Oldala 3 of 3 ElsőElső 123
Eredmény 21 to 24 of 24

Topic: Mari néni túlél (Mari néni és Prepper Rambo)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    118
    150 tetsziket kapott 110.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Amúgy van olyan erdő Magyarországon, ahol fél napon át lehet befelé menni? 12 óra X 2 km. 24 km. Hogy 24 km-re legyél egy erdőben, annak az erdőnek legalább 48 km átmérőjűnek kell lennie. Szerintem ilyen erdő Magyarországon nincs. [/IMG]
    Szerintem nincs 10 km-nél több 2 falu között Magyarországon ... Én keresgéltem régebben ilyen hejeket ( googlemap szinte mindent mutat ) , de nem nagyon találtam .

2. The Following 2 Users Say Thank You to Laci For This Useful Post:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2015
    Tetszik adás
    190
    45 tetsziket kapott 23.topicban
    Fél napi járás
    Szerény véleményem szerint fél napi járás nem 12 óra, hanem a nappal töltött idő fele, alvási idő nélkül, tehát legfeljebb 16/2 = 8 óra. De ha napi munka-, gyaloglási tevékenységre 12 órát számítunk, akkor csak 12/2 = 6 óra.

Bár szerintem nem ez a lényeg, a bandák túlélő helyzetben nem az erdőt járják, hanem a lakott helyeket, nem kockáztatnak, az erdőben nincs elég "anyag". Éjszaka az erdőben egy jól képzett katona ki tud nyírni egy alvó, 8-10 fős bandát.

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Tetszik adás
    103
    159 tetsziket kapott 102.topicban
    Kis Falu Taljánországban. Izola Tremiti
    Reggel felébredek a hajóban ami a kikötő egyik elhagyatott részén horgonyoz, főzök egy kv-t és kiülök a tatra , nézem a napfelkeltét, a hullámokat a gát túloldalán amikor egy Mari néni kopott-koszos steppelt nagy rózsamintás pongyolában, őszes haja hátul szétálló kontyba fogva, leballag a hajó mellé. vagy 3-4 macskával kísérve.
    A hatalmas zsebekből elővesz egy neylon szatyrot, egy köteg újság papírt, a közelébe ólálkodó macseknak ad egy hatalmas maflást visszakézből, ami elrepül pár métert, és kipakol maga mellé. A másik nagy zsebből előhúz kb 6-7 méter damilt a végén egy nagy rozsdás anyacsavarral, meg vagy 5 előkével mindegyiken egy nagyobb horoggal amikre felhúz valami csalit. Szerintem tintahal lábak lehettek, de nem láttam jól.
    A készséget behajintja a hajó mellé, és vár egy kicsit, mikor a zsinórja erősebb rángásokba kezd szép komótosan kihúzza, közben nem rest féllábbal osztani a macskákat akik izgatottabbak lettek, és közelebb merészkedtek hozzá. A kivett horgokon 2 kb 30 dekás hal ficánkolt, figyelve a macskákra és folyamatos pofonokat osztogatva nekik leszedte a halakat ügyesen, betekerte ujságpapírba, és a térdén kettétörte a gerincüket. Volt olyan szerencsés macsek aki egyenesen a néne kezében lévő hallal kapta az éppen aktuális nyaklevest. A mámi kivett vagy 7-8 halat mind becsomagolva, kettéroppantva, a szatyorban, és szép komótosan felballagott a faluba az izgatott macskák kíséretében.

https://www.google.hu/maps/@42.11987...!7i2000!8i1339

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
    itt történt az eset.

5. The Following 2 Users Say Thank You to Rozsomák For This Useful Post:

Doom
    Guest
    Igen..EZ így igaz.....Mikor Horvátországba nyaraltunk,hasonló volt a felhozatal!
    A part mellett lehetett szedni a "rákovicákat", és kettétörve csalizva valóban azonnal kapás és fogás volt,csak úgy belógatva a mólóról(bot nélkül)
    ,,,de persze EZ is ...mint minden más erőforrás...napszak függő,évszak függő,helyfüggő....tehát helyismeret! Hol..mit...mikor!