Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 11

Topic: Star Wars 7. - Ébredő Erő

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,713
    4,890 tetsziket kapott 3,282.topicban
    Blog Entries
    4

Star Wars 7. - Ébredő Erő

Star Wars 7. - Ébredő Erő (kritika)

Tegnap este megnéztem. Igazából a legelső Star Was film (illetve a legrébebbi) az úgy elment, bár az se igazán tetszett. A 3 új meg borzalom, de igazából mint a 6 elég komolytalan. Valami ilyesmire számítottam a 7. résznél is.

De tévedtem. Ez a 7. ez nekem is tetszett. Először is nincs tele hülyeségekkel meg gyerekes karakterekkel. Nincs kismackó, nincs bábjáték mint az első háromban. Illetve a CGI jól néz ki, illetve nem érződik annyira műnek az egész, mint a második 3 részben. A karakterek kedvelhetők és igazából érdekesek is. Nincs telenyomva gyerekekkel, talán 1 gyerek se volt benne. Nincs idétlen zene, nincs túljátszás.

Harrison Ford elég öreges, de szerintem ez volt az utolsó szerepe Star Wars filmben. Semmi baj nem volt a színészi játékával, épp csak érződött rajta a kor. A fekete fickónál azt hittem hogy azért tették a filmbe hogy legyen benne "egy néger", de igazából egyáltalán nem erről van szó. A fekete színész szerintem nagyon jól játszotta a szerepét, méghozzá meglepően jól. A nő se rossz színész, de nem mondanám hogy ő tűnt volna főszereplőnek. A fekete színész vitte az egészet, úgyhogy inkább azt mondanám hogy ő a főszereplő.

A film tele van akcióval, de nem erőltetett a dolog és nem is válik unalmassá. Nincs benne bonyolult szöveg, nincs se politika, se gazdaság. Egyszerűen van a jó és a rossz oldal, az elnyomók és a lázadók.

A robotozást sem vitték túlzásba. A sárga robot megjelenik vagy kétszer, és mind a kétszer idegesítő, de szinte semmi szerepet nem kapott. A szomorú jelenetnél sajnos igen, úgyhogy mindenki komor, gyászol, erre a sárga robot benyög mindenféle idiótaságot. Kihagyhatták volna, mert elrontotta a jelenetet. Minek írták bele oda? Van még 1-2 robot, a főrobot mondhatni aranyos, nincs sok robotpittyegés, úgyhogy nem idegesítő.

Chewbakka karakterével is volt bajom az előző filmekben, de itt nem üvöltözik, nem idétlen, szóval teljesen elfogadható.

Érdemes megnézni, ezt én mondom, aki nem vagyok Star Wars-os.

http://www.imdb.com/title/tt2488496/

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,713
    Blog Entries
    4
    Olvasom a hozzászólásokat, "ez sz.r", "ez f.s", "jól elrontották", "tönkretette a dizni".

De valójában semmi valódi érvet nem tudnak felhozni a film ellen.

Gondolom mind azt akarták hogy tele legyen a film színészkedni nem tudó 6 éves gyerekekkel, idegesítő CGI karakterekkel, unalmas párbeszédekkel, fingós humorral, meg hasonló dolgokkal. Aki ilyesmiket várt, az tényleg csalódhatott a filmben.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    223
    161 tetsziket kapott 95.topicban
    Nekem tetszett mind, bele tudtam élni magam Az Evokok félresikerültek,de csak kicsitzavart.

4. A következő fórumozóknak tetszett venosz hozzászólása:

Senior Member doki's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Dél Somogy
    Tetszik adás
    356
    371 tetsziket kapott 195.topicban
    Teljesen oké ez a rész (is), bár elfogult vagyok, a Jedi visszatérrel együtt nálam megosztott első helyen van... (A kucstartóm Wader, a polcomon lépegető, TIE vadász, Joda és a Halálcsillag figyel... Anno kinéztem egy R2D2 kukát is, de 125 dodót nem adtam érte. ) Mondjuk az első részt úgy kellene nézni, hogy 40 éve készült, a 60-70-es évek westernjei sem "korszerűek", olykor sarkított, túljátszott szerepekkel, mégis szeretem a műfajt.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    202
    633 tetsziket kapott 363.topicban
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Olvasom a hozzászólásokat, "ez sz.r", "ez f.s", "jól elrontották", "tönkretette a dizni".

De valójában semmi valódi érvet nem tudnak felhozni a film ellen.

Gondolom mind azt akarták hogy tele legyen a film színészkedni nem tudó 6 éves gyerekekkel, idegesítő CGI karakterekkel, unalmas párbeszédekkel, fingós humorral, meg hasonló dolgokkal. Aki ilyesmiket várt, az tényleg csalódhatott a filmben.
    nekem azert nem tetszett mert egy az egyben lemasoltak az eisode 4-et
    ugyanaz a sztori csak uj szereplokkel

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,713
    Blog Entries
    4
    A Halálcsillag-szétlővés tényleg nagyon olyan volt, de nem volt benne jedi-képzés, meg ugye a főszereplő tulajdonképpen egy parancsmegtagadó dezertőr katona, amilyen még nem volt. Azt mondjuk nem értem hogy mi a helyzet Han Solo fiával, mert azt nem igazán - vagyis egyáltalán nem - írták körül. Vagy hogy ki az a nagyon gonosz CGI figura.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    223
    161 tetsziket kapott 95.topicban
    A Halálcsillag-szétlővés tényleg nagyon olyan volt, de nem volt benne jedi-képzés, meg ugye a főszereplő tulajdonképpen egy parancsmegtagadó dezertőr katona, amilyen még nem volt. Azt mondjuk nem értem hogy mi a helyzet Han Solo fiával, mert azt nem igazán - vagyis egyáltalán nem - írták körül. Vagy hogy ki az a nagyon gonosz CGI figura.
    Igen, mintha egy rész kimaradt volna.

9. A következő fórumozóknak tetszett venosz hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    202
    Blog Entries
    1
    ott volt a csaj aki tul kepp luke masolata mert ugyanazt csinalata mint luke. megtalalta a kis droidot es elvitte luke-hoz
    a neger stormtrooper meg ugyanaz mint han solo az episode 4 ben

tetszett meg vartam a filmet nagyon de ennel jobb sztorit nem birtak kitalalni?

amugy mellekesen ideteszem ezt a ket kepet:

20160419_115419[1].jpg 20160419_115427[1].jpg

mindent elarul, hogy kinek a partjan allaok

11. A következő fórumozóknak tetszett Ihasz Laci hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    202
    Blog Entries
    1

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,713
    Blog Entries
    4
    Nem tudom, de az egész Star Wars-nál teljesen össze vagyok zavarodva hogy ki kinek a kicsodája. Leia és Luke rokonok, Han Solo és Leia szerelmesek? Meg fiuk is van most már. Darth Vader ki volt? Leia apja? Uh, most hogy feltettem a kérdést eszembe jutott hogy Luke apja. Akkor Leia-é is! Padimé akkor kicsoda?