Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 16

Topic: Tó, kerti tó, fürdő tó

Ádám Csaba
    Guest

Tó, kerti tó, fürdő tó

Mint lehetőség, megfordult a fejemben, hogy a tanyán ásatok egy tavat! Kb. 20x30 méter, közepénél 2 méter mély. Nem fóliázott, hanem természetes mederrel. Jó agyagos az altalaj! Mennyi hal élne meg benne? Működne, mint élelmiszerforrás?
    Nem kell valakinek 1200 m3 föld?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Nekem kéne, jó sok mocsarat be tudnék vele temetni, de drága lenne postán átküldeni.

Amúgy nem tudom én csak valami gyerekmedencét akarok majd a hátsó kertbe, mű-tó témában nem tudok tanácsot adni.

Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    Mint lehetőség, megfordult a fejemben, hogy a tanyán ásatok egy tavat! Kb. 20x30 méter, közepénél 2 méter mély. Nem fóliázott, hanem természetes mederrel. Jó agyagos az altalaj! Mennyi hal élne meg benne? Működne, mint élelmiszerforrás?
    Nem kell valakinek 1200 m3 föld?
    Itt nézz szét szakirodalomban:
    http://mkk.szie.hu/dep/halt/UserFiles/File/tananyagok/

Ádám Csaba
    Guest
    Területi vízgazdálkodás témában érintettük a tavak biológiáját fősulin, de az kevés volt. Jó lenne beszélni valami hal szaporító szakemberrel. És nem másod sorban lehetne benne fürödni. Most tényleg foglalkoztat a dolog.
    Hová lehetne ennyi földet elsütni?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Feltétlenül meg akarsz tőle válni?
    Lehetne belőle szélárnyékoló, hóvédő dombot, földházat, felszín feletti pincét vagy akár óvóhelyet építeni.
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

vagy megtolteni a homokzsakokat?

Ádám Csaba
    Guest
    Hát így se hatalmas a kert, ott nem maradhat a(z összes) föld. Valami épületet építeni jó lenne, de most nincs rá pénzem. Zsákos dolgot nem tudom értelmezni. Valahová inkább eladnám...

Vagy a tó szélére rakod a kiásott földet, így mindjárt nem kell olyan mélyre menni!

Ádám Csaba
    Guest
    Valamennyi biztosan kell a szélére, mert alföldi ingatlanhoz képest nagy lejtése van a telkemnek, de az összes akkor is sok oda szerintem. Na majd holnap csinálok rá számítást. A felső termő réteget nem akarom eladni, csak az alatta lévő agyagos homokot.
    De köszönöm a tanácsot!

Senior Member Sergeant's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2016
    Lakhely
    Közép-, Kelet-és Nyugat-Orbanisztán
    Igen sok minden kell egy medence vagy kerti tavacska életben tartásához.
    Nekem egy 9 m3-es medencém van. Ha nem kezeljük a vizet, akkor nagyon gyorsan beopálosodik és elkezdődik a poshadás, iszaposodás.
    Szükséges a kezdeti "sokkolása" a víznek nagy mennyiségű klórral, utána a folyamatos klórozás az úszó adagolóval. Algaölő koncentrátum, baktérium-és vírus ölő, pelyhesítő és ph beállító hetente. Keringető szivattyú járatása folyamatosan, használat után a hálós tisztítás, lefedés.
    Kerti tavacska esetén a folyamatos levegőztetése a víznek, télen fűtése. Melóhelyemen van stresszoldó tavacska díszhalakkal, növényekkel. Elég sokat dolgoznak vele a kertészek.
    Szóval, nem egyszerű a dolog. Főleg, ha nagy méretűt akarsz...
    Hazámban bárhol lehetek, mindenhol otthon vagyok.
    Hazámban minden utat ismerek.
    (Idézetek a Nagy zűr Korzikán c. alapműből)😀