Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 14 of 14

Topic: Cefre készítés, erjedés

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 20
    Given: 22

0 Not allowed!
    Hát azt sajnálom, hogy nálatok tilos.
    Egyébként már itthon is újra "tilos", köszönhetően az EU-nak. Illetve nem tilos, csak adózni kellene utána, és be kellene jelenteni az otthoni pálinkafőző készülékeket.
    Gondolom sokan bejelentették a főzőjüket.... Hogy azután jöhessen a VPOP szaglászni, romancsolni.....
    Én akkor is lefőztem amikor tényleg nagyon tilos volt otthon főzni.
    Ha nem kobozzák el nálatok a fináncok a csomagban küldött piát, akkor küldhetek postán majd egy üveggel kóstolóba egy kis hazait! Ezt most komolyan mondtam!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 122

0 Not allowed!
    Család most akart küldeni egy üveg kerítésszaggatót (van a családnak bőven, mert apámék mindig főzetnek egy raklapra valót), de lebeszéltem róla őket, mert a posta szigorúan tiltja, meg a vám is. Úgyhogy küldenek helyette csokit. Pár vadász csokit is, abban ugyan van rum, de kétlem hogy érdekelné a vámosokat.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 14
    Given: 0

0 Not allowed!
    Van egy 60 literes vastag falú, nyomástartó rozsdamentes tartályom, amit piacra bocsátok. (Kis átalakítás után pálinkafőzőnek alkalmas)
    Ha valakit érdekel, írjon rám privátban.

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 20
    Given: 22

0 Not allowed!
    Pálinkafőzős poén!:

Kiszáll a NAV a tanyára, hogy ellenőrizzék az illegális szeszfőzést. Az öreg gazda mondja nekik, hogy bárhova bemehetnek, csak a gépszín háta mögötti mezőn lévő fészerhez, oda ne menjenek. Na, erre nagy arrogánsan előhúzza a pénzügyőr a szolgálati igazolványát. – Látja ezt az igazolványt bátyám! Én ezzel minden mezőgazdasági létesítmény, akármelyik részlegébe bemehetek, úgy hogy nem maga fogja megmondani nekem, hogy mit csináljak. – Rendben van, maga tudja. A pénzügyőr átlép a kerítésen, és eltűnik, majd kisvártatva üvöltözve sprintel visszafelé, mögötte a svájci díjnyertes tenyészbika. Láthatóan az életéért fut, és a bika minden egyes méteren teret nyer. Az öreg azonnal eldobja a kezéből a vödröt, rohan a kerítéshez és teli torokból kiáltja neki – AZ IGAZOLVÁNYT ! MUTASSA NEKI ! AZ IGAZOLVÁNYT!!!