Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 18

Topic: Nyílvesző készítés

0 Not allowed!

Nyílvesző készítés

Sziasztok
    Néhány hete készítettem egy íjat. Kiszárítottam meg minden, nagyon jól sikerült. Elképesztően nehéz teljesen hátrahúzni. De a lényeg, hogy nem tudok nyílvesszőket gyártani. Pontosabban tudok, de a végüket (a bemetszést, amibe az ideg kerül) nem tudom megcsinálni. Ha csak egyszerűen 6mm mély bemetszést ejtek a végükre (ahogy az SAS könyv írja) akkor nem fér bele az ideg, mert az kb 2,5mm átmérőjű, a bemetszés pedig egy sima bemetszés. Ha rendesen formára vágom a bemetszést, magyarul kifaragom az ideg helyét, akkor belefér az ideg, de amikor megfogom az ideget, és hátrahúznám egyszerűen kicsúszik a rovátkából. Magyarán nem szorul bele. Ti mit ajánlotok, milyen bemetszést készítsek, és hogyan?
    Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy az íjat tökéletesen sikerült elkészíteni, még a vesszőket is. De a vesszőn lévő rovátka kifog rajtam.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 108
    Given: 36

0 Not allowed!
    Írj privit Antal felhasználónak, ha valaki ért hozzá az ő lesz

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 14
    Given: 12

0 Not allowed!
    Omega formát próbálj meg:
    nockingends.jpg
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Jó az ahogy csinálod!Amikor csak "töltve " van az íjad,kicsit húzz rá úgy,hogy a a fogó kezed mutató újjával meg tudd a helyén tartani!Amikor lőni akarsz kicsit ferdítsd el az íjat és szorítsd a a matató+ a gyűrűs közé a vesszőt!ahogy feszíted a fogó kezed matató úját váltsd le a bütyükre.(nem tudom elmagyarázni,próbálgasd) nyugodtan akár vízszintesig is fordíthatod az íjat,de az sem baj,ha a mutató újjad alatt lősz.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 57
    Given: 24

0 Not allowed!
    Doom szedd össze magad, fejezd be a trollkodást, vagy kevesebb kábszi, vagy nemtom...

0 Not allowed!
    Akkor lényegében annyi a titka, hogy mindegy milyen a bevágás. De amikor hátrahúzom a húrt, akkor a vessző végét erősen szorítsam a mutató és a középső ujjam között?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Úgy kell elkészíteni a vájatot , hogy a nock-ban szoruljon az ideg . Ha a vesszőt felteszed az idegre , és függőlegesen a föld felé fordítod , nem eshet le az idegről , csak ha egy kicsit megütöd az ideget .

https://www.google.hu/url?sa=i&rct=j...59747112434614

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló survivorman Hozzászólás megtekintése
    Akkor lényegében annyi a titka, hogy mindegy milyen a bevágás. De amikor hátrahúzom a húrt, akkor a vessző végét erősen szorítsam a mutató és a középső ujjam között?
    Lényegében igen!A négy ujjaddal feszítesz,a vesszőt a két ujjaddal rajta tartod,a gravitáció+ az íjon tartja a vesszőt.
    Persze lehet kifutót és nockot is használni...de hát ha nincs...nézz videókat az Afrikai vadászokról...ott csak az van ami a szavannán fellelhető.
    Csinálj egy egyszerűbb gyenge íjat,olyat mint a gyerekek a grundon(darab bot+ cipőfűző) és egy egyszerű egyenes botot.Esetleg szigszalaggal tegyél rá egy szöget(hogy jól repüljön). Tegyél a "vessző" végére egy egyszerű V bemetszést.Gyakorolj vele,hamar ráérzel az ízére és utána az erős íjjal is megy majd!
    Fedezd fel,hogyan csináltad gyerekként...hát úgy kell!

0 Not allowed!
    Itt egy kép, egy Afrikai Bushmanról. Ő a hüvelykujja és a mutató ujjával fogja a vesszőt. Az ideghez hozzá sem ér. Ez egy nagyon jó fogás, csak annyi vele a gondom, hogy a íj amit készítettem annyira erős, hogy ezzel a fogással nem lehet hátrahúzni. Ez a fogás csak a gyenge íjakon működik.

http://s214.photobucket.com/user/gru...15a66.jpg.html

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló survivorman Hozzászólás megtekintése
    Itt egy kép, egy Afrikai Bushmanról. Ő a hüvelykujja és a mutató ujjával fogja a vesszőt. Az ideghez hozzá sem ér. Ez egy nagyon jó fogás, csak annyi vele a gondom, hogy a íj amit készítettem annyira erős, hogy ezzel a fogással nem lehet hátrahúzni. Ez a fogás csak a gyenge íjakon működik.

http://s214.photobucket.com/user/gru...15a66.jpg.html
    Hát igen!A kis busman "használható íjat készít és elejti vele,amit megeszik!Az indiánok,magyar ősök is ilyesmit készítettek!
    Persze ezzel nem lehet lelőni egy tehenet,de élelem szerzésre EZ való!A többi áltudományos fejtegetés!
    A legjobb megoldás egy csilliárdos csigás és gyári vessző,gyári nockkkal.ez vitathatatlan!
    De ha nincs vagy otthon hobbinak kell...vagy valós túlélő szituba kell.....Akkor az egyszerű technika többet ér mint a faragcsikálás(mellesleg egy ilyen agyon faragott vég ,nem tart sokáig)
    Ilyen csíptetős technikával egy 25 fontos íj még feszíthető,az erősebbek valóban nem.De az az erő bőven eleég egy kis testű zsákmány elejtésére!

st.jimmy
    Doom szedd össze magad, fejezd be a trollkodást, vagy kevesebb kábszi, vagy nemtom...
    Megint szét akarsz cseszni egy topicot?A hozzá szólásodban melyik gondolat szól a "nyílvessző készítésről"?
    Vedd már észre magad!Az a trollkodás ami Te csinálsz!
    Mi csak beszélgetünk!
    Te vagy akinek össze kéne szednie magát Tesó!
    Milyen kábszer?Bolond vagy?