Oldala 7 of 7 ElsőElső ... 567
Eredmény 61 to 65 of 65

Topic: Mi a terved?

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2016
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Jó régen írtatok ide, érdekelne, mi változott?

Én is talpig magyarként, maradok, amíg lehet. Ha menni kell, lesz hová országon belül. Ha kintre kell menni, csak annyi cucc a nélkülözhetetlen, ami befér egy hátizsákba. Így jöhet a bicaj is. Mert ha nincs semmi, akkor a haladás legjobb tárgya.

Nekem szerencsém van.
    -Fitt vagyok,
    -fegyverem van, és gyakorlok is,
    -Közel van szinte minden, ami a bajban kellhet,
    - több ingatlanba van teljes körű engedélyem,
    -rengeteg, -több személyt kiszolgáló- prepper cuccom van.Szinte mindenre 2-3 megoldásom van.
    -tanulok. gyógyító, ehető, mérgező, hasznos növényekről, mit, mikor érdemes, hová, hogyan tárold, stb.
    -És ami a fórumtól is hasznosabb, a nagyi korúakat kérdezgetni a régi időkről.
    Esküszöm, nagyinak MINDENE megvolt, ami a túléléshez kellett. Csak szar helyen volt a háza.
    Kipróbált, jól működő cuccok vannak a nagyi házában. A legjobb holmit nem a neten, hanem a régiségvásárban szereztem.
    Így konkrétan nem is kell külön terv. Bármi jöhet, mindent meg lehet oldani.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 67
    Given: 107

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Atyesz Hozzászólás megtekintése
    Jó régen írtatok ide, érdekelne, mi változott?

Gyökeres változások nem történtek az én esetemben.

- Továbbra sem tervezem, hogy elköltözök otthonról. Ahhoz nyomós indok kell.
    - Egyre inkább hosszabb távra rendezkedek be.
    - Az önellátási szintemet évente tudom növelni valamennyivel.
    - Klasszikus értelemben vett lőfegyverem nincsen, de ahelyett van más, mint pl. nyílpuska.
    - A régi technológiák, praktikák, megoldások után én is érdeklődöm és be is szereztem párat ami addig nem volt meg.
    - A környék stratégiailag fontos pontjait feltérképeztem.
    - Van egy B terv házam is immár.
    - A saját kezűleg terveimből lassan már Dunát lehet rekeszteni.
    - Javulnak a személyes kilátásaim a jövővel kapcsolatban.

Az én felkészülésem is univerzálisnak tekinthető.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    ..ide írnám a többit a csoport vs.egyedül témában...
    SZERINTEM...mindkettő,a szituációtól függően!
    Fel kell készülni mentálisan a vagyon,szeretett emberek,állatok,gazdaság,munkahely...akár ország elhagyására...de fel kell készülni ugyanakkor a kisebb-nagyobb csoportokban(akár társadalomban)való együttműködésre is.
    Nincs dogma,nincsen bevált stratégia..ha felfordul a világ nincsen rutin.Csak az évek alatt elsajátított tudásra támaszkodhat mindenki.
    Ha egyedül marad a tudása ami megmenti,tovább élteti,ha csoportba kerül,a tudása az amit el tud adni,amitől értékes lesz a csoportnak.
    Súlyra ez a legkönnyebb,a legkönnyebben eltárolható,magunkkal vihető.
    A tudás és a készségek!
    A túlélő tárgyak,földek,gazdaságok nem annyira fontosak.
    Gyufa lesz még évtizedekig,ha leáll a termelés,pólót találni,tűzifa nő magától.....Hely is bőven lesz gazdálkodni,vetni-aratni(még ha most nincs is pénz rá) csak le kell foglalni és megvédeni.
    Az ipari termékekből akkora a készlet(mindenhol),hogy egy emberöltőt biztosan kitart a csökkent népesség mellett.
    Minél szélesebb spektrumot ölel fel valakinek a tudása,annál könnyebben boldogul.Az "egy szál késsel a vadonban"-tól a plc programozáson át,az élelmiszer termelés,feldolgozásig.Minden fontos,hiszen nem tudjuk mi lesz.
    Ja és az egészség és az erő!
    Amíg nincsen baj,addig kár ezerrel pörögni!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

0 Not allowed!
    Volt egy egyedül vs csapatban dologról egy téma indítva, úgy emlékszem hogy sok hozzászólás volt. Próbáltam megtalálni de nem lett meg.

0 Not allowed!
    Sajnos nagyon elszálltak az ingatlan árak, egyre nehezebb lesz egy BOL megszerzése