Oldala 186 of 187 ElsőElső ... 86136176184185186187 UtolsóUtolsó
Eredmény 1,851 to 1,860 of 1869

Topic: Ezt vettem (mondd, mutasd hogy mit vettél)

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up
    Received: 30
    Given: 33

2 Not allowed!
    "BE CLEVER" márkájú 'neon glow stick' kémiai világítórúd, 129 Ft/db a Penny Marketben. 4-5 féle színben volt, én zöldet és kéket vettem. A szilveszteri árukészlet leárazott maradéka, érdemes sietni, akit érint. Állítólag 8-10 óráig világít, most nem próbáltam ki.vilagito.jpg

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 92
    Given: 9

2 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló cattaro Hozzászólás megtekintése
    "BE CLEVER" márkájú 'neon glow stick' kémiai világítórúd, 129 Ft/db a Penny Marketben. 4-5 féle színben volt, én zöldet és kéket vettem. A szilveszteri árukészlet leárazott maradéka, érdemes sietni, akit érint. Állítólag 8-10 óráig világít, most nem próbáltam ki.vilagito.jpg
    Lányom vetetett a Penny-ben ilyen világítós cuccokat. Az első 2-3 órában tényleg jó fénye van, de az ötödik órától már 200 méterről nem veszed észre.
    Annyi pénzért megérte szerintem. Nem tudod meddig tárolható?

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    15 cm hosszú, 1 cm vastag.
    Last edited by cattaro; 01-04-2019 at 08:34 PM.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Lányom vetetett a Penny-ben ilyen világítós cuccokat. Az első 2-3 órában tényleg jó fénye van, de az ötödik órától már 200 méterről nem veszed észre.
    Nincs a légmentesnek tűnő, sötét fóliacsomagoláson eltarthatóságra vonatkozó infó, szerintem elég sokáig, ha nincs hőben/napon.

(valamit elcsesztem, mert még egyszer posztoltam ugyanazt, pedig csak kiegészíteni akartam a méretadatokkal. remélem, tudom törölni a duplumot.)

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    A moose.hu-n az olvasható, hogy "Tipp: a hőmérséklet csökkentésével (pl. fagyasztóba téve) a működési idő meghosszabbítható." Persze ott egy "kissé" drágábban kapható ugyanez, 500 Ft/db vs. 130. http://moose.hu/vilagito-fenyrud-3-db.html

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Megvettem, részben az itteni, fórumbeli ajánlások alapján Dr. Kós Károly: Mihez kezdjünk a természetben c. könyvét egy antikváriumban 2300 Ft-ért, kicsit drágálltam eleve, de hát hiánycikk, régi kiadás, máshol sokkal drágább, ha lehet egyáltalán kapni.
    Nos, nem olvastam még el teljesen, majd hétvégén, de alaposan átlapoztam, értelmeztem a szerkezetét, és elég nagy csalódást okozott prepper szempontból. Ez inkább egy gyerekeknek szóló ismeretterjesztő könyv, bemutatja nagyjából, hogy ez is van meg az is van, de nem igazán nyújt semmilyen érdemi segítséget a gyakorlati boldoguláshoz a vadonban. A számomra szükséges gyakorlati infókat más könyvek jobban tartalmazzák. Nem azt mondom, hogy rossz könyv ez, hiszen első _beavatásra_ jó lehet, de aki már túl van ezen, az nem fog sok új infót kinyerni belőle (néhány apróságot talán).
    kosk.jpg

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 0

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló cattaro Hozzászólás megtekintése
    Megvettem, részben az itteni, fórumbeli ajánlások alapján Dr. Kós Károly: Mihez kezdjünk a természetben c. könyvét egy antikváriumban 2300 Ft-ért, kicsit drágálltam eleve, de hát hiánycikk, régi kiadás, máshol sokkal drágább, ha lehet egyáltalán kapni.
    Nos, nem olvastam még el teljesen, majd hétvégén, de alaposan átlapoztam, értelmeztem a szerkezetét, és elég nagy csalódást okozott prepper szempontból. Ez inkább egy gyerekeknek szóló ismeretterjesztő könyv, bemutatja nagyjából, hogy ez is van meg az is van, de nem igazán nyújt semmilyen érdemi segítséget a gyakorlati boldoguláshoz a vadonban. A számomra szükséges gyakorlati infókat más könyvek jobban tartalmazzák. Nem azt mondom, hogy rossz könyv ez, hiszen első _beavatásra_ jó lehet, de aki már túl van ezen, az nem fog sok új infót kinyerni belőle (néhány apróságot talán).
    kosk.jpg
    Ezt inkább tudom ajánlani:

https://www.scribd.com/doc/301185825...Enciklopediaja

nem prepper inkább bushcraft de nagyon hasznos.
    Nekem is van. Télleg jó.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló LSVF Hozzászólás megtekintése
    Ezt inkább tudom ajánlani:

https://www.scribd.com/doc/301185825...Enciklopediaja

nem prepper inkább bushcraft de nagyon hasznos.
    Nekem is van. Télleg jó.
    Igen, ezt is megrendeltem antikvár példányban, állítólag jövő héten vehetem át a bookline egyik áruházában. Jó, hogy le lehet tölteni ezeket a netről is, de nekem kifejezetten nyomtatott és kötött példányok kellenek, hogy net vagy áram nélküli helyzetekben is rendelkezésre álljanak, a tanyai BOL-ban van már egy-két könyvespolcnyi túlélő/prepper/bushcraft/kertészeti/természetismereti/barkács/gasztro/eü/mindennapi praktikákat tartalmazó minikönyvtáram sok egyéb könyv mellett. Ezeket sokat olvasom is, főleg hétvégente, szabik alatt, meg persze próbálgatom is a gyakorlati alkalmazásukat. Persze itt, a városban is vannak hasznos könyveim vész esetére. Békeidőben meg a net is hozzájön, pl. ez a fórum. Ha összejön a listámról még hiányzó 3-4 darab könyv is, majd közlök egy listát a "prepper könyvtár" topikban, 1-10-es skálán értékelve őket a szubjektív hasznosság terén.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 0

0 Not allowed!
    Nekem is antikváros van.
    Nem töltögetek én se.
    Ehető vadnövények, és gomba határozó se maradjon ki....
    De gondolom ezek már vannak.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 24
    Given: 18

2 Not allowed!
    Vettem egy ilyen LedLenser lámpát:

https://www.obi.hu/zseblampak/ledlen...ampa/p/4140679

Állítólag valami bentragadt rendelést neveztek át, és az obi-nak kiadták értékesítésre.

Kb egy hete van meg, eddig azt mondom, amire kell, arra kiválóan megfelel.
    4 módja van:
    világít
    kicsit világít
    ha nyomom a gombot nagyon világít, vagy villogtatni lehet vele...
    és a nem világít.

Nekem ennél több nem kell, a telek végéig(kb 80m) fókuszálva simán ellátni, sőt tovább is.
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.