a vita az tárgyilagos érvütköztetés.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    mzperiksz 09-28-2015, 04:26 PM
    Ha már ennyir járatos vagy a témában akkor tudhatnád hogy hosszú távon lúgos akkumulátor a kulcsszó...
    mzperiksz Tegnap, 04:25 PM
    A gyakorlati tapasztalatok alapján felépített kritikából igen
    Nem a foteltúlélőkéből
    mzperiksz Ma, 06:27 AM
    Idézet Eredeti hozzászóló Maszek Hozzászólás megtekintése
    1 m2 víztartály,melybe kompresszorral (vészhelyzetbe ha nincs energia kézi akár saját erővel(pl egy szoba kerékpárral meghajtott pumpa) az alján betoljátok a kinti levegőt,a tetején a szűrt levegő távozik a légtérbe!Néha érdemes a vizet cserélni benne! Kicsit csináld magad megoldás,de olcsó és hatékony.Kiszűr mindent,rádióaktív port,vírusokat,baktériumokat,gázokat.
    Értem,hogy szeretne provokálni a Fórumtárs!Értem,hogy nem bírja ki,hogy nyugi van a fórumon és kulturáltan beszélgetünk!De azt nem értem,hogy mire jó ez?Hacsak azért nem ,hogy újra lehessen élvezkedni.
    Fórumtársak,ti élvezitek Ezt?