Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 19 of 19

Topic: Középkori harc

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 30
    Given: 2

0 Not allowed!
    nezegetem a pancelokat megis mennyibe kerulnek, eleg nagy kulonbsegek vannak. a legolcsobb 400 font (120.000ft) volt es 3500 (1.300.000ft) font volt a legdragabb amit eddig lattam gondolom minosegtol fuggoen.
    ugy megis mibe kerul egy teljes pancel amibe lehet mar verekedni is?

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 12
    Given: 10

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    nezegetem a pancelokat megis mennyibe kerulnek, eleg nagy kulonbsegek vannak. a legolcsobb 400 font (120.000ft) volt es 3500 (1.300.000ft) font volt a legdragabb amit eddig lattam gondolom minosegtol fuggoen.
    ugy megis mibe kerul egy teljes pancel amibe lehet mar verekedni is?

Nos, ez nem ennyire egyszerű:
    A felszerelésnek(a B.O.N szerint) korhűnek kell lenni.

A ruházat kb. 20.000Ft...
    A gambezon(az a vastag ütés csillapító kabát, nadrág, fejvédő) kb. 100.000Ft
    Sisak 50.000Ft
    Karvértek szintén 50.000Ft
    Kesztyű 30. 000
    Mellvért 60.000Ft
    lábszárak: 40.000ft
    Csimma 30.000Ft
    Láncing: 45-50,000Ft
    Ezek alap cuccok, saccper árai, elég sokminden befolyásolja az árat(diszítés, mennyire összetett, stb.)

Ha komolyabban gondolja az ember, akkor min. 1,5-ös acéllemezből kell elkészíttetni a vértezetet...
    Egy használható felszerelésre jelenleg alaphangon(!) 700-800000 Ft-t kell számolni, fegyverrel, ruhával, vértezettel, kiegészítőkkel.
    Sok minden elkészíthető, ha kitart az ember fia, és van ideje.
    (láncingemet magam készítettem, 4 hónap alatt, szemenként fűzve...(délutánonként 3-6 órát)
    Ha varrni tudsz, akkor a ruhákat is anyagárba lehet kalkulálni.

Egy ismerősöm oldala, aki ilyenekkel foglalkozik:
    http://pancelkovacs.hu/pancel.html
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    sejtettem, hogy azok a nagyon olcsoak nem lesznek hasznalhatoak. en is erre a kozep arkategoria gondoltam alap pancelnak.
    erdekel a dolog, most igy az elso fellangolasban vagyok
    igazandibol penz meg ido kerdese, hogy tudnam-e csinalni.

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    ,,Nyilván Te mindig páncélban jársz! Teljesen életszerű. :-D''
    mondtam en ilyet vagy utaltam ra? nem! te neked vannak csak ilyen hulye gondolataid.

az, hogy van egy ket sport ahol tanitanak tobb ember elleni harcot (csak es kizarolag edzesen, gyakorlas kozben) es esetleg meg hasznalnak fegyvert is az nem jelenti, hogy csinaljak is full contact-ba!
    meg egyszer mondom nincs mas kuzdosport ahol fegyveresen tomegben verekszenek!
    egy ilyen pancelos verekedesben a legeletszerubb elmenyt kapod arrol, hogy milyen is egy igazi tomegverekedes, amit semmilyen mas kuzdosportban nem tanulsz meg.

ha verekedni kell es nem egy az egy ellen szepen koerografalt mozgasokkal hanem tomegben mindennel ami a kezed ugyebe kerul ez a sport keszit fel ra a legjobban.
    Írtam egy példát, mit nem lehet ezen érteni?

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    Írtam egy példát, mit nem lehet ezen érteni?
    azt, hogy eleg hulye peldat irtal: ,,Nyilván Te mindig páncélban jársz! Teljesen életszerű. :-D'' ki fene jarkal pancelban? es ezt ugy irtad mintha en ezt csinalnam. ,,Nyilván Te mindig páncélban jársz!''
    erre irtam, hogy ez eleg hulye gondolat, de ha peldanak szantad annak is eleg hulye pelda mert senki nem maszkal pancelban.

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up
    Received: 1

0 Not allowed!
    Páncélban teljesen másképpen mozog az ember és a fegyvert is másképpen használja, szélesebbek a mozdulatok az állás is szélesebb stb.. De nyilván napközben nincs rajtad páncél? Mi értelme olyan harci technikát megtanulni amit nem tudsz használni? Vagy ha így viselkedsz egy valódi harcban hogy beleállsz ütésekbe akkor rövid lesz a karriered.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    na akkor megegyszer es utoljara:

,,egy ilyen pancelos verekedesben a legeletszerubb elmenyt kapod arrol, hogy milyen is egy igazi tomegverekedes, amit semmilyen mas kuzdosportban nem tanulsz meg''

ennyi, ezt semmilyen mas kuzdosporttol nem kapod meg.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Hehe... kb. 10 éve a Börzsönyi Vadkanok lelkes tagja voltam. Imádtam. Előtörtek az emlékek.

Egy-egy csatajelenet, vagy várostrom elképesztően izgalmas, adrenalin fokozó. Volt, hogy 5szörös túlerőt próbáltunk visszatartani várvédőként. Máskor meg egyszer csak csata közben féloldalról, mint a nehéz tehervonat telibe kap valaki és már a földön is vagy

Jó, összetartó, viszonylat zárt társaságok ezek. Általában a legtöbben komoly magyarság-és éntudattal rendelkeznek és nem ez a "matricát kiragasztgatós divatmagyar" fajtából. Esténként pedig elképesztő mennyiségű pálinka és bor tudott fogyni, de mégis mindenki normális maradt.
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

Senior Member Sergeant's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2016
    Lakhely
    Közép-, Kelet-és Nyugat-Orbanisztán
    Thumbs Up
    Received: 24
    Given: 11

0 Not allowed!
    Ihasz Lacival értek egyet. A buhurt felkészít a valós harcra. Erre találták ki. Mentálisan is ad egy jó adag pluszt.
    Persze nem mászkálunk páncélban, karddal a kézben. Ilyen erővel a távol-keleti harcművészek sem szaladgálnak katanával, hosszú bottal és egyéb eszközökkel az utcán. Tőlük viszont illik hasra esni...
    Az ütések elviselése erősíti a vázizomzatot. A fej hozzászokik a terheléshez, sokkal nehezebben lesz agyrázkódása egy ilyen jellegű sportot művelőnek. Kard helyett a hétköznapokban jó egy bot, gumibot vagy vipera is...
    Önbizalomban pedig nem lesz hiánya, aki ily módon gyakorol.
    Az, hogy mennyire áll bele valaki az ütésekbe az utcán, az megint csak kérdéses. Gyakorlott, fejlesztett reflexekkel ki lehet kerülni sok mindent. Viszont igaz a magyar mondás: nem az a legény, aki üti, hanem aki állja.
    Én is szívesen csinálnám, csak az anyagi oldala miatt nem tudom vállalni, egyelőre.
    Hazámban bárhol lehetek, mindenhol otthon vagyok.
    Hazámban minden utat ismerek.
    (Idézetek a Nagy zűr Korzikán c. alapműből)😀