Oldala 2 of 7 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 61

Topic: Csináld magad - ötletek

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    203
    479 tetsziket kapott 314.topicban
    Ezeket olvasva/vizualizálva nem csak felettéb csúnya lesz de irtózatosan nehéz is. Biztosan egybe tudsz ennyi mindent gyúrni?
    Pajszert/erővágót lájkolom, nekem is a listámon. Üvegtörő az biztosan kell egy pajszer mellett? Macséta kezelhető lesz ha egy pajszer súlya is benne lesz? Fémfűrész elég, azzal fát is lehet fűrészelni. Lassabb, de fordítva nem működik. Tank lyukasztót még nem láttam de el tudom képzelni milyen lehet. Azt nem krokodik emelővel működtetik? Én kíváncsian várom mi lesz belőle de szerintem pár dolgot ki kell hagynod, hogy valóban használható is legyen.

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    381
    204 tetsziket kapott 163.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Képzelj el egy "legenda vagyok","Éli könyve "szerű szituációt.Bizonyos dolgokhoz hozzá kell jutni!
    Hangsúlyozom ..ABBAN A SZITUÁCIÓBAN! Mielőtt bárki rám sütne valami ocsmányságot!
    Kihívásnak tekintem,hogy másfél kilóba/30 centibe bele tudjak sűríteni egy olyan eszközt,ami valóban használható...tesztelni természetesen nem valós körülmények között fogom!
    Képek még nincsenek,csak egy halom szemét,a garázsba,mert nyilván nem akarok rá költeni.
    Tehát..pajszer,zártörő,erővágó,szekerce,üvegtörő,ü zemanyag tank lyukasztó,macséta és fa/fém fűrész.
    Természetesen elnyűhetetlen minőségben. Ami nem lesz....szép!
    Fűrész ne tegyél bele vagy valami szabvány fűrészlapot használj. Inkább fejsze mint szekerce mivel nem precíziós eszköz lesz.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    381
    Ha már említetted a szekercét, tömegre lehet irányadó 80-85 dkg-nál több ne nagyon legyen mert nehézkes lesz.

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,412
    4,701 tetsziket kapott 3,148.topicban
    Blog Entries
    4
    Ha a két film az alap akkor tudom hogy mi lesz ez. Kutyapáncélba épített rejtett Biblia-tartó zseb.

Komolyra fordítva a szót, kíváncsi leszek hogy mit hozol össze. Valami svájci bicska féle készletet?

Doom
    Guest
    Komolyra fordítva a szót, kíváncsi leszek hogy mit hozol össze. Valami svájci bicska féle készletet?
    A fejemben és ,a papíron jelenleg,egy olyan szerkezet körvonalazódik ,aminek az alapja,két egymásba csúsztatható ,mindkét végén menetes,cső áll.
    Ezek kihúzva szolgálnak egy viszonylag nagy erőkart,valamint az erővágó két nyele.Az összes adapter ezekre csatlakoztatható,természetesen hosszú menettel,az igénybe vétel miatt.A vékonyabb cső egy szűkítő ,lyukasztó kiegészítővel az üzemanyag szerző cucc.
    Az üvegtörő,csak+funkció,de lehet egy gyémánt vágót is integrálok.
    A fűrész kerete,ahová a lapot lehet tenni,a szekerce és a csővég háromszög alakban.
    A pajszervég kialakítása olyan lesz,hogy pont belefér a hengerzár,amit valljuk be nem nehéz eltörni.
    Az szomszédom egyik lakatos,kizárta magát és kért egy fogót.Tudtam adni egy picike vízpumpa fogót neki+ egy kis csavarhúzót,egy perc alatt otthon volt.Csak néztem...ilyen egyszerű.
    A vágó/kés nem nagy lesz ,egy 20 centis pengét gondoltam,dróttörővel,a hátoldalán fa fűrésszel.
    Az egész cucc el fog férni,egy bontóból zsákmányolt bőr tokban.
    A két cső már megvan,sikerült két hosszú(35cm) króm/vanádium csőkulcsot újítani(könnyű ,erős),lehet még fúrok rá lyukakat,a kikönnyítés miatt.

6. The Following 2 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    381

Doom
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    Hát ennél azért jobbat szeretnék!
    Vannak a piacon hasonlók,de mindegyik csak játék és igazából semmire sem jók.
    Annyi változás lehet lesz,hogy nem menetes csatlakozó lesz,hanem kapok egy leselejtezett krova készletet.Nem a hagyományos,csatlakozós,hanem biztonsági ,feltolhatós,olyan mint a hidraulika csöveken van.Van hozzá hosszabbító is.Jó lesz,mert így a fejekre kell rászerkeszteni,hegeszteni a szerszámokat.
    + van trabi rugóm is és szereztem egy darab törött scania rugót..abból lesz a szekerce és a pajszer fej....

9. The Following 2 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    233
    488 tetsziket kapott 287.topicban
    Sörösdobozból aluzsindely. Szerintem az a sablon zseniális.

11. The Following 3 Users Say Thank You to fater.lajos For This Useful Post:

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    513
    690 tetsziket kapott 397.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    A fejemben és ,a papíron jelenleg,egy olyan szerkezet körvonalazódik ,aminek az alapja,két egymásba csúsztatható ,mindkét végén menetes,cső áll.
    Ezek kihúzva szolgálnak egy viszonylag nagy erőkart,valamint az erővágó két nyele.Az összes adapter ezekre csatlakoztatható,természetesen hosszú menettel,az igénybe vétel miatt.A vékonyabb cső egy szűkítő ,lyukasztó kiegészítővel az üzemanyag szerző cucc.
    Az üvegtörő,csak+funkció,de lehet egy gyémánt vágót is integrálok.
    A fűrész kerete,ahová a lapot lehet tenni,a szekerce és a csővég háromszög alakban.
    A pajszervég kialakítása olyan lesz,hogy pont belefér a hengerzár,amit valljuk be nem nehéz eltörni.
    Az szomszédom egyik lakatos,kizárta magát és kért egy fogót.Tudtam adni egy picike vízpumpa fogót neki+ egy kis csavarhúzót,egy perc alatt otthon volt.Csak néztem...ilyen egyszerű.
    A vágó/kés nem nagy lesz ,egy 20 centis pengét gondoltam,dróttörővel,a hátoldalán fa fűrésszel.
    Az egész cucc el fog férni,egy bontóból zsákmányolt bőr tokban.
    A két cső már megvan,sikerült két hosszú(35cm) króm/vanádium csőkulcsot újítani(könnyű ,erős),lehet még fúrok rá lyukakat,a kikönnyítés miatt.
    A két cső meg jó lesz elöltöltős kanócos puskának. Az egyik a kartács, a másik golyós
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

13. A következő fórumozóknak tetszett Zacskóbicska hozzászólása:

Member Éli's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Tetszik adás
    160
    57 tetsziket kapott 25.topicban
    Last edited by Éli; 09-03-2016 at 01:44 PM.