Eredmény 1 to 5 of 5

Topic: Természetes alapanyagokból készült gyógyhatású készítmények (CSAK RECEPTEK)

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    213
    546 tetsziket kapott 361.topicban

Exclamation Természetes alapanyagokból készült gyógyhatású készítmények (CSAK RECEPTEK)

Ebben a topicban csak és kizárólag kipróbált és bevált recepteket szeretnék csokorba szedni, hogy milyen dolgokat szoktatok mindenféle nyavalyára kotyvasztani és használni.
    Segítségével gyorsan végiggörgetve megtalálhatja bárki a betegségének megfelelő természetes vagy természeteshez közeli gyógymódot gyorsan-egyszerűen!

A hozzászólás felépítésére a javaslatom az lenne, hogy a hozzászólás címe legyen a betegség amire való, a leírásban pedig a mennyiségek és az időintervallumok is szerepeljenek pontosan, mintha egy receptkönyvet írnátok!

Csak és kizárólag a receptet/leírást várom, az OFF tilos, ha valaki meg szeretne valamit beszélni akkor azt tegye az Egészségről általánosságban topicban!
    Köszönöm előre is az építő hozzászólásokat!

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    213

Köhögés csillapítása teával

Két jól bevált receptet tudok írni amiket már alkalmazok egy ideje és nálam használtak:

Csipkebogyó tea gyömbérrel és mézzel:
    Annyira nem bonyolult mint hangzik, én filteres gyógynövényből készült teával szoktam megoldani.
    3dl forró vízbe áztatom 5 percig a csipkebogyó tea filtert, hozzá 6 hajszálvékony szelet gyömbért szoktam tenni.
    A filtert miután kivettem a gyömbért még hagyom ázni plusz 10 percig, majd azt is kiveszem.
    A langyos teába elkeverek egy evőkanál mézet, mi általában akácmézet tartunk otthon de szerintem bármilyen méz megteszi.
    Egész citrom hatodát szoktam belenyomni, azzal számomra megfelelő lesz az íze.
    A tea adható gyerekeknek is mert nem túl erős, a gyömbért csak picit érezni, kellemes gyümölcsös íze van.

Erősebb és hatásosabb köhögéscsillapító hagymatea főzet:
    Ez már kicsit erősebb mint a fenti, gyereknek gyömbér nélkül szoktam adni mert ebben már erősen lehet a gyömbér maró ízét is érezni.
    Rendkívül hatásos, az egyik legjobb köhögéscsillapító amit eddig találtam!
    Egy nagyobbacska fej hagymát alaposan megmosok majd a külső barna héját lebontom lehetőleg nagy darabokban mert úgy könnyebb lesz kivenni. Igen, a külső barna száraz héját amit egyébként ki szoktunk dobni! Ezután már tudatosan félre is lehet tenni év közben egy jól záródó üvegbe, hogy télire legyen tartalék és ne kelljen mindig pucolni hagymát.
    Ha ez megvan akkor vágok 6 vékony szelet gyömbért, ezeket együtt beteszem egy 3dl-es bögrébe.
    Forró vízzel felöntöm majd lefedem egy tálkával és 30 percet hagyom állni.
    Miután eltelt a fél óra kihalászom belőle a gyömbér karikákat és a hagyma héját is, ez mehet a kukába/komposztba.
    Egy evőkanál mézzel és egy citrom hatodával szoktam ízesíteni.
    Erős csípős tea de rendkívül hatásos. Csak estére szoktam fogyasztani lefekvés előtt kb. 10 perccel iszom meg a már teljesen lehűlt teát. Utána vízzel nem öblítem le a csípős főzetet, hagy dolgozzon csak a torokban is végig
    Ez után simán el tud az ember aludni és nyugodt lesz az egész éjszakája, nem fog felkelni köhécselni. Nap közben nem iszom, hagy tisztuljon a szervezet!

