Oldala 187 of 187 ElsőElső ... 87137177185186187
Eredmény 1,861 to 1,869 of 1869

Topic: Ezt vettem (mondd, mutasd hogy mit vettél)

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up
    Received: 30
    Given: 33

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló LSVF Hozzászólás megtekintése
    Nekem is antikváros van.
    Nem töltögetek én se.
    Ehető vadnövények, és gomba határozó se maradjon ki....
    De gondolom ezek már vannak.
    Vannak persze, többféle is, igyekszem eleve jónak értékelt cuccokat beszerezni. Egy könyv van, amit reménytelennek tartok beszerezni, a Ray Mears-könyv, azt letöltöttem persze, és majd a fontos részeket összevágom egy fájlba, azt majd kinyomtatom és befűzöm. Illetve, szeretnék egy jó, kezdőknek ajánlható/használható horgászkönyvet is beszerezni, utoljára gyerekkoromban horgásztam, egy kb. 30 cm-es dévérkeszegig jutottam, úgyhogy nem ártana valami erről a területről is. Tippek jöhetnek!

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 24
    Given: 18

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló cattaro Hozzászólás megtekintése
    .... Illetve, szeretnék egy jó, kezdőknek ajánlható/használható horgászkönyvet is beszerezni, utoljára gyerekkoromban horgásztam, egy kb. 30 cm-es dévérkeszegig jutottam, úgyhogy nem ártana valami erről a területről is. Tippek jöhetnek!
    Tapasztalatok, és vélemények szerint sajna a horgászkönyvek csak elméleti síkon hasznosak, több horgász cimbora szerint:
    -a felszerelést, csalit nagyjából össze tudod nézni belőle, de a neten sokkal több infó van.
    -az olvasott tippek adott helyen hasznosak, más vizeken, más technika, felszerelés szükséges.
    Ezért pénzkidobás szerintük a pecakönyv.

Amit ajánlottak:
    Kiváltani az engedélyt, és elmenni minél több vízre horgászni, kiismerni a halak "működését", szokásait, milyen szerelékkel mire lehet sikeresebben "vadászni", a lehető legtöbb helyzetben.

Egyébként ugyanezt mondta vadász ismerősöm is:
    Ha beüt a gebasz, az erdő tele lesz olyan "túlélővadászokkal", akik legtöbb esetben inkább elriasztják a vadakat, mintsem elejtik mivel nem is nagyon jártak erdőben...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 0

0 Not allowed!
    Ez nagyon így van.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 66
    Given: 26

1 Not allowed!
    30 cm dévér az szép

varéghoz annyit, hogy olyan helyekkel kezdeném, ahol van számos pecás.

lemész egyszer, valamilyen cuccal, tkp dumálni

2 dolog fontos:

megtaláld aki segítőkész
    megtaláld aki halat is fog

ha a két ember nem ugyanaz akkor nehéz dolgod lesz, mert amíg az egyikkel beszélgetsz szemed azon, aki fogja a halat

legközelebb már úgy mész le, hogy halat is fogsz

prepper szempontból: inkább több olcsóbb ép bot megfelelő dobósúllyokkal, közepes minőségű, megfelelő vastagságú zsinórok! eleinte szinte minden különböző helyhez vehetsz egyet, míg elérsz 3-4 használható cuccig. Orsóból szintén jó a közepes, 1-2 fog kelleni valszeg.

Velencei tónál a wellness és a kikötő között a wellness felé sekély a víz, sokan fenekeznek, de úgy nehezebb halat fogni. Nyáron lemész reggel fél 5 tájban, fél kiló etetőt bekeversz begombócozol előtte. 2 grammos úszóval olyan szereléket raksz össze (előtte, nem ott), hogy az elég kicsi horog (15-20 cm keszeg szájához való) az alján fekszik a víznek, fürdőkádban ki tudod próbálni. Dobsz vele egy rendeset, nem max, de azért jó távolságra (ekkora szerelék nem megy messze). Megjegyzed, hogy hol van, megdobálod az etetőkaja kétharmadával. 20 p fél óra, de lehet hamarabb lesznek kapások (kukoricán kívül csali mind jó, talán csonti), rögtön meg is tudsz tanulni finoman bevágni. Ha csak egy kicsit is eltalálod a dolgot, akkor fogsz aznap 2-3 keszeget kárászt, vagy méreten aluli pontyot. Ha nagyon eltalálod, akkor is a fentabbit fogod, csak 15-20 db

Elmész a balatonra, megpróbálod ugyanezt és nem fogsz semmit

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló st.jimmy Hozzászólás megtekintése
    ...

