Eredmény 1 to 8 of 8

Topic: Iránymeghatározás egy bot segítségével!

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2016
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban

Iránymeghatározás egy bot segítségével!

Sziasztok!
    Sikerült megszereznem a John "Lofty" Wiseman féle SAS Túlélési Kézikönyvet. A könyvben van egy fejezet, ami a tájékozódással foglalkozik. Ott van két módszer, miszerint egy leszúrt karó árnyéka alapján meg lehet mondani merre vannak az égtájak. Kipróbáltam a módszert, nagyon jól működik, legalábbis itt az északi félteken. De a könyv azt nem írja, hogy a Déli félteken is működik-e a módszer. Ott is ugyan így működik, ugyan ezek a paraméterek ott is?
    Itt egy kép a módszerről:
    https://html1-f.scribdassets.com/1o1...31ea6c15f2.jpg
    Köszönöm a segítséget.
    Jed

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    267
    221 tetsziket kapott 129.topicban
    Blog Entries
    8
    Szia,

A leirt modszer szerintem mukodik a deli felteken is. Persze az arnyek nalunk delben eszak fele mutat, ott pedig del fele.

Bel

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Tetszik adás
    65
    70 tetsziket kapott 43.topicban
    Hehe az jutott az eszembe, hogy addig ütöm, amíg...

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    353
    195 tetsziket kapott 156.topicban
    Ez az órás tájolás primitívebb változata.

Doom
    Guest
    Ez jó ötletnek tűnik....bár ki kell próbálni a gyakorlatban is!
    (ki is fogom a valóságban,mert van egy kis kétségem,de nem lövöm le a poént)
    A sas könyvről....vannak benne ilyen tippek!
    Akartam csinálni egy videót amiben a gyakorlatban is megnézhetjük mennyire működnek a tanácsok.....végül is pár tipp kipróbálása után úgy döntöttem nem jó ötlet..már a könyv szerzőinek tulajdonított tiszteletem jeléül sem(ha már ennyit dolgoztak vele)
    ....van amelyik viszont jó,működik! Próbálgatni kell és a saját szemeteknek hinni!

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    228
    446 tetsziket kapott 264.topicban
    A módszer az összes háború előtti cserkészkönyvben benne van. Működik, jó. A cserkészeket nem akarták a déli féltekére küldeni, így a második kérdésre nem tudom a választ.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2016
    Tetszik adás
    23
    34 tetsziket kapott 16.topicban
    Végül is mindegy milyen körülmény kell hozzá, hogy az ember ne tudja, merre van az arra, de még ha eszméletlen is voltam, és felébredve nem tudom, hol vagyok, és első dolgom az lenne, (nem az) hogy az égtájakat keressem, nagyon erős ködnek kell lennie, hogy ne sejtsem a napot. Ha látom, akkor azt is tudom, merre megy. (balról, jobbra, ha szemben állok vele). Itt az északi féltekén nincs olyan magasan, hogy pont fölöttem legyen. Tehát, ha reggel van, akkor épp kelet felé nézek, ha este, akkor meg nyugat felé. Minek ehhez bármilyen eszköz?

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    497
    672 tetsziket kapott 384.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Jed Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Sikerült megszereznem a John "Lofty" Wiseman féle SAS Túlélési Kézikönyvet. A könyvben van egy fejezet, ami a tájékozódással foglalkozik. Ott van két módszer, miszerint egy leszúrt karó árnyéka alapján meg lehet mondani merre vannak az égtájak. Kipróbáltam a módszert, nagyon jól működik, legalábbis itt az északi félteken. De a könyv azt nem írja, hogy a Déli félteken is működik-e a módszer. Ott is ugyan így működik, ugyan ezek a paraméterek ott is?
    Itt egy kép a módszerről:
    https://html1-f.scribdassets.com/1o1...31ea6c15f2.jpg
    Köszönöm a segítséget.
    Jed
    Sajnos ez nem mindenütt működik. Ém pl. eltöltöttem 10 napot a 60-ik É-i szélességi fokon túl úgy, hogy egyszer sem láttam a Napot. Halvány remény sem volt árnyékra (sőt ott még a mágneses tájoló sem működött). De idehaza is adódhat olyan helyzet. Sőt már Finnországban sem az igazi, ahol nyáron oda-vissza megy a nap. Én pl. el is veszítettem ott a tájékozódó képességemet. Rettentően zavart, aztán kásőbb rájöttem, hogy a parkok kiülős helyein fel van tüntetve minden padra a K-Ny irány.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

A topic keresőszavai: