Oldala 1 of 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 25

Topic: Élet a csatornában

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    202
    633 tetsziket kapott 363.topicban
    Blog Entries
    1

Élet a csatornában

Ezen mar gondolkodtam egy idelye, hogy erdekes tema lehet es talan erdemes rola beszelni.
    Elsosorban filmekbol meg gyerekkori elmenyekbol jott az otlet.
    Lehetne-e a fold alatti csatorna rendszerben valamifele eletre berendezkedni?
    Filmekben mar volt ra pelda de ugye az azert messze van a valosagtol. Meg anno gyerekkent haverokkal neha lementunk a csatornakba korulnezni
    meg vaganykodni. Igazandibol nem tudom milyen csatornaba voltunk de nem tunt szennyviz csatornanak. Nem volt budos es patkanyokat se lattunk mint a filmekben. Amolyan szuk alagut szeru volt, neha egy tagabb terrel meg a feljarokhoz kialakitott letrakkal.
    Szoval kinek mi a velemenye?
    Egeszsegugyileg mennyire kockazatos? Megeri megprobalni vagy tul sok a fertozes veszely?
    Lakhatas szempontjabol ki mennyire tartja kivitelezhetonek? Berendezni egy alvohelyet ami ved a hidegtol, esotol, szeltol es csak aludni jarni oda?
    Vagy az egesz otlet hulyeseg es folosleges vele foglakozni?

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    291
    292 tetsziket kapott 166.topicban
    Blog Entries
    8
    Szia,

Tippem szerint esovizelvezeto csatorna lehetett.

Valoszinuleg nincsenek nagyon tulmeretezve, vagyis egy nagyobb eso eseten teljesen megtellnek.

A kozelmultban is volt nemegy olyan eso, amit nem tudtak azonnal elvezetni.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    202
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló bel Hozzászólás megtekintése
    Szia,

Tippem szerint esovizelvezeto csatorna lehetett.

Valoszinuleg nincsenek nagyon tulmeretezve, vagyis egy nagyobb eso eseten teljesen megtellnek.

A kozelmultban is volt nemegy olyan eso, amit nem tudtak azonnal elvezetni.
    hat akkor ennyi volt, ezzel meg is valaszoltad a kerdesem, egy aradas siman kiontheti az embert a berendezett kis lakjabol.

Doom
    Guest
    Vagy az egesz otlet hulyeseg es folosleges vele foglakozni?
    Mindennel érdemes foglalkozni a prepperkedésnél,túlélésnél szerintem!Nincs olyan,hogy elvetélt ötlet.
    Ami szinte bizonyos,hogy a baj ill. szükség a lehető legváratlanabb helyzetben és időpontban fog minket érni.
    Biztos,hogy senki nem jelenti be,hogy bombázás lesz két hét múlva kedden 11-kor.Valószínűleg bármilyen helyzet jön improvizálni kell,gyorsan és hatékonyan.Jók a tervek,jók a készülés ,de arra is fel kell készülni,hogy papucsba,max egy edc-vel kell túlélni napokat...akár egy csatornába.
    Szerencsés akinek a városa,élőhelye alatt csatorna hálózat,kaf-alagút rendszer van,hálsten ide tartozom én is.
    Ismerem is jól,sokszor bejártam már.Memorizáltam a lejáratokat,hogyan lehet bejutni.Nem mintha vonzana a büdös koszos hely,de ha a távolban nagyot villan valami akkor mindegy ,csak minél több beton és föld legyen a fejem felett.
    Az is jó ötlet,hogy átgondoljuk mi kell egy ilyen helyen a túléléshez,mindennapokhoz.
    Kicsit más mint az erdő.Már eleve az,hogy mindig sötét van és nincs semmi élelem és tiszta víz!

5. The Following 3 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    202
    Blog Entries
    1
    hat igen. ugye egyreszrol a fold alatti bunkerek mar bizonyitottak, hogy kepesek vedelmet nyujtani. valami ilyesmi szerpkorben a csatorna is szoba kerulhet. ez amolyan idieig oraig tarto lehetoseg, gyorsan lemenekeulni ha tortenik valami es utana elojonni.
    de vajon ki lehetne-e huzni honapokat esetleg eveket odalenn? mondjuk lepicelni a felhalmozott keszleteket, van elelem es viz.
    mennyire birna ki az ember a lenti eletet a bezartsagot meg mindazt ami a csatorna elettel jar?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,712
    4,890 tetsziket kapott 3,282.topicban
    Blog Entries
    4
    Azt tudom hogy valamelyik országban a metróalagutak úgy lettek elkészítve, hogy vészhelyzetben óvóhelynek is használhatók.

A csatornarendszer szerintem elég nedves lehet és mivel oda ömlik mindenféle mocsok is, így elég komoly fertőzésveszélyt is rejthet magában.

Gondolj arra, hogy ha a hajléktalanok nem laknak lent, akkor valószínűleg azért nem mert szerintük se jó, ők meg biztosan tapasztalták már hogy vészhelyzetben hol jó és hol nem jó aludni.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    291
    292 tetsziket kapott 166.topicban
    Blog Entries
    8
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Azt tudom hogy valamelyik országban a metróalagutak úgy lettek elkészítve, hogy vészhelyzetben óvóhelynek is használhatók.
    :-)

Az a valamelyik orszag konkretan Magyarorszag. M2 es M3 metrok.

Ha erdekel, irok rola reszletesebben.

9. A következő fórumozóknak tetszett bel hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    202
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése

A csatornarendszer szerintem elég nedves lehet és mivel oda ömlik mindenféle mocsok is, így elég komoly fertőzésveszélyt is rejthet magában.

Gondolj arra, hogy ha a hajléktalanok nem laknak lent, akkor valószínűleg azért nem mert szerintük se jó, ők meg biztosan tapasztalták már hogy vészhelyzetben hol jó és hol nem jó aludni.

ez egy eleg jo erv a csatorna ellen, ha mar a hajlektalanok se mennek le oda.
    bar ott nehezen tudnanak kitol keregetni, ami eleg komoly vissza tarto ero szerintem. ugye estenkent meg azert ok is alszanak valahol, lehet, hogy egy ketto lemegy szunyalni.

tudom ez csak film de azert lehet, hogy volt nemi alapja. szoval a sztalingrad cimu 2vh-s filmben a nemetek es az oroszok harocltak is a csatornakban es meg civilek is menekultek le oda a harcok miatt.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Tetszik adás
    160
    163 tetsziket kapott 127.topicban
    azt amúgy honnan tudja bárki, hogy a hajlékonyak nem mennek oda?
    én láttam valami dokumentum jellegű mozgóképet, hogy mindenféle földalatti bármikbe behúzódgattak, amik egészen csatorna jellegűek voltak
    nyilván a jól megtervezett részeknél tuti kiönt az első nagyobb víz, de elhagyott ágak, vagy gyűjtők egyes részei lehet h játszanak... persze csak azoknak akik immunisak minden mocsokra, pl a hajléktalanok

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    217
    566 tetsziket kapott 375.topicban