Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 14

Topic: Veszélyes ragadozók

Veszélyes ragadozók

szerintem ez is a temahoz kapcsolodik es erdemes elgondolkodni rajta.
    innen jott az otlet:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Kirov_wolf_attacks sajnos csak angolul talatm ra.

a lenyege az irasnak, hogy az akkori szovjetunioban 44-50 kozott a kirov korzetben elszaporodtak a farkas tamadasok.
    ezt elso sorban azzal magyaraztak, hogy szinte minden fegyveret es ferfit elvittek a haboruba. nem maradtak vadaszok es es fegyverek a civil lakossagnal.
    a farkasok meg felbatorodtak es elkezdtek gyerekekre vadaszni. aztan tinedszer koru gyerekekre es vegul felnottekre is ratamadtak. a haboru utan volt egy kis kaosz meg a szu-ban aztan elkezdtek levadaszni a farkasokat. 46-ban 500+ farkast vadasztak le es az utana levo 3 evben meg 1500-at. ezek a szamok jol jelzik, hogy mennyire elszaporodtak a farkasok es mennyire veszelyesek tudnak lenni ha elvesztik az embertol valo felelmuket.

egy osszeomlas utan vajon ez ujra eloforduln-e? vagy a vadaszok egybol levadasznanak minden elot az erdokben ha nem lenne torvenyi szabalyozas?

Jó kérdés.
    Szvsz:
    - ugrásszerű szaporodásuk várható ilyen esetben
    - a vadászok a saját élelemszerzésükkel lesznek elfoglalva összeomlás után
    - TOVÁBBÁ megnőhet a barnamedve állomány is (lásd Brassó környéki viszonyok napjainkban)
    - TOVÁBBÁ a legnagyobb veszélyt az elszabadult kutyafalkák fogják jelenteni.

Ha a mostani 0 db magyarorszagi farkas/medve megtizszerezodik, meg az is 0. :-)

Vadaszok: ha nagyon ehesek, akkor megeszik a farkasokat, addig nem.

Viszont az elvadult kutyafalkak valoban realis veszelyt fognak jelenteni, amire keszulni kell!

Kerdes az ijjaszathoz ertok fele: az mennyire hatekony ilyen helyzetben?
    Pl. ha 20-40 m tavolsagbol tamad 5-10 kutya (vagyis ha 1-4 masodperc van nehany gyorsan mozgo cel eltalalasara).

en ugy hallotam, hogy van mar m.orszagi farkas es medve allomany is. csak keves 2 farkas csaladrol es 2-3 medverol van szo. szlovakiabol jottek at, rohadt bevandorlok

en egy kicsit ijaszkodtam. ez csak az en tapasztalatom.
    mozgo celt en csak nagyon kozelrol tudtam elatalni 3-4 m. ilyen kozelrol 1 kutyat ha el tudok talalni. es az se lesz rogton elintezve. ijas vadaszatkor amiket lattam videokat az allat mindig elszalad talalat utan es csak percek mulva verzik el. ha jo helyen lett meglove!
    szerintem az ij vagy szamszerij nem alkalmas arra, hogy megvedd vele magad egy kutyafalkaval szemben. hacsak nem tudsz gyursan felmaszni valahova magasra es onnan lodozod le a kutyakat.

Előfordulna. Abban a szituban húsra mennének a vadászok (disznó, szarvasfélék) nem pazarolnák a lőszert ragadozókra. Ja és a mostani vadászok egyre növekvő része újgazda vadász akik több millás felszerelés nélkül nem sokat érnek.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Északon lesz állat bőven. Farkas is, hiúzok, valami másik vadmacskaféle, moose (a leganagyobb szarvasfajta és szeret emberre támadni). Medve is van, bár nem hinném hogy túl sok lenne belőlük arrafelé. Még északabbra biztos tele van velük a terület. Borzok is vannak, de az van itt is a városban. Néha találkozni szoktam velük, mikor átsétálnak nyáron az utcán. De csak vaksötétben mászkálnak, nappal még egyet se láttam. Bár szerintem annyira nem lehetnek veszélyesek, a lespriccelést kivéve. Amúgy szerintem aranyos állatok.

Ez nem Eu-s borz, a hazai fajta nagyobb és képes emberre támadni. A környéken történt ilyen eset, egy idős tanyasi nénit támadott meg borz.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Ami a videóban van az még csak gyerekborz. A felnőtt borzok sokkal nagyobbak. A vaksötétben sétálva csak annyit lehet látni, hogy 1 méterre egy nagy fehér izé lebeg a levegőben. Aztán lehet rájönni hogy az nem a levegőben van, hanem egy borz farka. De tényleg csak nagyon sötétben jönnek elő.

A felnőtt példány akár 1 méteresre is megnőhet és 8 kilós is lehet. Ami azért már elég komoly. Nem igazán veszélyesek, viszont fogékonyak a veszettségre, úgyhogy nem érdemes velük barátkozni.

SHTF helyzetben ha vadász lennék lelődözném, de lehet, hogy inkább megmérgezném, csapdáznám a farkasokat (és az elvadult kutyákat), nem szeretem a konkurenciát
    védekezés kutya/farkas/medve ellen íjjal szinte reménytelennek tűnik trükkök nélkül
    talán a tűz az ami a legjobb, ha elfogyott az összes medvespray, esetleg más módszer amivel el tudod ijeszteni: ostor, harci legyező/esernyő tudomisén
    lehet, hogy van, vagy kifejleszthetnénk, valami speckó füstölőt erre a célra

Esetleg faraghatsz 50 cm hosszúságú mindkét végén hegyes fákat. Azzal elég jól lehet dobálni a jószágokat (régi pásztor módszer), másra úgy sincs idő.