Oldala 3 of 6 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 53

Topic: Élelem gyűjtögetés a természetben

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Van egy másik dolog is ezzel kapcsolatban. Ha már annyira nincs étel, akkor mások is gyűjtögetni fognak. Pontosabban szólva letarolnak mindent. Ha meg az a helyzet, akkor nagyon rövid időn belül nem marad semmi és nem lesz mit begyűjteni. :-(

Én vadászatnál is erre gondoltam. Oké, valami gond lenne és vadásznék. Persze, de akkor az egész város vadászna és mennyi időbe telne míg az összes vad eltűnne? 1 nap? 2 nap? Ugyanez igaz lehet a gyűjtögetésre is.
    Hát bennem is felmerülnek ilyen "eretnek" gondolatok.
    Mások is túl akarnak élni és mások is ügyesek nem csak mi prepperek.
    persze a képzeletbeli dogma azt írja,hogy pánik lesz fosztogatás zűrzavar és minden hülye a lapostévékkel rohangál haza.Ja meg a városiak úgy simán éhen halnak! mert hát ugye mindenki ilyen engedelmes éhenhaló!
    Na de van pár bibi!
    Egy "élelmes" fosztogató pár perc alatt többet rak a kosaraiba,mint én évek alatt keservesen összegyűjtöttem,aztán jót röhög rajtam,hogy Ő hónapokkal tovább húzza.
    Mire a falusi prepper tűzifa készlete kifogy,amit évek óta gyűjtöget és kimenne egy kis utánpótlásért,addigra az egész faluba tele minden porta tűzifával,az erdőbe meg csak gomba nő.
    De csitt,ezt csak gondoltam,nem írom ide.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 25
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Buckalako Hozzászólás megtekintése
    Aki szerint megoldás a gyűjtögetés, esetleg segíthetne nekik is:
    http://rtl.hu/rtlklub/hirek/foldi-pokol-sziriaban
    raadasul ezek az emberek az igazi sziriai menekultek csak szerencsetleneknek meg eselyuk sincs nagyon a menekulesre.
    az a sok szemet szarhazi ingyenelo meg jon a segelyekert meg az ingyenlakasert.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 16

0 Not allowed!
    Ha csak gyűjtögetsz itt nálunk, akkor éhen halsz.
    Gyűjthető főzeléknek való növények környezetünkben, és szerintem:
    Erdei mályva
    Árva fehér csalán
    Csípős csalán
    Gombák (amiből azt is meg fogod enni, amit most a gombavizsgáló kiszed most mert nincs rajta a jegyzékén, vagy nagyobb mennyiségben mérgező)
    Százszorszép
    Fekete nadálytő
    Kutyatej
    Cickafark
    Szurokfű
    Martilapu
    Medvehagyma
    Vad vagy mezei sóska
    Piros virágú lóhere, vöröshere
    Na ehhez add hozzá, hogy ezekből van olyan időszak amikor egyik sem begyűjthető. Nem jogilag, biológiailag.
    Ha meg mást gyűjtesz az már nem gyűjtögetés hanem más haszonnövényeinek begyűjtése, ellopása...
    ui.: Ha valaki tudja a listát bővíteni, az írja! Ne fűszernek meg teának, esetleg salátának valókat, hanem olyat ami jelentős mennyiségű komplexebb tápanyagot ad.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Ha meg mást gyűjtesz az már nem gyűjtögetés hanem más haszonnövényeinek begyűjtése, ellopása...
    picikét értelmetlen a mondat!
    Amíg nem kell gyűjtögetésből megélni,addig "rend"van,működik az állam,a gazdaság,a pénznek van értéke,tehát nem kell gyűjtögetni,max hobbiból.
    Amikor viszont a fellelhető dolgok,élelem összeszedéséből kell megélni,akkor már nincs intézményi rend,jogállam,törvény,nyilvántartás,sem semmi ami ma garantálja a tulajdon fogalmát.Ha nincs tulajdon,akkor lopás sincsen!
    Minden ,mindenkié,ill.az erősebbé.Sem az állatokat,sem az embereket nem fogja érdekelni,hogy az az almáskert,cseresznyés valamikor kinek a nevére volt írva,ki volt a "tulajdonos". Csak egy darab földdé válik ennivalóval,ami mindenkié és senkié.
    A többiben igazad van!De az is igaz,hogy egy bejegyzett és törvények által garantált tulajdon nélküli világban,mindig,mindenhol lesz táplálék.Csak nem ennyi embernek.
    Gondoljatok bele,ha már leomlanak a folyó szabályozások,ha nem lesznek az állatok ezrével elgázolva,ha inni lehet a vízből és lapáttal halászni,akkor mennyi mindent lehet gyűjtögetni,vadászni,halászni.Kivirul a természet,maga lesz az édenkert.
    Addig meg nem kell az erdőben bóklászni,ott a teszkó.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 59
    Given: 19

