Oldala 2 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 34

Topic: Emp/emi

Az alu fóliás ötlet bevált 3 rétegbe betekertem és tökéletesen zár nem lehet felhívni, nem jön át rajta a bluetooth meg a wifi se azaz sikerült leárnyékolni...

Sziasztok,

Valaki hozzaerto utanagondolhatna, hogy ami tonkretesz egy taviro vonalat, az nem teszi tonkre az alufoliat?

Ha igen, akkor nagy EMP-re nem jo.

ui. valaki szedett mar szet mikrohullamu suto ajtajat? Azon milyen vastag a szigeteles?

Bel

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló bel Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

Valaki hozzaerto utanagondolhatna, hogy ami tonkretesz egy taviro vonalat, az nem teszi tonkre az alufoliat?

Ha igen, akkor nagy EMP-re nem jo.

ui. valaki szedett mar szet mikrohullamu suto ajtajat? Azon milyen vastag a szigeteles?

Bel
    Nyilván egy bizonyos szintig véd csak az alufóliába tekerés. A rádióhullámokat felfogja. Az EMP ereje ennek több 1000 szerese lehet(a pusztító ereje alapján).

Egy 0,5 mm falvastagságú, minden oldalt vasból készült lezárt hordó a mikrót lepipálja EMP védelemben, annyi biztos.
    Plusz ha mindezt elásom földbe vagy a pincébe rakom, akkor biztosabb védelmet nyújt.

De el kell szigetelni az eszközt, nem lehet fémes kapcsolat (kontaktus) közte és a fém doboz között.
    Mert különben nem lesz jó!

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Unicornis Hozzászólás megtekintése
    De el kell szigetelni az eszközt, nem lehet fémes kapcsolat (kontaktus) közte és a fém doboz között.
    Mert különben nem lesz jó!
    Pontosan.

Én végül fémdobozra szavazok. nem tudom elég vastag-e de az lesz. esetleg ha valakinek van trezorja, az arra is jónak tűnik. vastag fémdoboz. Jó lenne beszerezni ebből is.

A faraday kalitka egy jó megoldás, de a mai napig viták folynak a pontos fizika-elméleti tisztázásról, így nem lehetsz 100% biztos semmiben. Ezek a fejlemények mint általában, nem jelentik hogy ne létezne faraday effektus, viszont arra a kérdésre hogy milyen típusú árnyékolás (hiszen egyfajta árnyékolásról beszélünk) mennyire hatásos, komoly hatással vannak.

Source:
    https://sinews.siam.org/DetailsPage/...aday-Cage.aspx
    https://news.ycombinator.com/item?id=12202829

Én épp a napokban gondolkodtam rajta, hogy valahogyan tesztelni kellene EMP szituációkat régi diszkekkel és olcsó elektronikai eszközökkel, de egy laborkörnyezet létrehozása nem triviális feladat, pedig ezek a témák borzasztó fontosak. Ajánlom olvasásra annak aki nem megfelelően felkészült angolból hogy EW101 anyagokat toljon a következő disszertációt: http://uni-nke.hu/downloads/konyvtar...nya_laszlo.pdf

Tehát akkor elég ha egy zárt fém dobozba teszek szigetelő anyagot és abba rakom a gépeket? No, de itt is az a nagy kérdés, mikor kell elraknom mindent? Hogyan lehet használat mellett megoldani a folyamatos védelmet szerintetek?

Benne van a helye. Ha nem használod visszateszed, mikor használod kiveszed. Mondjuk itt nem napi használatban lévő pl. telefonról beszélek, de egy legolcsóbb akármilyen független telefon elfér benne tartalékba, szigorúan feltöltött akkuval. Bár ha emp van akkor gsm az nincs

tartalék rendszereket lehet érdemes benne tárolni, volt szó valahol e-bookról pl.
    Folyamatos üzemet úgy tudom elképzelni, hogy akkora a kalitka, amiben elférsz, és tudsz dolgozni, és aggregátról (ami szintén bent van)
    vagy cserélgetett aksiról működik
    de ez elég durván hangzik