Velencei tónál a wellness és a kikötő között a wellness felé sekély a víz, sokan fenekeznek, de úgy nehezebb halat fogni. ...
    A wellnes-nél igen jókat lehet fenekezni, csak az asszony meg ne tudja...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 66
    Given: 26

0 Not allowed!
    Vigyázz mit kívánsz!

Nyitott kapcsolatban élek és mindent megbeszélünk, ha megtudja nem baj, ha nem tudja meg az igen

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Mirko Vosátka: Természetjárók enciklopédiája
    Náhlik András (szerk.): Vadászati ismeretek

Mindkettő a bookline-on keresztül rendelt, jó állapotú antikvár példány, előbbi 1990, utóbbi 890 Ft, üzletben való átvétellel. Egyik sem tetszik nagyon az első átlapozás után, de azért a természetjárósat közepesnél jobbnak értékelem, sok jó tippel, a vadászósat viszont közepesnél gyengébbnek, nem vadászként sem hordoz számomra sok újdonságot. De majd teljes elolvasás után részletesebben a könyves topikban. (Amúgy kritikus alkat vagyok, főleg könyvekkel kapcsolatban)
    Most már minden könyv megvan, amit terveztem, még talán egy új kiadású gyógynövényes könyvet beszerzek, aztán leállok a BOL-könyvtár fejlesztésével. Persze megjelenhet még valami radikálisan új, nagyszerűen használható cucc a könyvpiacon, pl. egy kifejezetten preppereknek szánt magyar nyelvű enciklopédia, de erre azért kevés esélyt látok...
    termenc.jpgvadaszati.jpg

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló cattaro Hozzászólás megtekintése
    Mirko Vosátka: Természetjárók enciklopédiája
    Náhlik András (szerk.): Vadászati ismeretek

Mindkettő a bookline-on keresztül rendelt, jó állapotú antikvár példány, előbbi 1990, utóbbi 890 Ft, üzletben való átvétellel. Egyik sem tetszik nagyon az első átlapozás után, de azért a természetjárósat közepesnél jobbnak értékelem, sok jó tippel, a vadászósat viszont közepesnél gyengébbnek, nem vadászként sem hordoz számomra sok újdonságot. De majd teljes elolvasás után részletesebben a könyves topikban. (Amúgy kritikus alkat vagyok, főleg könyvekkel kapcsolatban)
    Most már minden könyv megvan, amit terveztem, még talán egy új kiadású gyógynövényes könyvet beszerzek, aztán leállok a BOL-könyvtár fejlesztésével. Persze megjelenhet még valami radikálisan új, nagyszerűen használható cucc a könyvpiacon, pl. egy kifejezetten preppereknek szánt magyar nyelvű enciklopédia, de erre azért kevés esélyt látok...
    termenc.jpgvadaszati.jpg
    Egyet ne feledj, Mikro Vosátka 41 évvel ezelőtt írta a könyvét, ami valljuk be, nem kevés idő, a felszerelés azóta rengeteget fejlődött...

Az antikvár könyveknél ezt figyelembe kell venni.

A BOL-odba szerintem egy valamit szerezz be, a területhez tartozó túra utikönyvet, abban sok jó infó benne van.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése
    Egyet ne feledj, Mikro Vosátka 41 évvel ezelőtt írta a könyvét, ami valljuk be, nem kevés idő, a felszerelés azóta rengeteget fejlődött...

Az antikvár könyveknél ezt figyelembe kell venni.

A BOL-odba szerintem egy valamit szerezz be, a területhez tartozó túra utikönyvet, abban sok jó infó benne van.
    Ez bizony így van, nem is vártam csodákat, de azért volt egyfajta várakozásom... A helyi túraútikönyvvel kapcsolatban: _szerencsére_ nem népszerű, turisták által sűrűn látogatott környéken van a BOL, így nem született részletes leírás a környékről (tudtommal), én mondjuk egyre részletesebben ismerem ettől függetlenül az egyre táguló környéket (saját térképet is szerkesztek, saját elnevezésekkel, pl. dűlőknek, ösvényeknek, erdőfoltoknak, mezőknek stb. "adtam" egyéni nevet, hogy ne keverjem őket), mert járom rendesen, épp ilyen célból. De amúgy jogos a felvetés.
    Last edited by cattaro; Tegnap at 07:25 PM.