3. The Following 4 Users Say Thank You to WestBam For This Useful Post:

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    290
    289 tetsziket kapott 163.topicban
    Blog Entries
    8

megfazas, migren, izomgorcs

Szia,

Szerintem ide is illik az egyik blogbejegyzesem: Illó olajok: keverekek

Bel

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    213

Szemölcs kence házilag

A fő összetevő sajnos nehezen beszerezhető, kell hozzá egy nagyon jó ismerős patikus.

Hozzávalók: disznózsír, szalicilsav.

Ahogy én csináltam:
    Szalonnából kisült disznózsírból melegítettem alacsony fokozaton egy evőkanálnyi mennyiséget. Miután teljesen felolvadt utána egy kávéskanálnyi szalicilport szórtam bele majd teljesen elkevertem, hogy rendesen feloldódjon benne. Miután ez megvan utána átöntöttem egy pici itthon talált üveg tégelybe. Szobahőmérsékleten hagytam megdermedni majd hűtőben tárolandó a hosszabb eltarthatóság végett.
    Kezelés menete:
    Napi egyszeri kezelés szükséges a gyógyulás függvényében akár 2 hónapig is.
    Egy fültisztító pálcikával (kettévágott) nagyon kevés bekevert zsírt teszek a szemölcs közvetlen tetejére. Tényleg minimális mennyiségre van szükség, kb. 4-6 mákszemnyi. Kézzel nem érintjük, mert terjedhet, fertőzhet!!! Fülpiszka a kukába utána, a mákszemnyi anyaggal lekent szemölcsöt pedig egy sebtapasszal le kell ragasztani. Mivel erősen hámosító hatású így csúnya lesz de nem lesz sebes csak olyan felázott kinézetű lesz a bőr ahol a kenőccsel érintkezik. Idővel "elkopik" a szemölcs, eztán ha már láthatóan nincs nyoma a "gyökerének" akkor hagyni kell szépen levegőzni a kezelt felületet tehát sebtapaszt sem kell rá tenni és a kencézést is befejezni.
    Teljesen hatásos, általam próbált praktika. Én mellette fagyasztó spray-s kezelést is alkalmaztam.
    A boltban kapható tapaszt semmi egyebet nem tartalmaz csak szalicilsavat, persze sokszoros áron, ráadásul az teljes felületén át van itatva tehát ahol a tapasz van az csúnyán fel fog "ázni", hámlani.
    Szóval ha van lehetőségetek akkor érdemes megcsinálni a keveréket mert olcsó (kb. 300Ft komplett a költsége) de ugyan olyan hatásos mint a több ezer Forintos tapaszok.

6. A következő fórumozóknak tetszett WestBam hozzászólása:

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2016
    Tetszik adás
    1
    19 tetsziket kapott 6.topicban
    Én a téli köhögős-torokfájós-taknyolós időszakra megelőzésként és gyógyszerként gyógynövényes pálinkát alkalmazok (a gyerekeknél kanalas orvosság szerűen adva). Eddig két félét próbáltam sikerrel:
    Fenyő pálinka: tavasszal friss (élénkzöld) fenyő hajtásokat szedek és azt áztatom pálinkába úgy őszig. Lehet mézet is tenni bele, akkor jobb hatásfokú. Télire leszűröm és csatos üvegben tárolom. Jellegzetes ízű és nagyon hatékony (a köhögős göthösség jelentkezésekor kb 2-3 nap alatt "kicsapja a taknyot" az ember fejéből)
    Kakukkfüves pálinka: Friss kakukkfű hajtásokat áztatok pálinkába úgy őszig. Ősszel leszűröm. Köhögős betegségekre nagyon jó, köptető és csillapító hatású.
    Ezek mellett rendszeresen gyógyteázom megelőzésként a téli időszakban: borsmenta - kakukkfű, zsálya, citromfű teákat iszom (házi termesztésű és szedésű), sokszor gyömbért is reszelek bele. Eddig bevált az enyhébb légúti fertőzések megelőzésére mind nekem, mind a családnak!
    Aki teheti próbálja ki, egy próbát megér!

A topic keresőszavai: