Oldala 7 of 7 ElsőElső ... 567
Eredmény 61 to 63 of 63

Topic: Zöldségtermesztés

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 29
    Given: 1

2 Not allowed!
    Hidropóniának hívják a módszert. Salátát sok felé termesztenekvízen úszó lyukacsos tálcára tett maggal. Azt hiszem ez a legrégebbi. Amit én is láttam, az Egyiptomban retek volt vízkultúrás üvegházban (nem fűtötték...). De van olyan is, hogy föld helyett égetett kerámiagolyókat használnak.
    Krumplit termelhetsz betonon is. Szórd szét a szalmát arra a vetőkrumplit és ismét szalmát. Már csak locsolni kell. A youtub-on erről sok videó van. Ha szalma nincs, akkor valami más fedőanyag is jó lehet...

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up
    Received: 30
    Given: 33

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Azt értem hogy nem kell napfény, mert az UV alatt is megnő egy növény, de föld nélkül hogy? Igaz, arra is emlékszem hogy második osztályos kisiskolás koromban babot csíráztattunk és nem földbe tettük, hanem ecettel locsoltunk meg egy vattát és abba tekertük a babot. Bár nem tudom hogy egy kifejlett növénynél ez hogy működne. Már ha egyáltalán ez a koncepció ami alaján 3 mázsányi zöldséget "állítottak elő".
    A cikkből is kiderül, hogy tápoldatra van szüksége a növénynek, tehát tkp. "ugyanazokat" az anyagokat megkapja, mert meg kell kapnia, mint amiket a természetes/trágyázott talajból kivonna.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 20
    Given: 5

2 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    föld nélkül hogy?
    Szia,

Sajnos manapsag egyre tobb olyan aru van a boltokban, amit igy termelnek, meg is erzodik az izukon, illetve az iz hianyan.

Bel