Oldala 5 of 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó
Eredmény 41 to 50 of 55

Topic: Zöldségtermesztés

Az árasztásos öntözést nem ajánlom, mivel a szivattyúval a kútból kell kinyerni a vizet. A kút kapacitása véges, de lehet hogy elég lenne. A szivattyú meg árammal megy, ami pénzbe kerül.
    Szórófejeshez kevesebb víz kell. Ha piacos körforgós műanyagot veszel az nagyon olcsón kiépíthető és örök életű, de eléggé gagyi kinézetű. A fix telepítésű öntözőrendszer neked nem megoldás mivel a konyhakert locsolási igénye folyamatosan változik növényenként.
    A csepegtető a fákhoz jó választás. Kicsi vízigényű és oda juttatja a vizet ahova kell. A csepegtető cső vagy izzadó cső négy öt év alatt elalgásodik, vízkövesedik, ezért cserélni kell majd.

Ádám Csaba
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Az árasztásos öntözést nem ajánlom, mivel a szivattyúval a kútból kell kinyerni a vizet. A kút kapacitása véges, de lehet hogy elég lenne. A szivattyú meg árammal megy, ami pénzbe kerül.
    Szórófejeshez kevesebb víz kell. Ha piacos körforgós műanyagot veszel az nagyon olcsón kiépíthető és örök életű, de eléggé gagyi kinézetű. A fix telepítésű öntözőrendszer neked nem megoldás mivel a konyhakert locsolási igénye folyamatosan változik növényenként.
    A csepegtető a fákhoz jó választás. Kicsi vízigényű és oda juttatja a vizet ahova kell. A csepegtető cső vagy izzadó cső négy öt év alatt elalgásodik, vízkövesedik, ezért cserélni kell majd.
    A kút több lépcsős fúrt kút, meglepődnék, ha kiapasztanám egy ilyen komolytalan 1-2 kw-os szivattyúval. Vannak növények amiknek nem tesz jót a locsolás, ezért kénytelen vagyok árasztani vagy csepegtetni.
    A piaci szórófejekből megjöttem. Azok egy kalap szart nem érnek. Alattuk áll a víz, szórni meg alig akarnak valamit. Arról nem is beszélve, ha 0,2 km/h szél fúj, akkor az összes víz a szomszéd repcén van.
    Tudod, hogy növényfajtánként más-más a vízigény, ezt írtam is, hogy több körre kell csinálni a szórófejezést vagy szakaszolhatóra.
    Köszi a tanácsokat.

Ádám Csaba
    Guest
    A telkemen nagy a lejtés! (50 méteren kb. 1,5-2 méter.)
    Nem akarok duzzasztót csinálni, de ezt valahogy árasztani is lehetne!?!? Árasztással szélben is tudnék öntözni!
    Erre van valakinek elképzelése vagy tapasztalata?

Teraszos rizsföld...
    2953014-lg.jpg
    Last edited by fater.lajos; 05-24-2016 at 10:12 AM. Indoklás: hejjes irássi hibba

Ádám Csaba
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Teraszos rizsföld...
    2953014-lg.jpg
    Teljesen elképzeltem, hogy én vagyok az a rizsszedő paraszt ott piros pulóverben.
    Köszi, de ekkora lejtés azért nincs az udvaromban.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    A "női" Kalifornia paprikának 4 nyúlványa van, a "férfi"-nek meg 3. A nőben több a mag és édesebb is.

Növényekkel kapcsolatban: ti melyik alapvető zöldségekkel/gyümölcsökkel kísérleteztek a kiskertben?
    Nyilván krumpli, hagyma az alap, hogy legyen, de ezen kívül mit tartotok fontosnak?
    Én ezekre gondoltam:
    -kukorica (meg lehet őrölni akár kézzel is és azért vmi kenyérnek látszó tárgy készíthető belőle, én nem hiszem h búzatermesztéssel szenvednék malom meg hasonlók híján)
    -paradicsom (elrakható télre, és paradicsomban főzve elég sok mindent ehetővé lehet vele varázsolni, itt húsokra, zöldségekre gondolok)
    -pár tőke szőlő (nem bor, hanem az ecet miatt, nem csak főzés, hanem télire készülődés vagy fertőtlenítés miatt is fontos, esetleg mazsolát is lehet aszalni)
    -szilva (egyetlen, ami cukor nélkül is eltehető lekvárnak)
    -fokhagyma (jól befokhagymázva egész sok minden ehető lehet ill. gyógyászati célja is van)
    -csípős paprika (itt nem tudom h a klasszikus macskap*** vagy esetleg valamilyen más fajta jobb, ezzel még nem kísérleteztem, mindenesetre ugyancsak bármit ehetővé tesz)
    -bab (jól tárolható, laktató)
    -répa

Ezeket gondoltam alapnak, én a kertben, ezekkel foglalkozok. Mit ajánlotok következő lépésnek? Gyümölcsökön gondolkozok nagyon, de csak az alma ami esetleg még elég soká bírja a pincében. Ha elfogy a cukor lekvár főzéshez v befőtthöz akkor esetleg lehet aszalni, de aszalásban is a szilva a nyerő, nem? Abból indultam ki, hogy a régi paraszt portákon se volt igazán másféle gyümölcs, gondolom nem véletlen. (Alapvetően vmi lisztmentes étkezés felé húzódok, szerintem túl nagy szaktudás kell ahhoz hogy a búzaszemekből kenyér legyen, és ez nincs meg az átlagembernek.)

Tv paprika (+ paradicsom + hagyma = lecsó. Befőttnek eltehető, hasznos kaja, ha szereted)
    Almával lehet mi bénázunk, de elég sokat kidobunk minden évben, még a pincét sem bírják megfelelően, megromlanak hamar, tél vége előtt már soha nincs egy deka sem.
    Mogyoró bokor - igénytelen és finom, sokáig eláll.
    Dió hasonlóan jó lehet, de mi nem szeretjük, illetve mostanság sok betegsége is van.
    Sárgabarack befőzhető, a magja szintén fogyasztható télen.
    Szilvával mi már nem tökölünk, két hatalmas fát vágtunk ki 15 éve, minden évben kukacos volt és igazából annyira nem volt nyerő sem ízre, sem felhasználhatóságra.
    A többire tippem van csak (zöldborsó, brokkoli, zöldbab, stb.), de azokhoz kell fagyasztó, ha jól értem azt kerülni szeretnéd és energia mentesen szeretnél tárolni mindent.

Majd ha jönnek a gazdálkodók kapsz még biztosan tippeket, én ilyen városi "hazajáró" falunszületett vagyok csak.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Az almahoz par tanacs. Nekunk volt az alfoldon tobb mint 100 fa. Nem mindegy melyiket akarod tarolni. Mi a jonatant termesztettuk inkabb de volt par starking fa is. A lenyeg ha tudod te szedd le es tenyleg mint a tojassal ugy kell banni, nem utodhet meg egy picit sem mert gyorsan el kezd belurol rohadni, valamint a gyumolcs viaszt a hejarol nem szabad letorolni, 1 es 5 celsius kozott taroltuk, a hidrofor hazban a tobbi zoldseggel egyutt. Februarig marciusig elallt. Kompotot lehet belole csinalni, az is elall sokaig, meg az aszalt alma is nagyon finom, telen, en nagyon szeretem, meg ha mar nem a legszebb telen meg is lehet sutni sutoben. Lereszelve palacsinta tesztaba megsutve olyan laktatos, hogy 2-3-nal tobbet nehez megenni belole.