0 Not allowed!
    Van egy másik dolog is ezzel kapcsolatban. Ha már annyira nincs étel, akkor mások is gyűjtögetni fognak. Pontosabban szólva letarolnak mindent. Ha meg az a helyzet, akkor nagyon rövid időn belül nem marad semmi és nem lesz mit begyűjteni. :-(

Én vadászatnál is erre gondoltam. Oké, valami gond lenne és vadásznék. Persze, de akkor az egész város vadászna és mennyi időbe telne míg az összes vad eltűnne? 1 nap? 2 nap? Ugyanez igaz lehet a gyűjtögetésre is.
    Azért itt Mo.-on nem menne a vadászat olyan könnyen. Kell hozzá valami fegyver. Lakosság nagy részének nincs és nem is lesz. Csapdázni fog szerinted? Azt sem tudja hogy kell, max az acélhurkot de ahhoz is kell némi tudás, hogy kiderüljön hol is jár a vad. A városi lakosság nagy része nem képes erre. Ha mégis fogna valamit nem tudná feldolgozni. Légpuskával esetleg pár galamot leszednek. Abból nagy lakoma nem lesz.
    Készletezni kell otthonra. Kell fegyver jogszerűen tartva. Kell nyílpisztoly/puska mert az csendes és hatásos. Ismerni kell az ehető növényeket és a felismerésen kívül az elkészítésüket. Ezzel már sokat javíthatsz az életminőségeden shtf esetén.
    Otthon lehet tartani pár vetőmagot. Nem kell itt bonyolult dolgokra gondolni. Paradicsom, paprika, sóska, spenót, saláta. Nem nagy dolgok de jobb mint a semmi, minimális hozzávalókkal lehet belőlük főzeléket csinálni vagy simán megenni őket.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 25

0 Not allowed!
    egy gazdasagi osszeomlas eseten szerintem az orvadaszok meg a vadaszok biztos nagyon hamar megtizedelnek a vadallomanyt mert keves lenne a hatosag ereje. de nem lenne totalis torvenytelenseg igy azert valamennyi megmaradna a vadallomanybol.
    egy teljes osszeomlas eseten valoszinu ezek a vadaszok esz nelkul kezdenenek lelodozni mindent ami mozog az erdoben. aminek a hatasara a vadak elvandorolnanak. oreg fater meselte (vadasz volt), hogy a 2. vh-ban a keleti fronton probaltak vadaszni de semmi nyomat se lattak allatoknak, egyszeruen elvandoroltak bekesebb teruletre. ha tulzasba vinnek a vadaszatot a vadak eltunnenek hamar.

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!

A vadászok egészséges önszelekciója miatt tovább fog tartani a vadállomány.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Egyébként nem kötexem veled. Ha nem értek egyet valamivel akkor azt leírom ennyi.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ez a nyílpuska dolog nem tudom honnan jön???!!! A vadászíjászat külön vizsgához kötött és jó okkal! Még aktív vadásznak is tanulni kell és több 100.000Ft-os felszerelést használnak! Ja és külön terület van íjászoknak mert ahol puskával és technikával vadásznak ott nincs esélye se az íjásznak!

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 8

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    Ez a nyílpuska dolog nem tudom honnan jön???!!! A vadászíjászat külön vizsgához kötött és jó okkal! Még aktív vadásznak is tanulni kell és több 100.000Ft-os felszerelést használnak! Ja és külön terület van íjászoknak mert ahol puskával és technikával vadásznak ott nincs esélye se az íjásznak!
    Gondolom, a nyílpuska ahhoz kell, hogy lelődd vele a hurokba szorult vadat, ha még nem nyiffant volna ki. A városi emberek nem igazán szoktak vadakat levágni, de még háziállatot se. Lelőni az más!

A félreértés elkerülése érdekében közlöm, nem gyalázkodás volt szándékom, ha lenne nyílpuskám, én is inkább lelőném
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.