Oldala 1 of 7 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 65

Topic: Mi a terved?

Doom
    Guest

Mi a terved?

Bizonyára mindenkinek van valamilyen terve rövid és hosszú távra?!
    Bizonyára már elgondolkodtatok,hogy a különböző katasztrófákat,negatív változásokat hogyan kezelitek.
    Egyfajta összefoglalása lehetne ez a topic a különböző gondolatoknak.
    Mindenki másként készül,más helyen,más anyagi és családi körülmények között.
    Természetesen,konkrét helyek,személyek megnevezése nélkül írjátok már le,hogy Ti hogyan gondolkodtok,mit tesztek és mit terveztek még!
    Tanuljunk,okuljunk egymástól!Az építő kritika belefér,sőt szükséges!
    Kezdeném azzal,hogy én hogyan gondolkodok(per pillanat).

Először amit eddig elértem(prepper témában)-
    1- kipróbált,letesztelt Bob/túlélő csomag összeállítása (nyílt időtartamra szolgál,nincs konkrét időtartam,lejárat és nincs konkrét hely ameddig/ahová alkalmas,ahová el akarunk jutni,inkább egy általános túlélésre tervezve/összeállítva extrém változások kezelésére)
    Ezzel kezdtem az egészet pár éve,ami nemrégen fejeződött be,a valóban használható szerszámok legyártásával.Így lett teljes.
    Miért?!
    A legfontosabb dolognak legelőször,a legexrtémebb helyzetekre való felkészülést tartottam fontosnak.A lakás megsemmisülése,katasztrófa,háborús helyzet,stb.Egyszóval amikor ezen a cuccon kívül minden vagyonom,számlám,pénzem,segítségem megsemmisül és magamra vagyok utalva.Amikor minden elvész és csak annyi a tulajdonom/segítségem amit elbírok és meg tudok védeni.
    2- tudás,ismeret szerzés (ez folyamatos tevékenység)
    A teljes összeomlás/apokalipszis utáni időkben is meg kell szerezni a mindennapi élethez szükséges dolgokat és a biztonság is fontos dolog.Igen tág ismeret anyag gyűlt már össze,a pocsolya vizének az ihatóvá tételétől,az alapvető önvédelmi ismeretek elsajátításán át,egy használható házikó felépítéséig.
    3- A mindennapok biztonságának a megteremtése
    Ahhoz ,hogy nyugodtan készülgessen az ember(még egyébként is élni/jó körülmények között élni kell),stabilitásra van szükség.Hosszas keresgélés után, sikerült egy olyan lakást találni,ami szinte minden szempontnak megfelel.Biztonságos,bűnözés mentes helyen,tele az utca kamerával,figyelmes szomszédokkal,jól ellátott boltokkal ,közel a buszmegálló,vasútállomás,közel a horgásztó,több menekülési útvonal közúton,de mégis rengeteg zöld terület és erdő közelében.
    A béklyóktól (hitelek) sikerült megszabadulni,bár nagy volt a csábítás nyaraló,tanya,Bol vásárlására.
    Biztos,bár középszerű jövedelmet nyújtó állás megtartása,képzések.
    4- Egészség megőrzése(ez egyértelmű)
    5- A lakás biztonságossá tétele és felkészítése elzárkózásra,kijárási tilalomra,ideiglenes infrastruktúra hiányára (élelmiszer hiányra,háborúra,összeomlásra nem)
    Betörés védelem különböző eszközökkel.
    Víz, élelem és más felszerelés tárolása rövidebb(két hét)időtartamú elzárkózásra akár a teljes infrastruktúra nélkül is,bízva abban,hogy ez csak átmeneti zavar és helyre áll a rend.
    6-gyors menekülés biztosítása (a hová mindegy,csak ki a zónából minél előbb)
    Jellegtelen,a többi autó közé besimuló,senkinek sem kellő,öreg,de megbízható,jól karbantartott gépjárművet szereztem be és szereltem fel,
    Sziget üzemben,mindenféle külső erőforrás felhasználása nélkül(kivétel a víz) két hétre biztosítja a túlélést(télen-nyáron). Hatótáv 800 km.
    7-a fölösleges dolgoktól való megszabadulás,erőforrások felszabadítása
    Nem tárolgatok dolgokat.Sok holmit leteszteltem és nem teljesen feleltek meg.Csak a legjobb ,kedvenc,valóban használt(és használható)dolgokat tartottam meg.A többit eladtam(bútor,prepper cucc,autó gumik,telkek,ruhák...) Így újra van erőforrás tovább lépni.
    8--ideiglenes bol felállítása
    Pár helyen,amit jól ismerek és megfelel a paramétereknek hordókat ástam el felszereléssel élelemmel.

A további tervek.
    -A garázs átalakítása raktárrá és egy hosszabb távú készlet felhalmozása.
    -A gazdasági változások figyelése és ingatlan ár csökkenés esetén egy vízpart ház vásárlása(állandó lakhatásra,mert ha csak nyaraló kifosztják)
    -tanulás,további ismeretek megszerzése(mostanában a növényekre vagyok rákattanva)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    A rövid távú (néhány hónapnyi) tervem az, hogy költözök, bekapcsoltatom a villanyt, gáztartályt szerzek, bevezettetem az Internetet.

