Oldala 2 of 7 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 64

Topic: Mi a terved?

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,505
    832 tetsziket kapott 540.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    nem kinevetlek vagy ilyesmi, csak kerdezem mert nem ertem. mi az, hogy: ,,éreztem rá a felkészülős ősi érzésére'' ?
    ugy ertettd, hogy osztonosen jon a dolog mint valami osi oszton? vagy osi modszerek hasznalatra gondoltal?
    Régen az embereknek teli volt a kamrája élelemmel, manapság inkább cseng az ürességtől.
    Régen előnyben részesítették a tartós eszközöket, manapság mindent el lehet adni ami olcsó.
    Régen a városi polgárok egy részének is volt vidéken földterülete, most már vidéken is kihalófélben van a kertészkedés, nemhogy a városban élők körében.
    Régen voltak parasztfelkelések, meg egyetemisták tiltakozása, manapság már nem sok ilyen van, illetve nem a magas benzinár/adminisztációs költség, hanem az Uber miatt vonulnak utcára a taxisok.
    Régen szinte minden jól megtermett ember megtudta védeni/meg védhette magát, manapság meg azt mondják a hatóságok hogy kevesebb jogod van mint a támadódnak - ne is próbáld megvédeni magad az utcán. Emiatt és a technológiák miatt elpuhult a többség. A konditermes Jóskák meg nem a harcművészet mesterei. (Vannak igazi harcművészek, de egyenlőre kevesen.)
    Hol van már a magyarság Szomszédok Vágási Ferijéhez hasonlatos önvédelmi képessége? Kiveszni látszik a társadalomból. Leszámítva a harcművészeteket tanult embereket.

Ezeket próbálom visszahozni a múlt homályából - ahogy egyre többen mostanában.

Ezek mind ősi dolgok. Az emberek régen felkészültek voltak szinte bármire - manapság a technológia jóvoltából a legtöbben elkényelmesedtek a modern világban.
    Persze még mindig nem beszéltem a felkészülés ősi érzéséről, de a kivetüléseit sikerült körvonalaznom.

"2 éve éreztem rá a felkészülős ősi érzésére és azóta kb. napi szinten foglalkoztat a téma."
    Lényegében az akartam ezzel a mondattal körülírni, hogy hallgatok a belső hangomra, a megérzéseimre és tudatosan készülök fel.

Vannak "misztikus" dolgaim is, de nem erre alapozom a terveimet. Az az extra tényező.

2. The Following 3 Users Say Thank You to mmilan21 For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,505
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    Megkérdezhetem mit jelent neked a fegyver fogalma?

-Pszichológiai megfélemlítés, meglepetésszerű támadás. ...
    -Gázpisztoly, gumilövedékes, paprika spray, baseball ütő. ...
    -Pusztakezes harc. ...
    -Kés, szívlapát, nyílpuska és íj gumis vesszővel, csúzli, machete, mozgó jármű. ...

Vannak még hasonlók. Mindet most nem sorolom fel. Nagyjából úgy halad a fegyverek súlyosság ahogy felsoroltam azokat.
    Persze nem vagyok én szadista. Nem akarok alapvetően bántani senkit, de megvédem magam ha sarokba szorítanak.

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    401
    218 tetsziket kapott 175.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    -Pszichológiai megfélemlítés, meglepetésszerű támadás. ...
    -Gázpisztoly, gumilövedékes, paprika spray, baseball ütő. ...
    -Pusztakezes harc. ...
    -Kés, szívlapát, nyílpuska és íj gumis vesszővel, csúzli, machete, mozgó jármű. ...

Vannak még hasonlók. Mindet most nem sorolom fel. Nagyjából úgy halad a fegyverek súlyosság ahogy felsoroltam azokat.
    Persze nem vagyok én szadista. Nem akarok alapvetően bántani senkit, de megvédem magam ha sarokba szorítanak.
    Ha csak akkor véded meg magad ha sarokba szorítanak az kicsit késő. Pusztakezes harcot gyakorlod valamilyen formában?

Doom
    Guest
    Lényegében az akartam ezzel a mondattal körülírni, hogy hallgatok a belső hangomra, a megérzéseimre és tudatosan készülök fel.
    Érdekes!Az a baj,hogy keveset megy a beszélgetés valóban fontos dolgokról,máskülönben kiderülne,hogy voltaképpen mindenki ugyan azon az úton jár!
    Valami hasonló történt velem is jó 5 éve.
    Könyököltem az ablakba,néztem a járókelőket és egyszer csak valami sugalmazásféle "készülj,nyugi még van időd,de kezd el!"
    lehet röhögni! ....
    ...most már nem!
    Az ember először azt hiszi,hogy meg fog bolondulni és küzd ellene és vannak folyamatosan megtorpanások!Aztán mindig vissza tér az érzés és teszi az ember,jórészt ösztönszerűen a dolgát!
    Hogy ez mi,azt nem tudom!
    Maxispirituális haveromat kérdezve,arra jutott hogy - "irigylésre méltó kiválasztott vagy!"
    "Megkaptad a jelet,hát élj vele!Veled valakinek tervei vannak!"
    Na persze a materialista világon nevelkedett ember némi szkepticizmussal fogadja az ilyen dolgokat...de hát ki tudja,baj nem lehet belőle?!
    -kérdem,Te nem kaptál jelet?
    -"de igen,de nekem a szellememre van szükség,a fizika létemre,a burokra nem.Neked más sorsot szántak,rád itt van még szükség egy ideig,te ezért kaptad ezt a jelet!"
    Azért sokszor elgondolkodok ahogy olvaslak titeket,figyelem az embereket,hogy valahol a felkészülés útja,módja sem véletlen!
    Mindenkinek meg van/lesz a helye.Mint a kirakós játékban a részek,önmagában értelmetlennek tűnik,de ha a helyére kerül csodás kép kereked!

