Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 15 of 15

Topic: Menetelés, túra, vízi átkelés

Doom
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Rozsomák Hozzászólás megtekintése
    Egy osztálykirándulásrakészültem vagy 3 napig, tervezgettem mit vigyek, kulacs , kaja, stb. egy osztálytársam egy szál bőrdzsekiben eljött velünk, és nézett ki a fejéből: Hülye ez a csoport? Teli hátizsák? kulacs? Törülköző? Minek? És igaza volt, a sarki kocsmában evett egy rántottát, a kútnál ivott vizet, a túristaházban gyöngy üdítőt, a szobában volt törülköző, szappan. Hülyének éreztem magam az egész kirándulás alatt. A magabiztosság lehet számít?
    Nos igen!
    Gondolom olyan várlátogatós,buszos röffenés volt?!...nem mind1!
    Működik Ez az "egy szál bőrdzsekis "dolog...amíg ott a csapat,a tantónéni,a zsebpénz a szülőktől,a társadalom ami biztosítja a kutat,rántott husit,a törölközőt....
    De elég egy homokszem és vége a vagányságnak!....nem működik a kút,a kocsmában nem főznek és nem jár a szobához törölköző...
    Ekkor megy át a fiatalember a here funkcióba....."van egy korty vized?"..."van egy cigid?"..."van egy csokid?"..."van aprótok?"(automatába)...."ide férek az esernyő alá?"..
    ...vagy oldja meg a tantónéni!!!!!...végül is ezé van!!!...nehogy már ázzon,fázzon,nélkülözzön a kicsifiú...mer bemegy anyám és feljelenti az igazgatónál,hogy a kisfiam milyen szörnyű körülmények között kirándult!

2. The Following 4 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Ádám Csaba
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Rozsomák Hozzászólás megtekintése
    Egy osztálykirándulásrakészültem vagy 3 napig, tervezgettem mit vigyek, kulacs , kaja, stb. egy osztálytársam egy szál bőrdzsekiben eljött velünk, és nézett ki a fejéből: Hülye ez a csoport? Teli hátizsák? kulacs? Törülköző? Minek? És igaza volt, a sarki kocsmában evett egy rántottát, a kútnál ivott vizet, a túristaházban gyöngy üdítőt, a szobában volt törülköző, szappan. Hülyének éreztem magam az egész kirándulás alatt. A magabiztosság lehet számít?
    A magabiztosság minden helyzetben fontos! A bizonytalan embert hamarabb megpróbálják félrevezetni és lehúzni. Egy magabiztos karakter jobb eséllyél indul vitás helyzetekben is. (Volt egy főnököm. Alacsony, átlagos megjelenésű figura, de mindenkire mindent rá rudott dumálni. Hatalmas vagyont szedett össze, jó nőket dugott, mindenki kereste a társaságát. Sikeres volt és szerintem a meggyőző stílusa miatt)

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2015
    Tetszik adás
    190
    45 tetsziket kapott 23.topicban

Farkasfalka úton

A farkasfalka ritmusa

(BBC frozen planet)

Az első három a leggyengébb és a legbetegebb farkas. Ők adják a falka ritmusát. Ha fordítva lenne, ők elvesznének egy esetleges támadás esetén. Ők elől mennek, létrehozzák az ösvényt, így a hátsók energiát spórolnak. Őket követi 5 erős farkas, ők az élcsapat, középen a falka vagyona, 11 nőstény, aztán még 5 farkas, a végén.

Az utolsó, szinte elszigetelve a falka vezér, aki az egész falkát láthatja, hogy vezesse, szervezze azt és a szükséges parancsokat kiadja.

A farkasok mindenfajta elméleti tudás vagy tanulás nélkül pontosan megmutatják, hogyan működik egy jól szervezett társadalom, ahol a gyengéket támogatják az erősebbek és védik azokat, akik védelemre szorulnak.
    A farkasfalka ritmusa

(BBC frozen planet)
    Az első három a leggyengébb és a legbetegebb farkas. Ők adják a falka ritmusát. Ha fordítva lenne, ők elvesznének egy esetleges támadás esetén. Ők elől mennek, létrehozzák az ösvényt, így a hátsók energiát spórolnak. Őket követi 5 erős farkas, ők az élcsapat, középen a falka vagyona, 11 nőstény, aztán még 5 farkas, a végén.

Az utolsó, szinte elszigetelve a falka vezér, aki az egész falkát láthatja, hogy vezesse, szervezze azt és a szükséges parancsokat kiadja.
    A farkasok mindenfajta elméleti tudás vagy tanulás nélkül pontosan megmutatják, hogyan működik egy jól szervezett társadalom, ahol a gyengéket támogatják az erősebbek és védik azokat, akik védelemre szorulnak.

Nem tudom, hogy a képet sikerült-e feltöltenem, de ez egy 25 farkasból álló falka menete. Érdekes, hogy a gyengék mennek elől, ők tiporják a havat. Így - összességében - még lassabb a csapat.

5. The Following 2 Users Say Thank You to Treff király For This Useful Post:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2015
    Tetszik adás
    190
    45 tetsziket kapott 23.topicban
    Rákerestem, rosszul fordítottak: az alfa-nőstény vezeti a csapatot.
    Hálás lennék, ha valaki be tudná másolni a fényképet (BBC frozen planet)

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    200
    477 tetsziket kapott 313.topicban

8. The Following 2 Users Say Thank You to WestBam For This Useful Post: