Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 17 of 17

Topic: Repülőgép és repülő szerkezetek házilag

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 66
    Given: 26

0 Not allowed!
    Azért gondold már át picit mielőtt átküldöd a másvilágra: 0 elméleti és gyakorlati tapasztalattal mekkora az esélye, hogy nekiáll és épít valamit ami repülni tud és nem esik le?

Siklóernyőt varrni nem lehetetlen de házilag azért nem is kifizetődő, mert nem csak alapanyagok kellenek hozzá hanem kokrét tervek, ipari varrógép. Ha össze is dobja akkor sem biztos, hogy repülni fog vele. Vegyen egyet használtban, ok. Attól még mindig le fog esni. Kéne hozzá egy tanfolyam is mert jobb fent látni mint a híradóban. Motoroshoz kell még egy beülő, megfelelő motor (mondjuk megteszi egy trabi is de azért lehet abból is jobbat), megfelelő légcsavar és ugye ezzel is kell valami oktatásféle mert nem annyira jó az, hogy ott vagy fent aztán akkor kell kitanulni a dolgot.
    Sárkánnyal hasonló a helyzet. Egy sikló sárkányt is jobb beszerezni mint megépíteni, ez már nem a '80-as évek. Akkor erre is kell tanfolyás, hogy túlélje. Triciklivel szereltet szintén lehet eszkábálni tudomásom szerint trabi mocival is de azért az sem annyi, hogy összerakod aztán repül. Súlypont, kiegyensúlyozás, propeller elhelyezés, ezek mind-mind sok időt és pénzt emésztenek fel és akkor még nem repült vele.
    Gyrokoptert én még nem láttam bár nem is kerestem célirányosan. Amit a forgószárnyasokról tudok az édes kevés de azt tudom, hogy azzal sem egyszerű repülni, az ember aki helikoptert vezetett nálunk az a 30 év alatt 6x zuhant le ha jól emlékszem. Persze mindezt egy gyári ka-26-tal, nem egy tákolt valamivel.

Én még mindig nem tanácsolom ezt a jellegű építést.

0 Not allowed!
    Ez csak egy ötlet volt, mi lenne ha. De én is úgy látom semmi esély ilyet építeni.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 163
    Given: 288

0 Not allowed!
    Egy repülőgépmérnök, sok pénzből össze tudna hozni egy ilyet, vagy aki sok éven át tanulmányozná a témát és lenne ideje is, pénze is hogy belefogjon, úgy esetleg kivitelezhető lenne. De én akkor se akarnék olyan szerkezettel repülni. Vásárolni lehet hőlégballont vagy hasonlót, de biztosan drága hobbi.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 19
    Given: 59

0 Not allowed!
    Hobby pilótáknak a könnyű kezelhetőség nagy repülési stabilitás és alacsony üzemeltetési költség miatt a gyrokopter ideális lehet.
    Óránként 15-17l üzemanyaggal 30-160 km/sebességre képes. 10-70m felszálló pálya kell neki, leszállni akár helyben is le tud. Motorhiba esetén sem esik le, csak ~3-6m/sec sebességgel süllyed.
    Persze egy ork hordáktól nyüzsgő világ felett agyaggalambként röpködni nem túl egészséges....
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 108
    Given: 5

0 Not allowed!
    Akkor már egyszerűbb, ha eltérítesz egy ufót, azokon csak van álcázó

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 40
    Given: 11

0 Not allowed!
    annyiból nem hülyeség a legolcsóbb nem feltétlen engedélyes repülés megcélzása, hogy adott körülmények között, a geddon sűrűje után bizonyos területeken elég jól helyzetbe hozhatja magát az ember, ha vannak ilyen ambíciói
    aki lowprofile-ban gondolkodik annak nyilván eszébe se jut

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 16
    Given: 1

0 Not allowed!
    Néztem már gyrot, gondoltam megveszem. http://www.repulogep.hu/index.php?op..._classified=12

Lapoztam. Nincsen 51000-56000 EUR kp a zsebemben.