Oldala 1 of 6 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 53

Topic: Élelem gyűjtögetés a természetben

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,467
    4,744 tetsziket kapott 3,182.topicban
    Blog Entries
    4
    Így éld túl 2016-ot, ha netán eljönne a régóta várt világvége!

http://444.hu/2016/01/02/igy-eld-tul...vart-vilagvege

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    972
    461 tetsziket kapott 257.topicban
    Aki ezt írta egy komplett idióta! A hozzászólók nagy része is az.
    Persze van benne néhány evidencia, de a többi nettó baromság.
    Ez a félkegyelmű kiküldené a túlélőket az erdőbe meghalni, családostul.
    A cikkíró olvasott már valamit a témában, és most mint "szakértő" írogat.
    Persze ha, viccnek szánja az egészet akkor érthető, de akkor a preppereket cikizi ki a cikkel.

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,467
    4,744 tetsziket kapott 3,182.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Unicornis Hozzászólás megtekintése
    Ez a félkegyelmű kiküldené a túlélőket az erdőbe meghalni, családostul.
    Én is nagyot néztem mikor olvastam. Nagyon keveri a dolgokat, de ő az aki osztja az észt.

Senior Member forestwalker's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    189
    605 tetsziket kapott 345.topicban
    Blog Entries
    1
    mondjuk abban egyet ertek vele, hogy egy ilyen szinte teljes merteku nepesseg kihalas eseten nem jo egyedul bilyongani egy varosban.

viszont a termeszetben sem olyan hu de jo am. foleg ha gyujtogetesbol akarja fenn tartani magat ahogy irta ,, Mert bár lesz szó állatok elejtéséről, gyűjtögetni sokkal egyszerűbb.'' az biztos, hogy egyszerubb viszont a gyujtogetes 3 nagy hatranya:
    1, szezonfuggo.
    2, ismeret igenyes. egy novenyhatarozobol nem fogod megtanulni, hogy mi az eheto es mi nem. ahhoz tobb tapasztalat es tudas kell!
    3, energiapocsekolas. nem tudsz annyi mindent gyujtogetni amibol annyi energiat nyersz ki mint amennyit a gyujtogetesbe belefektettel!

en szemely szerint keresnek egy elhagyott tanyat vagy preshazat es ott kezdenem ujra. akar mennyire is szeretem a termeszetet es gyakorolni a tulelest a termeszetben azert nem szeretnek egy vadaszo-gyujtogeto eletmodot elni.

Doom
    Guest
    en szemely szerint keresnek egy elhagyott tanyat vagy preshazat es ott kezdenem ujra. akar mennyire is szeretem a termeszetet es gyakorolni a tulelest a termeszetben azert nem szeretnek egy vadaszo-gyujtogeto eletmodot elni.
    Ott a pont!
    3, energiapocsekolas. nem tudsz annyi mindent gyujtogetni amibol annyi energiat nyersz ki mint amennyit a gyujtogetesbe belefektettel!
    Ez így nem teljesen igaz!a kettes pontban mondtad meg a frankót.Ha most a hóban elmennék sétálni itt ,a belvárosban,fél óra alatt összeszednék csak a növényekből egy napi kaját.Hát még az erdőben...!
    Ott van a kaja mindenhol,csak látni kell!

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    189
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló Maszek Hozzászólás megtekintése
    Ott a pont!

Ez így nem teljesen igaz!a kettes pontban mondtad meg a frankót.Ha most a hóban elmennék sétálni itt ,a belvárosban,fél óra alatt összeszednék csak a növényekből egy napi kaját.Hát még az erdőben...!
    Ott van a kaja mindenhol,csak látni kell!
    azt nem tudom, hogy hol laksz de az biztos, hogy az erdoben fel lelheto novenyi eredetu kajak nagyon keves energiat adnak. a gyujtogetes az egy egesz napos elfoglaltsag es nem sok energiat lehet vele nyerni.
    foleg itt angliaban, nagyon ritkan talalok eheto novenyeket az erdokben.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    979 tetsziket kapott 538.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    Mostanában nézzük a river cottage sorozatot, nem tudom, hogy mennyi a "filmes módszer" a dologban, de a csávó gyakran megy ki a környékére az erdőbe kaját gyűjteni, és jól szokott menni neki.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    189
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Mostanában nézzük a river cottage sorozatot, nem tudom, hogy mennyi a "filmes módszer" a dologban, de a csávó gyakran megy ki a környékére az erdőbe kaját gyűjteni, és jól szokott menni neki.
    azt a sorozatot nem ismerem. az tuti, hogy nem egy kornyekre jarunk kajat gyujreni

de ha talal is egy csomo mindent azoknak igen keves az energie erteke.
    felesegem szokott ilyen meregtelenito napokat tartani meg egeszsegesen taplalkozni. nehe hagyom, hogy rabeszeljen engem is
    egyszer ket napig ettem zoldseget, gyumolcsot. mindig ehes voltam es egesz nap ennem kellet. egy mai atlag ember energiaszuksegletet nagyon nehezen lehet nyers novenyfelekkel fedezni. foleg ha meg tulesz is kozben amihez meg tobb energie kell!
    nem azt mondom, hogy lehetetlen de nagyon nehez dolog, foleg telen.

Doom
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    azt nem tudom, hogy hol laksz de az biztos, hogy az erdoben fel lelheto novenyi eredetu kajak nagyon keves energiat adnak. a gyujtogetes az egy egesz napos elfoglaltsag es nem sok energiat lehet vele nyerni.
    Az,hogy valakinek nem sikerül az nem baj!Gyakorolni kell,figyelmesen járni-kelni,akár könyveket vagy tapasztalt terészetjárók tanácsait kikérni és elfogadni.
    Amit a "kedvedért" kutyázás közben,itt a városban összeszedtem. Mogyoró,dió,rigómeggy,tyúkhúr,mácsonya és fenyő hajtás.Némi csipkebogyó,ami még nem rohad.A máj mellé van salátám,teám és holnap sütök sütit.Nem volt fél óra sem!

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    189
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Az,hogy valakinek nem sikerül az nem baj!Gyakorolni kell,figyelmesen járni-kelni,akár könyveket vagy tapasztalt terészetjárók tanácsait kikérni és elfogadni.
    Amit a "kedvedért" kutyázás közben,itt a városban összeszedtem. Mogyoró,dió,rigómeggy,tyúkhúr,mácsonya és fenyő hajtás.Némi csipkebogyó,ami még nem rohad.A máj mellé van salátám,teám és holnap sütök sütit.Nem volt fél óra sem!
    es megis hany kilot sikerult belouk osszeszedned amivel jol is laksz meg eled energiat is ad?