Ugyanakkor folyamatosan dolgozom, sokat. Nekiállok újra videókat is készíteni, fényképezni.

Kirándulok, többet gyalogolok, nekiállok és elkezdek felüléseket és fekvőtámaszokat csinálni, kicsit lefogyok és helyrehozom az egészségem, amennyire csak lehetséges.

Jó lenne ültetni majd néhány fát, bokrot. Kert se ártana, bár abból lehet csak jövőre lesz valami, idén már túl sok a dolog amit intéznem kell.

Hosszabb távra majd csak ezek után fogok gondolni.

Doom
    Guest
    Még vannak tervek,bár kicsit félve írom le ,mert nem egyszerű..sőt talán a legnehezebb dolgok!

1- laza túlélő csoport
    Nem szeretek másokon lógni és én sem szeretem,ha valaki/valakik a nyakamon vannak!Nem szeretek függeni senkitől.Nem szeretem a csoportot,bár elismerem az előnyeit.Ezért is gondolom,hogy szükséges lenne egy baráti ,laza,elkötelezettség nélküli társaság.Na ez nem könnyű,különösen prepper témában.
    2- Társ találása
    Leírom ide,hátha olvassa valamikor egy kedves hölgy (és ír egy privit) . A megfelelő társ megtalálása rendkívül nehéz.A közvetlen környezetemben egyenlőre nincsen megfelelő (vagy nem tudok róla). Az interneten vagy más ismerkedési helyen nem látom értelmét keresgélni,A randizásokra,meg az ismerkedésekre nincsen sem időm,sem kedvem!

Kirándulok, többet gyalogolok, nekiállok és elkezdek felüléseket és fekvőtámaszokat csinálni, kicsit lefogyok és helyrehozom az egészségem, amennyire csak lehetséges.
    ^ez. Én úgy elhanyagoltam magam hogy ha ellepnek a homoknigge... úgyértem, ha bármi probléma történik, most nehezen élném túl ilyen gyenge fizikummal.

Amit én még hozzátennék Doom listájához az a készpénztartalék védelme. Ha beüt a rossz idő, rendeleti pénzben - legyen az forint, dollár, euró vagy bármi más - nagyon nem tartanám a megtakarításaimat, pillanatok alatt elértéktelenedhetnek, és valószínűleg el is fognak. Aranyban vagy Bitcoinban érdemes tartani legalább egy részüket, aminek csak kúszni fog fel az ára, amikor elkezdődik az event.

Doom
    Guest
    Én úgy elhanyagoltam magam hogy ha ellepnek a homoknigge... úgyértem, ha bármi probléma történik, most nehezen élném túl ilyen gyenge fizikummal.
    Emiatt ne aggódj szerintem.Ha jól érzed magad semmi baj.Amúgy is fejben dől el minden!Aki nem tud futni,legyen bringája.
    Aranyban vagy Bitcoinban érdemes tartani legalább egy részüket, aminek csak kúszni fog fel az ára, amikor elkezdődik az event.
    Igen jó az ötlet!
    Ezért is fontos az események napra kész figyelése,több forrásból.Nézni kell a királyi médiát,az alternatívot,mindent.Jó eséllyel középen van az igazság.
    Valahol arra is kell egy terv,hogy a keserves kis megtakarítást okosan költse el az ember...és JÓ IDŐBEN!
    Nem tudom,hogyan fog elindulni a dolog!Csak reménykedem,hogy nem arra kelek éjjel kettőkor,bár ez is benne van a pakliban.
    Figyelni kell a morzsákat és a jelentéktelen,kisbetűs cikkeket.
    Talán kezelhető sebességgel omlik össze a rendszer.Ez esetben(ahogy most is jól látható),a fölösleges dolgoktól próbálnak megszabadulni az emberek(most is rengeteg az eladó ingatlan) és valami munkát,jövedelmet keresni az iparosodott,még működő régiókban!
    Tehát az ilyen helyen lévő ingatlan árak az egekbe kúsznak(ez most is igaz és csak erősebb lesz),a munkahely mentes régiókban(ahol egyébként kitűnően lehet gazdálkodni,megtermelni a betevőt)viszont árzuhanás van...és még inkább lesz!
    Nézzétek meg az ingatlan piacot!Egy Győri,Pesti,Kecskeméti panel áráért kapni négy-öt tanyát rengeteg földdel.A másik,hogy egy ilyen panelt egy nap alatt el lehet adni.
    Tehát ha össze rakja az ember a képet...hogy ez a válság bizony hosszú lesz és egyhamar nem lesz rend..csak rosszabb lesz...mozduljon...A JÓ IDŐBEN!
    Hamar passzolja el a panelt..egy egyébként tájékozatlan reménykedőnek...
    Hamar nézzen egy jó kis,olcsó helyet magának (akár nézegethet,tervezhet,bejárhatja most az országot,feltérképezve a viszonyokat,eladó házakat,tanyákat).
    A kp,arany némi tartalékot képezhet,de jobb szerintem a kézzelfogható dolog(mag,konzerv,szerszámok,fegyverek).
    Úgyhogy a kis tartalékon kívül gyorsan el kell költeni a pénzt,versenyt futva a folyamatos áremelkedéssel.
    Nem egy szerű és kell majd hozzá egyfajta hit.El kell hinni a nyilvánvaló dolgokat és merni kell mozdulni.
    De nem szabad harácsolni sem,mert meg is kell tudni védeni a menedéket!

