Oldala 2 of 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 49

Topic: Élelem gyűjtögetés a természetben

Doom
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    es megis hany kilot sikerult belouk osszeszedned amivel jol is laksz meg eled energiat is ad?
    Mindig van nálam kakis zacsi,úgyhogy összeszedek dolgokat.Nem tudom hány kalória,de több mint a semmi--ami ugye nem hátrány,ha túlélő szituba kerülnénk ----A dióval,mogyoróval.csipkebogyóval egy zacsi tele lett,a másik a salátának(tegnap megettem,fokhagymás,tejszínes mártással vacsorára) valóval.Ma feltöröm őket és tésztába keverem sütinek.
    De nem is az a lényeg,hanem a nyitott szem(hogy tudd hol van és akár a hó alatt is megtaláld).a tapasztalat és a jó érzés,hogy ezt "én találtam és sikerült!"

2. A következő fórumozóknak tetszett Doom hozzászólása:

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    497
    673 tetsziket kapott 385.topicban
    Ez így nem teljesen igaz!a kettes pontban mondtad meg a frankót.Ha most a hóban elmennék sétálni itt ,a belvárosban,fél óra alatt összeszednék csak a növényekből egy napi kaját.Hát még az erdőben...!
    Ott van a kaja mindenhol,csak látni kell!
    Nincs. Ami potenciálisan lehetne, ahhoz meg nem férsz hozzá és több energiába kerülne megszerezni, mint amennyit kinyersz belőle.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,068
    4,474 tetsziket kapott 3,006.topicban
    Blog Entries
    4
    Javaslat:

7 nap - letesztelni - blogot írni belőle, fényképes illusztrációval

5. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása:

Senior Member forestwalker's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    170
    542 tetsziket kapott 314.topicban
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Mindig van nálam kakis zacsi,úgyhogy összeszedek dolgokat.Nem tudom hány kalória,de több mint a semmi--ami ugye nem hátrány,ha túlélő szituba kerülnénk ----A dióval,mogyoróval.csipkebogyóval egy zacsi tele lett,a másik a salátának(tegnap megettem,fokhagymás,tejszínes mártással vacsorára) valóval.Ma feltöröm őket és tésztába keverem sütinek.
    De nem is az a lényeg,hanem a nyitott szem(hogy tudd hol van és akár a hó alatt is megtaláld).a tapasztalat és a jó érzés,hogy ezt "én találtam és sikerült!"
    mielott felre ertjuk egymast. en nem azt mondtam, hogy lehtetlen dolog a gyujtogetesbol megelni hanem azt, hogy nagyon nehez.
    mert: 1,szezon es 2, ismeretfuggo valamint 3, energia igenyes dolog a gyujtogetes es nem sok energiat nyersz a begyujtott dolgokbol.

az olajos magvak adjak a legtobb energiat. mogyorobol kb 500 szemet kell megenni, hogy 2800kcal energiat kapj. ami eleg egy napra viszont rengeteg idobe telik begyujteni es megenni ennyi mogyit a tobbi eheto dolog pedig ennel csak kevesebb energiat ad. ami azt jelenti, hogy a gyujtogetesre meg tobb idot kell forditani es az evesre is.

a mondandomnak az volt a lenyege, hogy a cikk iroja azt mondta, hogy gyujtogetsbol fenn tudja magat tartani es en erre reagaltam az elso kommentel miszerint ez egy marha nehez dolog csak es kizarolag erdei eheto dolgok gyujtogetesebol eletben maradni.

a gyujtogetest en amolyan kiegeszito dolognak tartom, de nem alapoznam ra az eletben maradasomat.

Doom
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    mielott felre ertjuk egymast. en nem azt mondtam, hogy lehtetlen dolog a gyujtogetesbol megelni hanem azt, hogy nagyon nehez.
    mert: 1,szezon es 2, ismeretfuggo valamint 3, energia igenyes dolog a gyujtogetes es nem sok energiat nyersz a begyujtott dolgokbol.

az olajos magvak adjak a legtobb energiat. mogyorobol kb 500 szemet kell megenni, hogy 2800kcal energiat kapj. ami eleg egy napra viszont rengeteg idobe telik begyujteni es megenni ennyi mogyit a tobbi eheto dolog pedig ennel csak kevesebb energiat ad. ami azt jelenti, hogy a gyujtogetesre meg tobb idot kell forditani es az evesre is.

a mondandomnak az volt a lenyege, hogy a cikk iroja azt mondta, hogy gyujtogetsbol fenn tudja magat tartani es en erre reagaltam az elso kommentel miszerint ez egy marha nehez dolog csak es kizarolag erdei eheto dolgok gyujtogetesebol eletben maradni.

a gyujtogetest en amolyan kiegeszito dolognak tartom, de nem alapoznam ra az eletben maradasomat.
    Zacskóbicska ,ott van az !
    Túlélő ,lehet megteszem,nem tudom lenne rá igény? Egy ilyen cikkre?
    Forestwalker Hát nem könnyű az biztos,de igazad van nem lehetetlen.
    Ja igen,mi is a gyűjtögetés?!
    Mit is gyűjtögetünk?Nem csak pusztán a növényi eredetű élelmet,hanem mindent ami nem vadászat,csapdázás,vagy halász módszer.
    Pl kismadár,tojás,hüllők,bogarak,lárvák,hangyák és tojásaik,sőt talán ide tartozik a dögök és az elejtett zsákmányok megszerzése,szóval nem tartom lehetetlennek megélni belőle.
    A másik amit figyelembe kell venni!
    sem az állatok ,sem őseink nem ültek a tojásaikon,amikor még ez az életforma volt a divat,hanem vándoroltak,a jó helyek és az elviselhető klíma után.Pl ilyenkor értelmetlen ezen a területen élni,délre kell menni(ill.már ott kell lenni ),tavasszal pedig vissza.
    Sokat emlegetem a mobilitást,mint túlélési stratégiát!
    Mindenkinek egyfajta sorrendet kell megtanulnia,amikor prepperkedésre,természetben való túlélésre és egyáltalán a túlélésről szeretne tudni valamit.
    Kezdjétek a nehézzel és a legkönnyebb a vége!
    Könnyű egy csilliárdos,birtokon túlélni ahol tonnaszám a konzerv,ezrével az állat és egy falunyi ember van dolgozni.
    Na de ha ez valamiért nem lesz,vissza kell tudni lépni,aztán megeshet onnan is és így tovább.
    A végén eljuthattok oda, amikor csak egy bicska mard+egy doboz gyufa+meg a ruhád,
    Ezt is meg kell tudni oldani! Ja van még egy cuccotok,a fejetekbe a tudás,amit nem visz el az árvíz és a rabló sem!

8. A következő fórumozóknak tetszett Doom hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    170
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Zacskóbicska ,ott van az !
    Túlélő ,lehet megteszem,nem tudom lenne rá igény? Egy ilyen cikkre?
    Forestwalker Hát nem könnyű az biztos,de igazad van nem lehetetlen.
    Ja igen,mi is a gyűjtögetés?!
    Mit is gyűjtögetünk?Nem csak pusztán a növényi eredetű élelmet,hanem mindent ami nem vadászat,csapdázás,vagy halász módszer.
    Pl kismadár,tojás,hüllők,bogarak,lárvák,hangyák és tojásaik,sőt talán ide tartozik a dögök és az elejtett zsákmányok megszerzése,szóval nem tartom lehetetlennek megélni belőle.
    A másik amit figyelembe kell venni!
    sem az állatok ,sem őseink nem ültek a tojásaikon,amikor még ez az életforma volt a divat,hanem vándoroltak,a jó helyek és az elviselhető klíma után.Pl ilyenkor értelmetlen ezen a területen élni,délre kell menni(ill.már ott kell lenni ),tavasszal pedig vissza.
    Sokat emlegetem a mobilitást,mint túlélési stratégiát!
    Mindenkinek egyfajta sorrendet kell megtanulnia,amikor prepperkedésre,természetben való túlélésre és egyáltalán a túlélésről szeretne tudni valamit.
    Kezdjétek a nehézzel és a legkönnyebb a vége!
    Könnyű egy csilliárdos,birtokon túlélni ahol tonnaszám a konzerv,ezrével az állat és egy falunyi ember van dolgozni.
    Na de ha ez valamiért nem lesz,vissza kell tudni lépni,aztán megeshet onnan is és így tovább.
    A végén eljuthattok oda, amikor csak egy bicska mard+egy doboz gyufa+meg a ruhád,
    Ezt is meg kell tudni oldani! Ja van még egy cuccotok,a fejetekbe a tudás,amit nem visz el az árvíz és a rabló sem!
    volt az alone cimu tulelo musor londonercsecse es en linkeltuk egy egy ket epizodjat.
    a lenyeg, hogy egy eszak amerikai erdobe 10 tulelo kezdte a musort es kieseses alapon ment a jatek. a gyoztes ha jol emlekszem 42 napot toltott az erdoben.
    akik sokaig bent maradtak mind a viz parton probalkoztak elelem szerzessel. a halaszat volt a fo elelemforassuk de mellete gyujtogettek ok is meg csapdaztak is. de a gyujtogetes az csak olyan mellekes volt nekik. a fo elfoglaltsaguk a halaszat melett.
    ez azert nagyon eghajlat fuggo is. egy tropusi eghajlaton ugye sokkal tobb mindent lehet talani es szinte egesz evben. minnel eszakabbra megyunk annal kevesbe szerepel a gyujtogetes a napi listan es a vadaszat vaeszi at a foszerepet.
    mifelenk szerintem egy erdei tulelos helyzetben 70-30% oszlana el az elelembeszerzes a vadaszat/halaszat javara a gyujtogetessel szemben.
    kell salata is a hus melle

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    353
    196 tetsziket kapott 157.topicban
    Inkább 90-10% az reálisabb! Vagy 80% tárolt élelem 19% vadászat 1% gyűjtögetés. Le kell tárolni élelmet aki erdőben/tanyán él mindenki ezt teszi. Most már csak néhány bogyó van ami ehető az erdőbe és ilyen hidegben az nagyon kevés.

11. The Following 2 Users Say Thank You to GAZDA For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    170
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    Inkább 90-10% az reálisabb! Vagy 80% tárolt élelem 19% vadászat 1% gyűjtögetés. Le kell tárolni élelmet aki erdőben/tanyán él mindenki ezt teszi. Most már csak néhány bogyó van ami ehető az erdőbe és ilyen hidegben az nagyon kevés.
    b@sszus ez az elso hozza szolasod amiota irogatunk egymasnak es nem kotekszel velem es en is egyet ertek a kommenteddel!
    emberek itt csoda tortent!!! )))

13. A következő fórumozóknak tetszett forestwalker hozzászólása:

Senior Member Buckalako's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2015
    Tetszik adás
    467
    128 tetsziket kapott 78.topicban
    Aki szerint megoldás a gyűjtögetés, esetleg segíthetne nekik is:
    http://rtl.hu/rtlklub/hirek/foldi-pokol-sziriaban
    --
    Fegyver az, amit annak használsz.

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,068
    4,474 tetsziket kapott 3,006.topicban
    Blog Entries
    4
    Van egy másik dolog is ezzel kapcsolatban. Ha már annyira nincs étel, akkor mások is gyűjtögetni fognak. Pontosabban szólva letarolnak mindent. Ha meg az a helyzet, akkor nagyon rövid időn belül nem marad semmi és nem lesz mit begyűjteni. :-(

Én vadászatnál is erre gondoltam. Oké, valami gond lenne és vadásznék. Persze, de akkor az egész város vadászna és mennyi időbe telne míg az összes vad eltűnne? 1 nap? 2 nap? Ugyanez igaz lehet a gyűjtögetésre is.

16. The Following 3 Users Say Thank You to Tulelo For This Useful Post: