Oldala 3 of 6 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 57

Topic: Zöldségtermesztés

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 142
    Given: 242

0 Not allowed!
    Tuti jó hely is, csak nem termesztés szempontjából. A nagy zúgás helyett csend és nyugalom van. Minden helynek megvannak a jó és rossz oldalai. Itt legalább etethetek madarakat anélkül hogy feljelentene a szomszéd. Néhány gyümölcsfa talán jobban megállna mint a paradicsomtő. Gyümölcsfák hogy bírják a homokos talajt?

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Tuti jó hely is, csak nem termesztés szempontjából. A nagy zúgás helyett csend és nyugalom van. Minden helynek megvannak a jó és rossz oldalai. Itt legalább etethetek madarakat anélkül hogy feljelentene a szomszéd. Néhány gyümölcsfa talán jobban megállna mint a paradicsomtő. Gyümölcsfák hogy bírják a homokos talajt?
    Ez a dolog túl sok tényezős, szerintem nézz szét a környéken, hogy milyen fák élnek meg azon a talajon és aszerint válassz.
    Nem akarlak rábeszélni a zöldségtermesztésre, de a homokos talajt rengeteg növény kedveli. (saláták, hagymák, tökök, stb.)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Akkor ezek szerint nincs minden veszve. De hidegtűrőnek is kell hogy legyen, mert itt aztán nyáron se izzad senki.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    csak nem termesztés szempontjából.
    hát igen gondolkodni azt kell/nem is árt!
    Apró példa:
    Egy 0.75 borsó konzerv 165 Ft.ha úgy veszem(nem tudom más mit dolgozik,de ez az összeg kb.5-10 perc munka egy melóhelyen vagy más munkával..és nincsen semmi befektetés!Teljesen rizikó és bosszankodás mentes!
    Amíg béke van és jólét a boltokban mindent meg lehet vásárolni,napra készen,frissen,bevizsgálva,garantált minőségben.
    Konzervként és más terményt/terméket betárolva és forgatva a készletet,akár évtizedekre is lehet előre tárolni,szinte mindent.(a példánál maradva egy óra alatt 12 db(8 kg)konyhakész,feldolgozott,további munkát nem igénylő borsó konzervhez lehet jutni..ami garantáltan megvan)
    Ha már amúgy is dolgozni kell valamit egyértelmű ,hogy az értelmes ember a kevesebb befektetett energiát igénylő tevékenységet csinálja!
    Így rengeteg időt spórol meg és a siker biztos!(biztos hogy lesz mit enni)..és nem elhanyagolható szempont,hogy egy jól lezárt pincében vagy tároló helyen biztonságban is van a készlet.Nagyságrendekkel könnyebb megvédeni egy zárt pincét a ház alatt,mint egy nyílt földterületet!
    A fennmaradó időt szórakozásra,műveltségek,nyelvek megszerzésére,ismeretek szerzésére tudja fordítani...vagy marad ideje a birtok biztonságosabbá tételére,gyakorlásra,építésre.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    hát igen gondolkodni azt kell/nem is árt!
    Apró példa:
    Egy 0.75 borsó konzerv 165 Ft.ha úgy veszem(nem tudom más mit dolgozik,de ez az összeg kb.5-10 perc munka egy melóhelyen vagy más munkával..és nincsen semmi befektetés!Teljesen rizikó és bosszankodás mentes!
    Amíg béke van és jólét a boltokban mindent meg lehet vásárolni,napra készen,frissen,bevizsgálva,garantált minőségben.
    Konzervként és más terményt/terméket betárolva és forgatva a készletet,akár évtizedekre is lehet előre tárolni,szinte mindent.(a példánál maradva egy óra alatt 12 db(8 kg)konyhakész,feldolgozott,további munkát nem igénylő borsó konzervhez lehet jutni..ami garantáltan megvan)
    Ha már amúgy is dolgozni kell valamit egyértelmű ,hogy az értelmes ember a kevesebb befektetett energiát igénylő tevékenységet csinálja!
    Így rengeteg időt spórol meg és a siker biztos!(biztos hogy lesz mit enni)..és nem elhanyagolható szempont,hogy egy jól lezárt pincében vagy tároló helyen biztonságban is van a készlet.Nagyságrendekkel könnyebb megvédeni egy zárt pincét a ház alatt,mint egy nyílt földterületet!
    A fennmaradó időt szórakozásra,műveltségek,nyelvek megszerzésére,ismeretek szerzésére tudja fordítani...vagy marad ideje a birtok biztonságosabbá tételére,gyakorlásra,építésre.
    Doom, szerintem neked konzerv volt oviban a jeled!
    Komolyan nem akarlak lebeszélni a konzervek fogyasztásáról, csak kérdezem, hogy jártál Te konzervgyárban. Láttad már, hogy hogyan készül?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 12

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    Komolyan nem akarlak lebeszélni a konzervek fogyasztásáról, csak kérdezem, hogy jártál Te konzervgyárban. Láttad már, hogy hogyan készül?
    Mesélhetnél . Mi a baj velük , a sok tartósítón kívül ? Bár van néhány hőkezeléssel tartósított fajta is .
    Opció lehet a házilag beföttesüvegben konzervált étel is .

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    Doom, szerintem neked konzerv volt oviban a jeled!
    Köszi!
    Félre értés ne essék,senkit nem akarok semmiről le vagy rábeszélni,...mindenki tegyen belátása szerint!
    Igazából a legjobb nem a VAGY...hanem az ÉS!Tehát konzerv/tartalék biztonságban ÉS kert,háztáji meg ilyesmi(ja és a mobilitás )
    No de ezzel van pici probléma..pénz és idő! Ha mindkettőből szűkösen áll valaki akkor bizony elő kell venni a szürke állományt és a lehető legtöbbet kihozni a helyzetéből!
    Mivel ez elsősorban egy felkészülős fórum extrém helyzetekre,így elsősorban a biztonság kérdésköre van előtérben(szerintem).
    Nem csak a saját személyünk biztonsága,hanem az értékes ,az életünket megmentő készletek biztonsága is.
    A "védelem " kifejezésnél nem csak a zombik,fosztogatók elleni védelemre gondoltam,hanem a természet erői,a kártevők,a környezeti szennyezés,ipari katasztrófák,ne adj Isten radioaktív szennyeződésre is!
    Kérdés!
    Melyik preppernek nagyobbak a túlélési esélyei(ha már a VAGY szó kerül előtérbe) tornádó,földrengés,hurrikán,jégeső,extrém tél helyzet,atom katasztrófától/ támadásból rádióaktív kiszóródás,ipari katasztrófától környezeti szennyezés....vagy esetleg fosztogatás...
    Akinek negyven centi beton alatt van a készlete és 1000 palack ásványvíz...vagy akinek a földön van vagy a fán,...legel a háztáji és a kútban van a vize?
    Nem kötekedés..de tényleg ..gondoljatok bele a szituba,ha már prepper fórum!
    Láttad már, hogy hogyan készül?
    ettől függetlenül nyilvánvaló,hogy akinek van ideje főzzön be magának..ugyan olyan jó ötlet mint a konzerv..lényegében konzerv!
    Láttad már, hogy hogyan készül?
    Nem!De igazából nem is érdekel.Évek óta preperkedek és forgatom a készletet...semmi bajom tőle!Olyanokat tárolgatok,amiket szeretek/szeretünk.Ami el is fogy ha lejár a szavatossági idő!
    Egyébként meg megveszem a boltba piacon a frisset!A konzervek CSAK vésztartalék!

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Mesélhetnél . Mi a baj velük , a sok tartósítón kívül ? Bár van néhány hőkezeléssel tartósított fajta is .
    Opció lehet a házilag beföttesüvegben konzervált étel is .
    Nagykőrösön nőttem fel, ott volt közép-Európa legnagyobb konzervgyára. Mára tönkretették, de lett helyette Bonduelle. Élelmiszeripari középiskolában tanultam, így a gyakorlatokat, nyári munkákat vagy a Bonduelle-ben vagy a Nagykőrösi Konzervgyárban vagy az Univernél (Kecskemét) töltöttük.
    - Volt, amikor a lejárt konzerveket kellett felnyitnunk és öntögetni a zárógépbe. Azaz a sok éves konzerveket úgy adták el, mint a friss termék.
    - A borsót vágás után 4-5 órával már hőkezelni kell, mert különben megsavanyodik. Bonduelle-nek a békéscsabai telepe nem tudta fogadni az árut, így átirányították Nagykőrösre. Nyári melegben 12-14 órát töltött a teherautón és utána kezdték feldolgozni. Olyan rohadt silószaga volt, amikor leöntötte az autó, hogy forgott a gyomrunk, de eladták azt is.
    - Az idénymunkások higiéniájáról gondolom nem kell beszélni. Láttam amikor a román vendégmunkások megfürödtek a paradicsom főzőüstben és benne hagyták a vizet. Az ott is maradt a következő paradicsom alatt. (Erről még fotó is készült, szerintem meg is van valahol)
    - Az udvaron állt a rengeteg feldolgozásra váró gyümölcs. Ahogy ott volt, úgy öntötték fel, mert sietni kellett. Rohadt gyümölcs nem volt úgy kiválogatva, mint odahaza.
    - A raktárakban van külön szav.idő nyomtató és palettázó. Diákok rendszerint szedték szét a raklapokat, törölték le alkohollal a szavatossági időt és rakták fel a szalagra.
    Igazándiból azért nem hiszek a minőségi ellenőrzésekben, mert mondta a laboros is, hogy Ő leveszi a mintát, amikor beérkezik az autó, de amikorra azt kielemzi, akkorra már dobozban van az áru. Néha szól, hogy rakás szart hoztak be, meg teljesen más fajtát, mint amire leszerződtek, de akkor már nincs mit tenni. Legfeljebb az ilyen nem exportálják, hanem marad idehaza.
    Meg mindig tudtuk egy nappal előre, hogy mikor van audit. Akkorra eltüntettünk minden nemodaillő dolgot és szép, modern, higiénikus volt a gyár.
    Jelenleg hetente többször járok baromfivágóhídon. Az se pite, de fele annyira se gyomorforgató, mint a konzervipar.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Én nem tudom, de én konzervkajától beteg még sose lettem, pedig jó sok konzervet megettem már. Ugyanakkor házikolbásztól és házi krumplitól félholtra betegedtem. Amíg nem betegít meg a konzerv, addig nem érdekel hogy készül. Ráadásul sok éven át eláll, ettem már 6 és fél éves babkonzervet, teljesen jó volt. (Valahol itt van a videó róla, a fórumon.)

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Király! ...legalább edzésbe lesz a gyomor!..ha beüt a krakk úgyis mindent meg kell tudni enni!