6. The Following 2 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    206
    640 tetsziket kapott 367.topicban
    Blog Entries
    1
    Régen az embereknek teli volt a kamrája élelemmel, manapság inkább cseng az ürességtől.
    Régen előnyben részesítették a tartós eszközöket, manapság mindent el lehet adni ami olcsó.
    Régen a városi polgárok egy részének is volt vidéken földterülete, most már vidéken is kihalófélben van a kertészkedés, nemhogy a városban élők körében.
    Régen voltak parasztfelkelések, meg egyetemisták tiltakozása, manapság már nem sok ilyen van, illetve nem a magas benzinár/adminisztációs költség, hanem az Uber miatt vonulnak utcára a taxisok.
    Régen szinte minden jól megtermett ember megtudta védeni/meg védhette magát, manapság meg azt mondják a hatóságok hogy kevesebb jogod van mint a támadódnak - ne is próbáld megvédeni magad az utcán. Emiatt és a technológiák miatt elpuhult a többség. A konditermes Jóskák meg nem a harcművészet mesterei. (Vannak igazi harcművészek, de egyenlőre kevesen.)
    Hol van már a magyarság Szomszédok Vágási Ferijéhez hasonlatos önvédelmi képessége? Kiveszni látszik a társadalomból. Leszámítva a harcművészeteket tanult embereket.

Ezeket próbálom visszahozni a múlt homályából - ahogy egyre többen mostanában.

Ezek mind ősi dolgok. Az emberek régen felkészültek voltak szinte bármire - manapság a technológia jóvoltából a legtöbben elkényelmesedtek a modern világban.
    Persze még mindig nem beszéltem a felkészülés ősi érzéséről, de a kivetüléseit sikerült körvonalaznom.

"2 éve éreztem rá a felkészülős ősi érzésére és azóta kb. napi szinten foglalkoztat a téma."

Vannak "misztikus" dolgaim is, de nem erre alapozom a terveimet. Az az extra tényező.
    akkor ugy nagyjabol mindket dologra ertetted az osi szot. mint osi szokasok es mint osi oszton.
    semmi gond veluk.
    szerintem az en osi osztonom a kempingezes. az, hogy kimenjek kicsit az erdobe, egy kicsit egyedul legyek a sotetben es, hogy egy kicsit feljek.

8. A következő fórumozóknak tetszett Ihasz Laci hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,505
    Blog Entries
    4
    Ha csak akkor véded meg magad ha sarokba szorítanak az kicsit késő. Pusztakezes harcot gyakorlod valamilyen formában?
    Pontatlanul fogalmaztam: akkor védem meg magam amikor veszélyben érzem magam.

A házi bokszzsákomat ütöm mostanában. Kombinált technikákat ennél ritkábban gyakorlom.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    401
    Valamilyen stílust gyakorolsz vagy gyakoroltál régebben?

Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,505
    Blog Entries
    4
    Valamilyen stílust gyakorolsz vagy gyakoroltál régebben?
    Egyenlőre még nem.
    Az ütéseim hatékonyságát fejlesztem.
    A fegyencedzés ehhez hozzá rakja - idővel - a jobb állóképességet és határozottabb mozdulatokat.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    401
    Egyenlőre még nem.
    Az ütéseim hatékonyságát fejlesztem.
    A fegyencedzés ehhez hozzá rakja - idővel - a jobb állóképességet és határozottabb mozdulatokat.
    Csuklód nem sérült meg? Az ütéstechnikákat jobb szakembertől megtanulni! Könnyen lesérülhetnek az ízületeid!

13. A következő fórumozóknak tetszett GAZDA hozzászólása:

Junior Member cantharis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2016
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    1
    1 like-pont 1 hsz-ért
    Könyököltem az ablakba,néztem a járókelőket és egyszer csak valami sugalmazásféle "készülj,nyugi még van időd,de kezd el!"
    Az én teóriám az, hogy az emberi evolúció során olyan sokszor és olyan sorozatosan történtek meg a nagyméretű összeomlások, hogy a jelek annyira beleégtek a génállományunkba, hogy ösztönszinten érzékeljük őket.

15. A következő fórumozóknak tetszett cantharis hozzászólása: