Oldala 2 of 6 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 58

Topic: Zöldségtermesztés

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Egyelőre én nem tudom mi lesz, mert a fű is alig nő ki a ház körül. Ilyen fura, homokos talaj van.
    nekem a második telkem volt ilyen.
    A hamis ciprus+a csodasövény termett meg benne,a többi csak vegetált.A környéken mindenki szőlőzőtt+őszibarc kfákkal foglalkozott.Egyiket sem szeretem!
    Még rendes gyepet sem tudtam csinálni!
    Persze lehetett volna jó zsíros fekete földet hozatni+ krumpli héjjal feljavítani...de ennek az árából életem végéig megveszem a napi két almát+ egy paradicsomot vagy paprikát!
    A franc kínlódott vele,megvártam a tavaszi időszakot,amikor viszonylag szép volt és jó pénzért tovább adtam rajta!Nyáron katasztrofálisan nézett ki .
    Azért most már okosabb vagyok ennyivel is.A következő teleknél okosabb leszek.Pl. ahol a kollégám lakik,olyan jó a talaj,hogy egész évben harapni lehet a füvet és elég csak beletaposni a lehullott paradicsomot és kikel a következő évben.
    Van úgy,hogy kár kínlódni..inkább kicsit arrébb kell menni!

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    ..most tényleg,szórakozol velem?Nem írok semmi rosszat vagy szabály elleneset!

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 66
    Given: 26

0 Not allowed!
    Nyírségi burgonya, az lesz Túlélő új bevételi forrása, homokos talajt kedveli

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 162
    Given: 283

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    ..most tényleg,szórakozol velem?Nem írok semmi rosszat vagy szabály elleneset!
    A fórrummotorhoz beszélsz? Az szűr mindent. WestBam commentjét is kiszűrte.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Nyírségi burgonya, az lesz Túlélő új bevételi forrása, homokos talajt kedveli
    Egyelőre még nem tudom. Az biztos hogy nálunk most is reggelenként 0 fok körül van a hőmérséklet. Anyám azt mondta hogy szerezzek be ládákat, meg jó földet aztán majd termesszek abban valami zöldséget. Majd kiderül, még nem tudom mit kéne.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    A fórrummotorhoz beszélsz? Az szűr mindent. WestBam commentjét is kiszűrte.
    ja!...már azt hittem valami "háttérhatalom"....
    De most tényleg...ha termelni akarsz(gondolom ez volt a szándék) akkor az a föld nagyon nem jó...
    Személy szerint nem tartom értelmes dolognak a trágyázást,feljavítást,termőföld oda hordását..
    Iszonyat költség...és akkor már tényleg értelmesebb dolog megvenni a boltban(azért olyan sok nem kell).
    ha üzleti vállalkozást akarsz(piac, őstermelő)szintén ugyan ez lesz a helyzet,elmegy öntözésre,szerves/szervetlen trágyára a haszon!
    Tovább kell állni,mert most még lehet válogatni!Az ember állítólag egy értelmes lény..ha valahol nem jó arrébb megy!
    nekem nem volt szerencsém..mert nem értek hozzá!De most már annyit leszűrtem,hogy a fű,a gaz elég jó etalon lehet.
    Ahol a rekkenő kánikulában is gyönyörű a fű az árokparton,ott érdemes telket nézegetni.
    Persze ott a másik szépség a belvíz,amikor túl sok a jóból!
    Summa-summárum nyitott szemmel kell járni és több évszakban megnézni a vágyott telket,érdeklődni a környéken és nézni mit termelnek a helyiek.
    A jó földben élvezet és játék a kertészkedés és örömöt okoz.A rosszban,meg kínszenvedés.
    Most még lehet válogatni!

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 96

0 Not allowed!
    Egyelőre még nem tudom. Az biztos hogy nálunk most is reggelenként 0 fok körül van a hőmérséklet. Anyám azt mondta hogy szerezzek be ládákat, meg jó földet aztán majd termesszek abban valami zöldséget. Majd kiderül, még nem tudom mit kéne.
    Majd kerítsd be a kertet ha lehet, mert lehetnek arrafelé vadállatok amelyek kárt tehetnek a veteményesben.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Csak egy nagyon kis hely van a ház mögött, a többi mind dzsungel/mocsár. Ami meg nem, az homok. A fű se nő. Vagy 2 éve nem volt fű vágva, mégse nőtt nagyra. Meg van egy rész, ami száraz fűvel borított kődarabos hely. A ház előtt van egy kicsit jobb föld, ott még a pitypang is kinőtt. Egyelőre inkább a víztározást akarnám megoldani, meg mondjuk konzervfelhalmozást vagy valami hasonlót.

Ami érdekes, hogy még nem láttam semmilyen állatot, csak madarakat. A városban láttam borzokat és rengeteg mókust, itt viszont még semmit. Gondolom hogy az erdő mélyén lapulnak a mumusok.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Az idei év az első, hogy több száz m2-en vannak zöldségeink. Az a tervem, hogy ősszel szántás után felparcellázom 5x5 méteres táblákra, sarkaihoz leütök egy-egy karót és így táblánkénk kezelem. Köztük kb. 60 cm utat hagyok közlekedni. Itt jön a saját fejlesztésem. Minden tábla közepébe leások egy oszlopot (föld feletti magassága 2,5 m) feszítő dróttal összekötöm az oszlopokat és lefedem hálóval. (Jég és erős napsütés elleni védelem) a háló alá mikroszóró rendszert szerelek, amit 2-3 táblánként külön körre kötök. (1 kör alá csak azonos vízigényű fajtákat ültetek) egy öntözésvezérlővel szabályozhatom, hogy mikor melyik kör mennyi ideig locsoljon.
    nem tudom mivel szántasz?traktor,ló,rotakapa?
    Már csak azért kérdezem,mert az oszlopok nélküli területet jól be lehet szántani,de ha megcsinálod a terved utána kerülgetni kell,az oszlopokat.
    A másik dolog amit kalkulálj a jégeső,a hóteher és a jegesedés(már ha télre is marad?)
    Szerintem egy-két sima fóliasátorral jobban járnál...vannak már jól bevált/hatékony technikák a földművelésben....

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Csak egy nagyon kis hely van a ház mögött, a többi mind dzsungel/mocsár. Ami meg nem, az homok. A fű se nő. Vagy 2 éve nem volt fű vágva, mégse nőtt nagyra. Meg van egy rész, ami száraz fűvel borított kődarabos hely. A ház előtt van egy kicsit jobb föld, ott még a pitypang is kinőtt. Egyelőre inkább a víztározást akarnám megoldani, meg mondjuk konzervfelhalmozást vagy valami hasonlót.

Ami érdekes, hogy még nem láttam semmilyen állatot, csak madarakat. A városban láttam borzokat és rengeteg mókust, itt viszont még semmit. Gondolom hogy az erdő mélyén lapulnak a mumusok.
    Nyami.....tuti jó hely lehet!Én biztos nem kínlódnék olyan dolgokkal amik reménytelenek!Olcsó kerítéssel bekeríteném és "szabadon engednék kecskéket+meg ami gondozás mentes,csüngőhasú malac pl. pár gyümi fa ami bírja a klímát.....és ha már van mocsár ott van víz is bőven...A legmélyebb pontjára csinálj egy tavat(markoló egy nap alatt megcsinálja)
    Egyrészt kevesebb lesz a szúnyog,másrészt az igénytelenebb halak jól érzik magukat benne.Ja és lesz vized bőven.
    A konzerv felhalmozás értelmes ötlet...ha már pénzt kell költeni,biztosabb élelem forrás mint a kétes kimenetelű gazdálkodás.