Oldala 3 of 3 ElsőElső 123
Eredmény 21 to 24 of 24

Topic: BragBol miniblogja

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 1

0 Not allowed!
    Gaia kertje - Előszó

Ez a könyv akkor kezdődött, amikor egy olyan kertben jártam, amelyiknek olyan hangulata volt, mint az azelőtt látott kertek egyikének sem.Valami olyan elevenséget éreztem benne, mint amikor korábban trópusi erdőkben jártam vagy korall szirteknél búvárkodtam, ahol a sok összekapcsoló rész egy élő és dinamikus egésszé áll össze. Természetes bőséget árasztanak ezek a helyek. Szomorú, hogy mennyire hiányzik ez az érzés minden ember építette tájból, bármerre is mentem..

Gaia kertje - A sövény
    Gaia kertje - Őshonos kontra egzotikus
    Gaia kertje 2. - A kertész ökológiája
    Gaia kertje 3. - Találd meg a niche-t
    Gaia kertje 4. - Kertészkedés a szukcesszióval
    5 ???
    Gaia kertje 6. - A kerti biodiverzitás
    Gaia kertje 7. - Az egynyári kert
    Gaia kertje 8. - Az érett kert
    Gaia kertje 9. - A talajképzés
    Gaia kertje 10. Évelők többszintes közösségben
    Gaia kertje 11. - A feladatok halmozása
    Gaia kertje 12 - A kulcslyuk
    Gaia kertje 13 - A fűszerspirál
    Gaia kertje 14 - Elágazások és hálók
    Gaia kertje 15 - Élet az éleken

Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Sandy Cruz és Jerome Osentowski
    Permakultúra

David Jacke - Eric Toensmeier:
    Erdőkertek

Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Geoff Lawton - Bevezetés a permakultúrába

Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Gabe Brown - változatosság a király 1.

Korábban mi soha nem láttunk gilisztát a földjeinken, de a direktvetés, a fedőnövények és a szármaradvány hatásaként, amit talajvédelemként hagytam a felszínen, minden parcellánk teli lett gilisztával.
    Én voltam az első direktvető a megyében, de mostanra Burleigh megye 75 százalékát direktvetéssel művelik, így láttuk az igazi fellendülést, ahogy megnőtt a no-till után érdeklődők száma.
    Dr Nichols 2003-ban meglátogatott a farmomon és ahogy sétáltunk a földjeim mellett, mondta: “ Gabe, hosszú utat jártál be, de a talajod sosem lesz fenntartható állapotú, ha nem hagyod el teljesen a szintetikus műtrágyákat.
    Akkortájt már elég alacsony dózisokkal dolgoztam, de valamennyi műtrágyát még mindig használtam.
    Gabe Brown - változatosság a király 2.

Mindig mondom az embereknek, hogy törekszem a gyomirtás teljes elhagyására, de nem fogok szántani, hogy a gyommentességet elérjem. A szántás számomra egyszerűen túlságosan romboló hatású a talaj egészségére.
    Ebből adódóan beteg vagyok már a "fenntarthatóság" klisétől, mit is akar bárki is fenntartani egy eleve leromlott állapotú erőforráson? Ennek semmi értelme.
    Nekünk fel kell újítani és felépíteni talajaink az elkövetkezendő generációknak, mert enélkül hamarosan nem lesz semmiféle mezőgazdasági termelés.
    ACRES USA Akkor tényleg nincs valami egyszerűbb recept?

BROWN Nincs, egyáltalán nincs. Annak ellenére, hogy néhány ember mit gondol a témáról, ez nem úgy működik. Viszont nem is annyira nehéz, mert amit tennünk kell, csak követni a természet mintáját.
    A természet mintája a változatosság és az állatokkal együtt élő folyamatok. Az állatoknál pedig nem csak a számosállatokra érdemes gondolni, hanem a rovarokra is.
    Ha félreállunk a természet útjából és hagyjuk neki, hogy működjön, számos problémától megkímélhetjük magunkat, amivel mint termelők szembesülünk naponta.
    A mi farmunkon termesztünk könnyen értékesíthető gabonákat, termesztünk fedőnövényt, húsmarhák legelnek, szabadtartású szárnyasok kaparásznak és vannak a méhészeink, akik a virágzó fedőnövényeket használják ki.
    Megszámlálhatatlan lehetőség nyílik a különféle értékesítésre, miért kellene csak egy termékben gondolkoznunk?
    Bármelyik példát tudnám említeni, de mondjuk a Kukoricaövben miért csak a 14 tonna kukoricát aratnánk le egy hektárról, miért nem tudnánk állatokat is integrálni a termesztésbe? Miért ne lehetne a fedőnövényeket és a méheket is használni ugyanazon a területen?
    Teljesen őrült ötlet, hogy ne tudnánk etetni annyi embert, ez egy kereskedelmi félelemgerjesztés, hogy csak a jelenlegi módszerekben gondolkozzanak a termelők.
    Ez az ipari módszer nem működik, csak a tüneteket kezeli évről évre, egyre több és több inputtal a hozamok emelkedése nélkül.
    Last edited by BragBOL; 01-27-2017 at 07:53 PM.