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Nekem a terveim a rendszertől való függőség csökkentésére irányulnak.
    A lényeg hogy egy válság esetén lesz mihez nyúlnom: legyen az víz, élelem, fegyver, eszközök és legfőképpen a tudás.

Az élelem elég lesz megközelítőleg 3-4 hétig. Kert is van sokféle növénnyel.
    Víz az lesz saját kútból.
    Fegyverek, önvédelmi eszközök vannak.
    Kézi szerszámok vannak sokféle munkához, használni is tudom a nagyját.
    A tudás pedig az információ szerzés utáni gyakorlatból fakad.

Majd akkor hagyom el a váram, ha a zombultak komolyan fenyegetnek, akkor meg ott van a BOB.
    Addig is a low profile és az információs nehéztüzérség védi a dolgaimat.

Addig is napról-napra felkészültebbé válok.
    Átszervezem lassan az egész házat. Készletek több helyen vannak. Beépítek és rendszeresítek dolgokat fizikailag és mentálisan egyaránt.
    Cselekvési tervet készítettem. Van egy mindig aktualizálódó beszerzési listám.
    Mindezt low profile módban - csak egy öko hippi vagyok a szomszédok szemében.
    Nem bunkert építek, hanem egy élhetőbb mikrokörnyezetet. Nem csak a fizikai szinten.
    Illetve van egy barátom aki hasonló képen gondolkodik.

2 éve éreztem rá a felkészülős ősi érzésére és azóta kb. napi szinten foglalkoztat a téma.

Terveim vannak még mint a tenger.

nem kinevetlek vagy ilyesmi, csak kerdezem mert nem ertem. mi az, hogy: ,,éreztem rá a felkészülős ősi érzésére'' ?
    ugy ertettd, hogy osztonosen jon a dolog mint valami osi oszton? vagy osi modszerek hasznalatra gondoltal?

Doom
    Guest
    "Vállalkozásra" (kereskedésre) készül valaki? Érdekes lenne olvasni egy ilyen elképzelésről!?
    Olvasok egy könyvet a Római-birodalom bukásáról és az is szerepel benne,hogy a nagy rendszer összeomlása után pár száz évig visszafejlődés történt.
    Nem építettek új utakat,mert nem ment senki sehová.Az emberek technikailag és morálisan visszafejlődtek,koszosak,mocskosak lettek kívül belül.
    Kis falu közösségekben tengették az életüket és csak a vándor kereskedők útján tudták meg a híreket és jutottak portékákhoz.Persze a járványokat is ezek a kereskedők hozták,terjesztették.

A "kereskedelem " alatt mit értesz pontosan? Nyilván egy mesevilágban a kereskedelem sem úgy fog kinézni mint ma. Kevés könnyen rejthető, bárhol piacképes áruval érdemes kereskedni vagy sok áruval erős védelemmel.

Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    Nekem a terveim a rendszertől való függőség csökkentésére irányulnak.
    A lényeg hogy egy válság esetén lesz mihez nyúlnom: legyen az víz, élelem, fegyver, eszközök és legfőképpen a tudás.

Az élelem elég lesz megközelítőleg 3-4 hétig. Kert is van sokféle növénnyel.
    Víz az lesz saját kútból.
    Fegyverek, önvédelmi eszközök vannak.
    Kézi szerszámok vannak sokféle munkához, használni is tudom a nagyját.
    A tudás pedig az információ szerzés utáni gyakorlatból fakad.

Majd akkor hagyom el a váram, ha a zombultak komolyan fenyegetnek, akkor meg ott van a BOB.
    Addig is a low profile és az információs nehéztüzérség védi a dolgaimat.

Addig is napról-napra felkészültebbé válok.
    Átszervezem lassan az egész házat. Készletek több helyen vannak. Beépítek és rendszeresítek dolgokat fizikailag és mentálisan egyaránt.
    Cselekvési tervet készítettem. Van egy mindig aktualizálódó beszerzési listám.
    Mindezt low profile módban - csak egy öko hippi vagyok a szomszédok szemében.
    Nem bunkert építek, hanem egy élhetőbb mikrokörnyezetet. Nem csak a fizikai szinten.
    Illetve van egy barátom aki hasonló képen gondolkodik.

2 éve éreztem rá a felkészülős ősi érzésére és azóta kb. napi szinten foglalkoztat a téma.

Terveim vannak még mint a tenger.
    Megkérdezhetem mit jelent neked a fegyver fogalma?