Oldala 1 of 6 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 55

Topic: Zöldségtermesztés

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!

Zöldségtermesztés

Minden hozzászólást várok, ami összefüggésben van a zöldségtermesztéssel.
    Technikák, ötletek, természetes permetlevek, védekezés kártevők ellen, öntözés, szaporítás, stb.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Az idei év az első, hogy több száz m2-en vannak zöldségeink. Az a tervem, hogy ősszel szántás után felparcellázom 5x5 méteres táblákra, sarkaihoz leütök egy-egy karót és így táblánkénk kezelem. Köztük kb. 60 cm utat hagyok közlekedni. Itt jön a saját fejlesztésem. Minden tábla közepébe leások egy oszlopot (föld feletti magassága 2,5 m) feszítő dróttal összekötöm az oszlopokat és lefedem hálóval. (Jég és erős napsütés elleni védelem) a háló alá mikroszóró rendszert szerelek, amit 2-3 táblánként külön körre kötök. (1 kör alá csak azonos vízigényű fajtákat ültetek) egy öntözésvezérlővel szabályozhatom, hogy mikor melyik kör mennyi ideig locsoljon.
    Ami növény nem szereti a locsolást, az meg kapna a tövéhez csepegtetőt.
    Minden táblát lefednék geotextillel és csak a növénynél lyukasztanám ki. (Gazosodás elleni védekezés)
    A locsolórendszer hidrofor tartályára raknék betáplálási lehetőséget tápoldat vagy permet kijuttatásához. (Csak természetes eredetű anyagokat kívánok használni)
    Hát nem az a klasszikus kiskerti zöldséges, de így nagyon megkönnyíteném az életemet.
    Kérlek írjátok le a véleményeteket, hogy mennyire életképes az elképzelésem. Min változtatnátok, stb.
    Last edited by Ádám Csaba; 05-15-2016 at 12:04 PM.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 44
    Given: 12

0 Not allowed!
    Mi kb. 15 éve próbáltuk a geotextilt. Nálunk nagyon nem jött be így marad az eper alá a szalma. Az működik, mondjuk kell gazolni mellette de nem a földbe (sárban) van az eper. A sorok közt kis csatorna van, így kapják a sorok a vizet. Nekem tetszik a terved de városban lakom így sajnos nem nagyon értek hozzá mennyire életképes. A csepegtetés tuti jó öntözésre de arra millió meg egy verzió van.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Az öntözés valóban elég szerteágazó fogalom. A középiskolámba oktattak zöldségtermesztőket. Majd ott próbálok információt beszerezni. Ott biztosan tudnak olyat mondani, aki termelő és talán tapasztalatuk is van vele kapcsolatban.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 10

0 Not allowed!
    Amit leírtál , annak sok a költsége szerintem ( háló , mikroszóró rendszer ) , hacsak nincsenek már meg régebbről . Érdemes lenne kiszámolni a bekerülési költséget , és a megtérülést .
    Én gravitációs működésű csepegtetős rendszert telepítek jövőre . Gazosodás : zöldségnél vetés után 1-2 nappal , még mielőtt a vetemény látható lenne , megpermetezem a vetést ecettel , az a vetés óta kinőtt apró gyomokat kiírtja , és elméletileg természetes szer .
    Geotextil miért jobb , mint a sima fólia ?
    Last edited by Laci; 05-15-2016 at 01:10 PM.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Oszlopok vannak, háló is van valamennyi. Majd még ezután kalkulálok árat. Az öntözésre meg mindenképpen ki kell valamit találni, mert rengeteg idő megy el rá. Amennyi időt megspórolna ez a rendszer nekem, annyi idő alatt vígan megkeresném az árát.
    Az ecetet töményen permetezed ki? 10 vagy 20 %-osat használsz?
    A fólia alá kellene befűzni a csepegtetőt. A geotextilen meg átfolyik a víz.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 10

0 Not allowed!
    20 százalékosat , higítás nélkül .

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 98
    Given: 191

0 Not allowed!
    Egyelőre én nem tudom mi lesz, mert a fű is alig nő ki a ház körül. Ilyen fura, homokos talaj van.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Vannak zöldségek, amik a homokot szeretik. Az erdőben nincsenek ehető növények?

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 65

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Egyelőre én nem tudom mi lesz, mert a fű is alig nő ki a ház körül. Ilyen fura, homokos talaj van.
    Kezdj el komposztálni és azzal javítsd a talaj minőségét. Ezt akár most is elkezdheted.
    Egy helyre hordod a levágott füvet és a konyhában keletkezett növényi hulladékokat. Úgy sem adtak kukát, így legalább megspórolod ennek a szállítási díját.

Gyorsan kiszárad ott a homokos talaj, a fű állapota erről árulkodik.
    Faszénport és/vagy agyagot(agyagos földet) érdemes keverni abba a talajba. Vagy hozathatsz termőföldet. Ott is biztos van ilyen lehetőség.

Csak nem olyanok ott a szállítók mint hivatalbeliek, hogy nem hajlandóak kijönni 3 km-t a tanyára.

Homokkedvelő növényeket is telepíthetsz oda, ahogy előttem is írták.