Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 19

Topic: Középkori harc

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 30
    Given: 2

0 Not allowed!

Középkori harc

nemreg futottam bele ebbe a videoba:

engem mindig is erdekeltek a kozepkori harcmuveszetek meg ugy altalaban az egesz kozepkor.
    ez a battle of the nations a nemzetek csataja vilagbajnoksag bovebb info itt: https://en.wikipedia.org/wiki/Battle...al_Tournament)

magyarorszag meg nem kepviselteti magat sajnos ebben a sportban, pedig milyen jo lenne a magyar csapatnak szurkolni!
    onvedelmi kuzdosportnak is megfelel, eleg valos kepet ad egy tomegverekedesrol vagy egy az egy elleni harcrol. es ha itt viritasz es megtanulsz kezifegyverekkel verekedni az utcan egy bottal is eleg jo eselyel meg fogod tudni vedeni magad.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 12
    Given: 10

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    nemreg futottam bele ebbe a videoba:

engem mindig is erdekeltek a kozepkori harcmuveszetek meg ugy altalaban az egesz kozepkor.
    ez a battle of the nations a nemzetek csataja vilagbajnoksag bovebb info itt: https://en.wikipedia.org/wiki/Battle...al_Tournament)

magyarorszag meg nem kepviselteti magat sajnos ebben a sportban, pedig milyen jo lenne a magyar csapatnak szurkolni!
    onvedelmi kuzdosportnak is megfelel, eleg valos kepet ad egy tomegverekedesrol vagy egy az egy elleni harcrol. es ha itt viritasz es megtanulsz kezifegyverekkel verekedni az utcan egy bottal is eleg jo eselyel meg fogod tudni vedeni magad.
    Pedig van magyar B.O.N csapat
    (A fészbúkkon Battle of the nations. Team Hungary néven szerepelnek)

Jómagam is őriztem a hagyományt ilyen módon, eléggé durva tud lenni, védőfelszerelésben is...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    nem tudtam, hogy van magyar csapat is, a veboldalon nem voltak magyarok a resztvevo csapatok kozt.
    majd megnezem oket a facebookon, kosz, hogy szoltal!

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    ez egy meg jobb video. itt a lengyelek meg az amerikaiak verik szanaszet egymast

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    megtalaltam a magyar csapatot is itt a nemetekkel verekszenek

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

0 Not allowed!
    Jó játék ez de a mai viszonyok között, hogy akarod alkalmazni? Most őszintén vannak ettől hatékonyabb küzdősportok/harcművészetek.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    Jó játék ez de a mai viszonyok között, hogy akarod alkalmazni? Most őszintén vannak ettől hatékonyabb küzdősportok/harcművészetek.
    elso kommentem: ,,onvedelmi kuzdosportnak is megfelel, eleg valos kepet ad egy tomegverekedesrol vagy egy az egy elleni harcrol. es ha itt viritasz es megtanulsz kezifegyverekkel verekedni az utcan egy bottal is eleg jo eselyel meg fogod tudni vedeni magad.''

mondj nekem meg egy kuzdosportot ahol tomegesen verekszenek valamilyen fegyverrel?
    mert az utcan egy bunyoban nem lesz egy az egy ellen csak puszta kezzel az tuti. mindenki mindennel ami a keze ugyebe kerul. ennel jobb kuzdosportot elkepzelni se tudok ami felkeszit egy valos verekedesre.

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

0 Not allowed!
    Nyilván Te mindig páncélban jársz! Teljesen életszerű. :-D Vannak olyan stílusok ahol tanítanak több ember harcolni és még olyan is van ahol eszközösen pl. Systema ( http://www.specpodgotovka.hu/index.p...ystema-edzesek ). Az a gond a régi stílusokkal hogy az akkori viszonyokra készültek nem a mai kornak. Páncélban bele lehet állni ilyen erős ütésekbe de ha védtelen a tested széttörnek, fegyverek is mások stb.. Ma már teljesen más taktikák kellenek és vannak is.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    ,,Nyilván Te mindig páncélban jársz! Teljesen életszerű. :-D''
    mondtam en ilyet vagy utaltam ra? nem! te neked vannak csak ilyen hulye gondolataid.

az, hogy van egy ket sport ahol tanitanak tobb ember elleni harcot (csak es kizarolag edzesen, gyakorlas kozben) es esetleg meg hasznalnak fegyvert is az nem jelenti, hogy csinaljak is full contact-ba!
    meg egyszer mondom nincs mas kuzdosport ahol fegyveresen tomegben verekszenek!
    egy ilyen pancelos verekedesben a legeletszerubb elmenyt kapod arrol, hogy milyen is egy igazi tomegverekedes, amit semmilyen mas kuzdosportban nem tanulsz meg.

ha verekedni kell es nem egy az egy ellen szepen koerografalt mozgasokkal hanem tomegben mindennel ami a kezed ugyebe kerul ez a sport keszit fel ra a legjobban.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 12
    Given: 10

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    ,...

ha verekedni kell es nem egy az egy ellen szepen koerografalt mozgasokkal hanem tomegben mindennel ami a kezed ugyebe kerul ez a sport keszit fel ra a legjobban.
    Ebben a buhurtban(ez a szakág megnevezése) éppen az a szép, hogy kb. minden engedélyezett, persze ésszerű keretek között...

Egy teljes vértben(nekem 9. sz. viking felszerelésem volt), élezetlen fegyverekkel hadakozva is elég sokféle hatás(fizikai, mentális) éri az embert vívás(verekedés) közben.
    Az ellenfél kiszámíthatatlan. Lehet hogy egy, de lehet hogy 10 ember kezd el ütni kb. 3 másodperc alatt...
    Védekezni érdemben nem lehet, mert vagy a kard, vagy pajzs, esetleg a lábszárvért landol a sisakodon...

Akinek van lehetősége, próbálja ki ezt finomított változatban, párnázott kardokkal.
    (az is tud fájni...)
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.