Oldala 6 of 6 ElsőElső ... 456
Eredmény 51 to 55 of 55

Topic: Zöldségtermesztés

0 Not allowed!
    Igen, a lehető legkevesebb hozzáadást igénylő tárolással kísérleteznék. Pl. lehet hogy eltárolok 20 évre elegendő cukrot, de mi lesz 20 év múlva? Ha nincs elég élelem, nem hiszem hogy bárki is cukorgyártással foglalkozna, tehát ha most nincs, akkor 20 év múlva se nagyon lesz, cserélni sem tudok majd. Viszont annyi idő alatt már bőven rájöhetek hogyan oldom meg cukor nélkül. Aztán ha elfogy, konstatálom, hogy elfogyott és élem tovább az életem.
    Só viszont talán jobban hiányozna, de abból elképzelhető hogy beindul valamiféle kereskedelem, előállítása egyszerűbb, mint a cukoré, és bár Magyarországon nincs sóbánya, de a szomszédban azért akad.
    Ti mennyi sót és cukrot tároltok? Hogy számoltok?
    Nagyszülők náluk 50-50 kg-ot spájzoltak be a háború után, de nagy részét ki kellett dobni miután elhunytak, nem tudtuk átvinni máshova tárolni.
    A másik probléma az üveg. OK, hogy pl. elteszel a padlásra 3x annyi befőttes üveget, mint amennyire szükséged van, de azok is eltörnek egy idő után. Kerámia edényeket meg szerintem ha tudnánk is készíteni, kevés embernek van a közelében megfelelő alapanyag ill. fazekas felszerelés, égető kemence. A mostani keramikusok se biztos, hogy kisujjból kiráznák a megfelelő elegyet és formát ahhoz a kancsóhoz, ami pl. ecetkészítésre alkalmas.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 3
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Parasztcipo Hozzászólás megtekintése
    szerintem túl nagy szaktudás kell ahhoz hogy a búzaszemekből kenyér legyen, és ez nincs meg az átlagembernek.
    Szia,

Ugyan meg sosem csinaltam, de azt gondolom, hogy ka'sa't es lepenyt sokkal egyszerubb csinalni, mint kenyeret, szoval a buzanak is van konnyu feldolgozasi modja.

Bel

0 Not allowed!
    Bel,

én már ott szerintem elakadnék hogy a búzát learatni meg rostálni. Maradok a kukoricánál szerintem. Azt láttam házilag is hogy lehet feldolgozni, viszont a búzát nem nagyon tanulhatod meg a kiskertben Viszont most hogy mondtad kipróbálok azért egy kásareceptet, én sem csináltam még soha.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 77
    Given: 2

0 Not allowed!
    Semmi különbség nincs a kukorica meg a búza között ilyen szempontból
    Leszeded a kalászt (csövet), kimorzsolod, kiszeleled (addig fújod, míg a pelyva ki nem megy belőle), mehet az őrlőkövek közé.
    Ami számíthat, az a termésmennyiség, búzából kb. kétszer akkora terület kell ugyanannyi terméshez, mint a kukoricából.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2018
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    A tartósításhoz annyit szólnék hozzá, hogy (szinte) mindent lehet konzervként tartósítani üvegben. A zöldbabtól a reszelt almán és a csöves kukoricán át a tökig. Régi, múlt század eleji szakácskönyvekben rengeteg ilyen recept van. Akkoriban meg nem volt fagyasztó, tartósítani viszont kellett valahogy a termést. (Hő)energia kell ugyan az eltevéshez, de a kamra polcán elállnak ingyen.